Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A párom elhagyott. Dns tesztet...

A párom elhagyott. Dns tesztet szeretne, de ha kiderül hogy az övé is csak 25.000-et szeretni fizetni. Ez jogos?

Figyelt kérdés
5 hónapos terhes vagyok, 1 hónapja már nem is keres, nem tudom mitévő legyek. Elsőnek tudom az apaságit kell elindítani, amin a biróság elrendeli a dns tesztet. Nekem kell majd kifizetnem? Ha többet itél meg a bíróság de tudom hogy annyit nem fog fizetni akkor mi lesz a teendő?
márc. 31. 07:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

DNS tesztet a vesztes fizeti.

A gyerektartással meg, ha kevesebbet fizet az ítéltnél, feljelented.

márc. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
98%

Megszületik a gyerek. Utána te bebattyogsz a bíróságra. Nem árt, egy ügyvéddel.

Elindítod az apaság megállapításának a kérelmet.

Miután kiderült, valóban ő az apa, indíthatod a pert a gyerektartásért. Nem a kedves apuka mondja meg, mennyit fog fizetni, hanem a bíróság.

Ha nem fizet, akkor az cumi. Ilyenkor megelőlegezik neked a gyerektartást, utána meg behajtják apukán.


Legalábbis barátnőméknél így volt.

márc. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
15%

Dns. Ezt szinte mindegy ki fizeti, szerintem legyen közös.

Ha ő az apa akkor bíróság. Ott a gyerektartást a fizetéséhez arányosan fogják nézni. Tehát nem mindegy, hogy a párod IT-s havi 2 millióval vagy közmunkás minimálbérért. Ezt a bíró fogja eldönteni mennyit kell fizetnie.

Ha nem fizet akkor perelsz.

márc. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ha esetleg nem fog annyit fizetni(mert ezt előre leszögezte) lehet kérni hogy a fizetéséből vonják?
márc. 31. 08:15
 5/17 anonim ***** válasza:
97%
De bírom, mikor kijelenti, hogy nem fizet annyit, amikor még azt sem tudja mennyi az annyi.
márc. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
98%

Tökmindegy most mit jelentett ki. Ha ott lesz a bírósági végzés nem biztos, hogy emberkedni fog. Valószìnűbb, hogy kifizeti és kész. Ha meg nem, akkor marad a hivatalos eljárás de nem hiszem, hogy rendszeresen a bíróságra akar szaladgálni.

Mit dolgozik? Rendes bejelentett munkahelye van?

márc. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
98%

1. Ha a bíróság elrendeli a DNS tesztet, az kötelezö és az fizeti, aki veszít - ha az ex az apa, akkor ö, ha nem, akkor te.

2. A pozitív DNS teszt alapján kérheted a gyerektartást megállapítását, ennek összegét a bíróság szabja meg, általában a nettó jövedelen 15 és 25 % közötti értékben

3. Ha a megítélt összeget nem fizeti, a bíróságon keresztül letilttathatod a fizetéséböl, és ehhez nem kell a beleegyezése.

márc. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
52%
Csak kíváncsiságból kérdezem,mi van akkor ha a volt párja, papíron 4-6 órás minimálbérre van bejelentve,a többit pedig zsebbe borítékba kapja.
márc. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
82%
Már nincs százalékos meghatározás. Fix összeget állapít meg a bíróság a bejelentett jövedelem után.
márc. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
96%
Ismerősömnek automatikusan levonják a fizujából. Csak akkor nem hajtják be a pénzt ha feketén dolgozik így hivatalosan nincs munkahelye.
márc. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!