Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy baba mellett mennyi...

Egy baba mellett mennyi pénzből jön ki az, akinek nem kell spórolnia?

Figyelt kérdés
Engem sokszor annyira frusztrál, hogy nem vehetem meg sokszor azt, amit régen megengedhettem magamnak. Már a fodrászt is hónapok óta tologatom (fél éve). Persze nekem is több volt a fizetésem, mint a gyedem. A párom is össze-vissza keres, pontosan nem is tudom, hogy mennyit. Nem látom át, nem tudom azt csinálni, hogy fix kiadásokra félre teszek, mert folyamatosan folyik be a pénze, nem egy összegben. Én kifizetem a rezsit és szinte nem is marad pénzem.
2010. okt. 31. 08:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Havi 350.000.

Kifizetjük a hitelt rezsit, veszünk kaját, gyereknek ami kell ruha pelenka játék stb. Magunknak is megengedhetjük az új csizmát, kabátot, ruhákat.

2010. okt. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Úgy látszik, hogy csak Ti jöttök ki a pénzetekből.
2010. okt. 31. 21:45
 3/5 anonim ***** válasza:
46%
Mi nagyon jól keresünk, jól kijövünk a pénzünkből. Mindketten dolgozunk, én is a kisfiam fél éves kora óta, a nagymamák vannak a fiammal, bár most kezdtük a bölcsit. A baba körülbelül negyedévi 60e forint ruha, havi max 10e forint játék, plusz az ételek. Nem veszek drága ételeket, vagy itthon főzelék féléket, gyümölcsöt eszik, vagy kóstolja a miénket. Bölcsit most kezdjük, az havi 13e forint ebédpénz, plusz papirtörlő, szappan, szemeteszsák. Kb fél évente akad nagyobb kiadás is, új gyerekülés, mert kinövi, bármi, ami épp kellhet. Van, hogy vaterán veszem használtan a dolgokat, kivéve a rugik/body-k. Szóval ez a gyerekre olyan havi 50-60 ezer forint lehet kb. Másfél éves kisfiú, testvér és örökölt játék/ruha sajnos nincs.
2010. okt. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Összességében gondoltam, hogy a baba, rezsi, kaja, egyéb kiadások, akár fodrász, új ruhák, étterem, hogy így mennyiből jön ki, aki kijön a pénzéből. Hogy ne kelljen a Tesco-ban nézni, melyik a legolcsóbb Trappista a polcon, hanem a megszokott márkájút levenni bármiből. Nekem volt kétszer ennyi a fizetésem, így nagyon nehéz, hogy most szinte semmit sem engedhetek meg magamnak és spórolni kell egyfolytában.
2010. nov. 1. 09:33
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi kislányunkra havi szinten 40 ezer forintot költünk, ebben benne van a játék, ruha, tejpép, pelenka, törlőkendő, gyerekital. Albérletre fizetünk 50 ezret, rezsi téli időszakban 70 ezer. Fizetünk más helyett még 35 ezret, telefonszámla 15 ezer, van személyi hitelem havi 42 ezer. Ha cipő kell a gyereknek, az kb. 8000 ezer forint. Magunknak úgy veszünk ruhát, hogy egyik hónapban magamnak, másik hónapban férjemnek (ez kb. 20 ezer). A maradék, kb. 80 ezer forint kajára megy el.

Nem tudom egész pontosan mire voltál kíváncsi, azért írtam le így részletesen.

2010. nov. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!