Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg rosszul osztjuk be a...

Tényleg rosszul osztjuk be a pénzt?

Figyelt kérdés

A szüleim kitalálták, hogy együtt menjünk el nyaralni Olaszországba minimum 1 hétre, mivel már nagyok a gyerekeink. (2 gyerek, 5 és 8 évesek)

Viszont nekünk erre nem igazán lenne pénzünk.

Én 330 ezret keresek (papír szerint, amúgy még sosem kaptam ennyit, mert sokat vagyok táppénzen az ovissal, inkább 280-300 ezer szokott lenni), a férjem 310 ezret.

A gyerekekre jár 40 ezer családi adókedvezmény és 26 ezer családi pótlék, ezeket a gyerekeknek minden hónapban betesszük az ő számlájukra, már néhány millió összegyűlt ott.

Ezenkívül van 100 ezer ft lakáshitelünk. Egyáltalán nem költünk semmi luxusra (semmi szépségápolásos dolgok, semmi extra étel). Van egy autónk, de alig használjuk, csak ha kirándulni megyünk valahova vagy nagybevásárlásra. Havonta 1-2 alkalommal elmegyünk valamilyen gyerekprogramra (ezekre a belépő 12-15 ezer).

Szóval nem értik a szüleim, hogy ennyi pénzből hogyhogy nem tudunk félre tenni egy 1-2 hetes külföldi útra, repülővel. Folyton felhozzák a saját példájukat, hogy ők mennyit tudnak félre tenni. Azzal jönnek, hogy 2 gyerek "nem zavar sok vizet", alig kell rájuk költeni, hiszen kicsik alig esznek stb. Nem értik meg, hogy ez nagyon nincs így. Elég jól esznek a gyerekek, a nagynak ebédbefizetés, akár hányszor megyünk a boltba azért szoktak kapni 1-1 szelet csokit vagy valamit. Nem nagy összeg, de ugye sok kicsi sokra megy. Aztán nálunk többször annyi víz fogy, 4 személyre fürdés, mosás, mosogatás (2 naponta muszáj mosnom). A gyerekeknek a ruháról már nem is beszélek... mindig az évszaknak megfelelő szett. Azt hittem már nem kell olyan gyakran venni ruhát, hogy már nagyobbak, hát úgy nőnek, hogy 3 havonta ruhatár csere. Pedig a legolcsóbb ruhákat vesszük Sinsay, Pepco, de még így is egy vagyon. Normális cipő nincs 15 ezer alatt és 2 gyerekre máris 2 kell. Többet költünk nyilván gyógyszerre is. Aztán az osztálypénz, ovis, iskolai fényképrendelés (800 Ft 1 db kép), szülinapkor tortát rendelünk nekik. Ráadásul mindig van valami extra kiadás (100 ezer+), a gyerekeknek most vettünk nagyobb ágyat. Rengeteg jelentős kiadás van. De egyszerűen nem értik, mindig felhozzák, hogy hát ők is fel tudtak engem nevelni, de akkor még nem ilyen világ volt (hozzáteszem nem is voltunk sose külföldön, csak a Balatonon).

Ők nem tudják nekünk is állni az utazást, annyira azért ők sincsenek eleresztve.

Azt hogy keveset keresünk, azt én is tudom, de rugalmas a munkánk és ez sokat számít, ezért nem akarunk váltani.

2 év múlva letelik a hitelünk, akkor már jobban fogunk tudni gyűjteni utazásra. De jelenleg mintha nem fognák fel a szüleim, hogy milyen sok kiadással járnak a gyerekek, szerintük csak mi nem tudjuk beosztani a pénzt.


márc. 27. 13:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
89%

Hát nem tudom, mi tavaly voltunk 3 gyerekkel Bariban és olcsóbban jött ki, mintha Balatonra mentünk volna. Bariból pedig egészen lementünk Torre dell'Orsoig, voltunk Lecceben, Ostruniban, Alberobelloban.

1,5 hetet voltunk, két helyen szálltunk meg ez idő alatt, hogy kényelmesen végig tudjunk járni mindent. Ha nem béreltek autót, van normális vonatközlekedés is.

Nyilván nem az Amalfi Coastra kell menni ilyen keresettel. Szicília is olcsó szállás valamint napi étkezés tekintetében. Ha budget nyaralás a cél, akkor még mindig el lehet menni Ciprusra, Görögországba, stb. Júniusban és szeptemberben olcsóak is a repjegyek. Nekünk pont a belföldi nyaralás tűnt eddig jóval drágábbnak, ahhoz képest amit nyújtani tud.

márc. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
17%
Nem az a baj, hogy rosszul osztjátok be a pénzt, hanem az, hogy nagyon keveset kerestek.
márc. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
14%
Amennyit ketten kerestek,annyit kéne egy embernek.Nekem fogalmam nincs hogy a francba élnek meg emberek,2-300 ezer fizubol.Mikor bemegyek a boltba ,alap dolgokat vedzek,minimum 15 ezer.És ebbe csak az van amit nagyon muszáj.( Kenyér,tej,felvágott,főzni való).Ebbe nincs benne a gyerekeknek a joghurt,gyümölcs,nincs benne a mosószer,sampon,tusfürdő,wc papír stb.
márc. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
67%

"Amennyit ketten kerestek,annyit kéne egy embernek"


Pedig az emberek többsége ennyit keres, 2-300 ezreket. Jó, Budapesten meg a nyugati országrészben biztosan nem, de 300 ezer pl. Debrecenben diplomás fizetés.

márc. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
44%
Utolsó és?Ezekhez az árakhoz nem ennyit kéne keresni!Nem véletlenül megy ki mindenki külföldre!
márc. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!