Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Spórolni a gyerkőc (gyerekek)...

Spórolni a gyerkőc (gyerekek) mellett?

Figyelt kérdés
Senki pénztárcájában nem akarok turkálni, félre ne értsetek, csak az érdekel, hogy meg tudjátok e oldani, hogy ne hónapról hónapra éljetek? Szerintem mi egy átlagosnak mondható keresetű 1 gyermekes család vagyunk. Néha sikerül pár tízest félretenni, de tuti, hogy következő hónapba jön valami nemvárt dolog, és el is úszik a megspórolt pénzünk.. A lányunknak nyitottunk egy számlát, amire majd gyűjthetjük neki a pénzt, de eddig sokat oda se sikerült berakni..Albérletben élünk, autónk nincs, viszont helyette fizetjük a gyógyszerem és a lány immunerősítőit(immungyenge és tejérzékeny)
2010. máj. 20. 08:45
 1/6 anonim ***** válasza:
20%

A semmiből nem lehet spórolni. Ha a saját foglalkozásoddal nem tudsz sokat keresni, akkor nézelődj más szakterületen.

Vállalj a gyerek mellé még gyerekfelügyeletet, menj el magánházakba takarítani.

Jön a nyár lehet menni földekre terményért kapálni stb.

Jobb ötletem nincs. Vállalkozhatsz még valamivel, ha van rá kereslet.

2010. máj. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom...de pl. 1 éves gyerek mellől igen nehéz munkát keresni, dolgozni. Gondolom neki is ilyen pici babája van. Mi is hasonlóan vagyunk, mosta gyed mellett csak apa fizetése van, hitelek és magas számlák. ha akarnék se tudnék elmenni dolgozni mert nincs senki akire rá hagyhatnám addig a fiam, még hétvégén sem! Nehezen de megpróbáljuk kihúzni, amíg jövőre vissza nem megyek dolgozni. ez van :(
2010. máj. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%

tisztítószereken ezreket lehet:


ecet (öblítő,ablaktisztító,felmosó,vízkőtlenítő, fertőtlenítő)

mosódió ruhamosáshz

mosószóda mosogatáshoz

szódabik. makacs konyhai foltokhoz


Ruhát-játékokat turiban.

Hetent egyszer legyen nagybevásárlás (mindig van akció)

Nyáron elmenni a földmunkára

2010. máj. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyáron földmunka.... nem értem, pl. egy budapesti anyuka, akinek egész héten melózik a párja és nincs segítsége hogy menjen el földmunkára?! Ha meg már dolgozik anyuka, akkor nem hiszem hogy kisgyerek mellett tud másod állást vállalni!! pláne fizikai munkát! Vagy az apuka menjen? Az én párom pl. így sincs szinte sosem itthon, 2 állása van!! és még így sem tudunk félre tenni. kerestem már én is munkát, amit esetleg itthonról tudnék végezni, de nem találtam
2010. máj. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi így spórolunk a 3 gyerek mellett:


-minden felajánlott gyerekruhát elfogadok rokontól, barátnőtől, én is rengeteget segítettem az én ruháimmal az ő babáiknak


-fodrászhoz, kozmetikushoz, szoláriumba abszolút nem járok, amit tudok, itthon megoldok magamnak


GYES-en vagyok, apa keresete sem nagy, de enni kell, és nálunk a kajára elég sok elmegy, autónk pedig részletre van.

2010. máj. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem GYES+CSP, apa átlagos fizetést kap

Albérletben lakunk, nincs kocsink, semmi luxus.

A gyerkőcnek ésszerű keretek között megveszünk mindent, szerencsére ruhákat, játékokat kapunk a barátnőm gyermekéről.

Hitelünk szerencsére nincs.

Igazából a kaján spórolunk, mindig akciós termékeket veszünk bevásárlóközpontokban, csak a mindennapi dolgokat vesszük meg kisebb, drágább boltokban. (kenyér, felvágott, ilyesmi)

Nem járunk el moziba, színházba, kirakodóvásárokba, fodrászhoz, kozmetikushoz, szoliba, nem költünk feleslegesen.

Így is éppen ki tudunk jönni egy hónapban, félretenni talán majd a következő hónaptól tudunk, eddig a spórolt pénzünk mindig elment valamire (meghibásodott műszaki cuccok, a gyerek folyton kinövi a cipőit, stb.)

Nem élünk nagy lábon, de azért szerencsére nem kell aggódnunk azon, hogy mi lesz holnap vagy hónap végén.

Hozzáteszem, sok idő kellett, hogy ráálljunk erre, mi sem gondolkodtunk mindig így...

2010. máj. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!