Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg rosszul osztjuk be a...

Tényleg rosszul osztjuk be a pénzt?

Figyelt kérdés

A szüleim kitalálták, hogy együtt menjünk el nyaralni Olaszországba minimum 1 hétre, mivel már nagyok a gyerekeink. (2 gyerek, 5 és 8 évesek)

Viszont nekünk erre nem igazán lenne pénzünk.

Én 330 ezret keresek (papír szerint, amúgy még sosem kaptam ennyit, mert sokat vagyok táppénzen az ovissal, inkább 280-300 ezer szokott lenni), a férjem 310 ezret.

A gyerekekre jár 40 ezer családi adókedvezmény és 26 ezer családi pótlék, ezeket a gyerekeknek minden hónapban betesszük az ő számlájukra, már néhány millió összegyűlt ott.

Ezenkívül van 100 ezer ft lakáshitelünk. Egyáltalán nem költünk semmi luxusra (semmi szépségápolásos dolgok, semmi extra étel). Van egy autónk, de alig használjuk, csak ha kirándulni megyünk valahova vagy nagybevásárlásra. Havonta 1-2 alkalommal elmegyünk valamilyen gyerekprogramra (ezekre a belépő 12-15 ezer).

Szóval nem értik a szüleim, hogy ennyi pénzből hogyhogy nem tudunk félre tenni egy 1-2 hetes külföldi útra, repülővel. Folyton felhozzák a saját példájukat, hogy ők mennyit tudnak félre tenni. Azzal jönnek, hogy 2 gyerek "nem zavar sok vizet", alig kell rájuk költeni, hiszen kicsik alig esznek stb. Nem értik meg, hogy ez nagyon nincs így. Elég jól esznek a gyerekek, a nagynak ebédbefizetés, akár hányszor megyünk a boltba azért szoktak kapni 1-1 szelet csokit vagy valamit. Nem nagy összeg, de ugye sok kicsi sokra megy. Aztán nálunk többször annyi víz fogy, 4 személyre fürdés, mosás, mosogatás (2 naponta muszáj mosnom). A gyerekeknek a ruháról már nem is beszélek... mindig az évszaknak megfelelő szett. Azt hittem már nem kell olyan gyakran venni ruhát, hogy már nagyobbak, hát úgy nőnek, hogy 3 havonta ruhatár csere. Pedig a legolcsóbb ruhákat vesszük Sinsay, Pepco, de még így is egy vagyon. Normális cipő nincs 15 ezer alatt és 2 gyerekre máris 2 kell. Többet költünk nyilván gyógyszerre is. Aztán az osztálypénz, ovis, iskolai fényképrendelés (800 Ft 1 db kép), szülinapkor tortát rendelünk nekik. Ráadásul mindig van valami extra kiadás (100 ezer+), a gyerekeknek most vettünk nagyobb ágyat. Rengeteg jelentős kiadás van. De egyszerűen nem értik, mindig felhozzák, hogy hát ők is fel tudtak engem nevelni, de akkor még nem ilyen világ volt (hozzáteszem nem is voltunk sose külföldön, csak a Balatonon).

Ők nem tudják nekünk is állni az utazást, annyira azért ők sincsenek eleresztve.

Azt hogy keveset keresünk, azt én is tudom, de rugalmas a munkánk és ez sokat számít, ezért nem akarunk váltani.

2 év múlva letelik a hitelünk, akkor már jobban fogunk tudni gyűjteni utazásra. De jelenleg mintha nem fognák fel a szüleim, hogy milyen sok kiadással járnak a gyerekek, szerintük csak mi nem tudjuk beosztani a pénzt.


márc. 27. 13:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Félre tesztek havi 66 ezret. Ha pár hónapig nem a gyerekeknek tennétek félre, akkor mehetnétek nyaralni. Amúgy a világon semmi baj nincs a penzbeosztasotokkal
márc. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

Hát a szüleidnek nincs sok fogalmuk arról, hogy mennyibe kerül manapság 2 gyerek. Oviba is kérnek mindig vmit, ezt venni, meg azt.

Kajára is elmegy ilyen árak mellett rengeteg.

Hiteletek is van.

Egy nyaralás kb 4 főre 1-2 hétre millió forint körül van Olaszországban repülövel. Ennyiből amit kerestek sajnos ez nem jön ki.

márc. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat, azt lehagytam, hogy nyaralni szoktunk menni, de belföldön.
márc. 27. 14:02
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Nos, akkor kimondottan ügyesek vagytok.
márc. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Így van 2-es. Belföldön tavaly 150 ezerből megúsztuk az 1 hetes Balatoni nyaralást (utolsó pillanatban foglaltuk, akciós volt a szállás). Ráadásul úgy, hogy minden nap étteremben ettünk és strandon voltunk, programokon, beleszámolva a benzint is, hogy lejussunk. Még ezt az összeget is össze kellett spórolnunk, de Olaszország ennek sokszorosa lenne.
márc. 27. 14:06
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

Nem éltek aszkéta életet és rugalmas a munka is, ez így nagyon jó. Nem mindenkinek a külföldi nyaralás a célja, nekünk sem az. Mi tudunk félretenni, de legutóbb a fiamat kellett műteni, az sokba került, a megtakarítás egy része ráment, kb egy hét nyaralás ára. Ezerszer inkább tartalékolok, mint nyaraljak, majd kapkodjam a fejem, hogy honnan szerzek pénzt a műtétre.

A gyerekek is hasonló korúak, mint nálad, kopik rajtuk a ruha rendesen, nem elég egy készlet tavaszi ruhatár, mert az iskolában sokszor szakad el a ruhája, és egyszer még javítom, de nem lehet ötször összevarrt holmiban járatni őket.

A szüleid nem ebben éltek, ezért ne haragudj rájuk, de nem is kell győzködni őket. Nem tudtok, nem mentek, kész.

Idén mi is mondtunk le nyaralást, mert az az összeget a hitelbe fizetjük inkább.

márc. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudom, ez hol kevés fizetés, esetleg Pesten meg Györben.
márc. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
46%
Senki nem mondta, hogy kevés. Csak azt, hogy az Olasz repülős nyaralás drága egy àtlag magyar család pénztárcájának. Esetleg ha kocsival mentek azon lehet spórolni, mert néztem, hogy nyáron olyan repülőjegy árak vannak arra felé, hogy el sem hittem, és erre jön még rá a szállás. Még egy olcsóbb apartman is durva áron van 1-2 hétre. És ha magadra főzöl még az is költséges. Mondom repülővel reálisan, ha nem full putri pusztulatba mész, akkor egy ilyen nyaralás 4 főre 1 hétre 7-800 ezer körül van, a 2 hét millió körül vagy fölött.
márc. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem nem csináljátok egyáltalán rosszul, szörnyű milyen árak vannak. Mi 800 ezret keresünk, egy gyerek van, de idén esély sincs nagy nyaralásra. Sőt, mi még a gyereknek sem tudunk félretenni jelenleg, szóval ti sokkal jobban csináljátok, mint mi.
márc. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%
Nézd, szerintem van itt pár dolog, amiről lemondhatnátok, és akkor takarékosra véve kijönne a nyaralás. De megéri? Szerintem több öröm az a sokszor kicsi, mint mindenről lemondani egész évben csak azért az egy hétért.
márc. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!