Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek van még elege az ovis...

Kinek van még elege az ovis korú gyerekéből?

Figyelt kérdés
Azokhoz a szülőkhöz szól a kérdésem, akiknek 3-5 éves gyerekük van és most a tavaszi szünet alatt már párszor elszakadt a cérna 😀 Ha a gyereketek alapból nehezen kezelhető de amúgy nap közben oviban van, most hogy viselitek az egésznapos hisztit? Nálatok mikor és miért telik be a pohár? Buddha nyugalmú ősanyák és a “minek vállaltál gyereket” hozzászólók legyenek szívesek kíméljenek.

ápr. 3. 13:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Itt mondjuk már a kicsi is 10 múlt, de aludtak 2 napot a dédinél, onnan elmentek 3 napos túrára, majd ha hazajöttek, tervezik, hogy az unokatesójuknál alszanak 2 éjszakát. Így ki lehet bírni. :D

És igen, erősen emlékszem ovis korukból, hogy hosszúak voltak a szünetek. Meg a covid miatti lezárás, fúúú...

Azért világgá sosem akartam menni, de mindig olyan jó csend volt az első nap, amikor elmentek újra oviba. :)))

ápr. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem is "elegem van", de nem mindig tudok olyan türelmes lenni, mint szeretnék vagy megérdemelnék :( Nálunk nehezített is a helyzet, mert van egy 1,5 éves kicsi a 3,5 éves ovis mellett, én csak 4 órában, az apjuk viszont teljes állásban, de mindketten itthonról toljuk. A kicsivel még elvagyunk munkaidőben, de mikor már ketten vannak itthon (mint most a szünetben is :D ), akkor ott kő kövön nem marad. Most megy a sírás mindenért IS, a húsvéti csokikért, az "anyajátszálvelem", a "a kistestvérem rám nézett" jellegű nyafogás (amúgy néha tényleg zavaró a kicsi már a nagynak, ő még nem érzi a határokat :D ), meg az ezmegaz. Amíg dolgozom, délelőtt, addig sajnos mese elé ültetem őket, aztán percenként pattogok, hogy rendet vágjak közöttük, de legalább valamennyit dolgozni tudok. Délutáni alvás után elmegyünk játszótérre vagy a közeli erdőbe vagy valami, ott kicsit jobban elvannak. Lefárasztom őket, aztán este vacsira jövünk már csak haza, onnantól meg már az apjuk problémája :D
ápr. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
9%
Fel nem tudom fogni ezt a hozzaallast egy szulotol. Szeretem a munkám, de utálom hogy kb napi 4 órát lehetek a gyerekemmel. Szünetekben legalább mindenre van idő. Órákat játszani kint, együtt főzni sütni, jatszozni, utazni, bármire. Nem vagyok szuperanya.. De szeretem a gyerekem és a vele töltött időt. Estig ketten vagyunk általában, de így szinte még jobb. Nem tudom ti miért nem szeretitek a gyereketek és ha úgy van minek kellett második. És nem hazudik, aki élvezi az anyasagot és nem nonstop ordibalo. Pont, hogy mi nevelünk és nem kell egész nap szolongatni a gyereket, mert az elmúlt éveket velük töltöttük és tanitgattuk, tapasztalt, velük voltunk, így ovis korra feléri ép ésszel hogy mit szabad mit nem.
ápr. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
82%

A "ne,mert" nem jó taktika mert abból csak a tiltást fogja fel. Egyszerűbb valami teljesen mással szimplán elterelni. Persze érdemes elmondani miért nem szabad de egyből el szoktam vonni valamivel a figyelmét.

kb. "ne adj neki jutifalatot mert fájni fog a hasa,de tudod mit rajzold le a kedvenc kajáit a kutyusnak."

ápr. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
98%
Én is, én is! A kicsi 4 hetes emellett, ki se bírom írni magamból a dolgokat, csak okvasni jöttem. Xd
ápr. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk fordítva ütött ki a tavaszi szünet pedig készültem rá lelkileg idegileg nagyon 🙈😅 De csodák csodájára szépen elvannak (3-5éves) eljátszanak csak néha 1-2szer kell szólni 🙏🏻pedig ha ovi van délutántól mintha bomba robbanna veszekedés egymás szekálása rosszalkodás🤯
ápr. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
98%
13-as.. Ha nekem is csak ennyi idő jutna a gyerekemmel, mi sem nagyon jutnánk el arra a pontra, hogy elég legyen a viselkedése, mert annyira örülnénk annak a kis együtt töltött időnek. De mivel ennyi idő alatt nektek csak a "végre együtt vagyunk" része jut, a nevelés gondolom nem, ezért baromi könnyen beszélsz.. Az ovis gyerek akire már hatással vannak a kispajtások, az akkor is változik, ha előtte szófogadó tündérke volt. Csak te ezt nem látod valószínűleg, mert nem vagy ott. Amikor ritkán látott rokonoknál nyaraltam egy-egy hetet, mint most nálatok ez a szünet is, én sem úgy viselkedtem, mint otthon anyámmal, akivel érdemi időt töltöttem egyébként. Szóval elég bicskanyitogató ez a fölényes komment úgy, hogy jelen sem vagy igazán. Bocs. Van pofája azt mondnai, hogy nem szeretjük.. Hát, nem mindenkinek jut szobanövény gyerek helyett.
ápr. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Minden kimerült anyatársam nevében kikérem magunknak, hogy ne szeretnénk a gyerekeinket! A kérdés félig vicces, én speciel csak szerettem volna tudni, hogy másnál is elszakad -e a cérna néhanapján. Aki ezt nem értette vagy nem tud vele azonosulni, annak örülünk, hogy ilyen is van. Mellesleg ha csak napi 4 órában kéne kiömlött kakaót takarítani úgy, hogy közben ordít a tv-ben a Peppa, a gyerek meg olyan dolog miatt hisztizik amit már ezerszer megbeszéltünk hogy miért nem szabad, lehet a kérdés meg sem született volna.
ápr. 4. 11:10
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

13-as, mivel napi négy órát vagy a gyerekeddel fogalmad nincsen a gyereknevelésről, sem a sok-sok nehézségről, amikor a 12 órából 8-ban épp megőrül, mert..., és te a hajadat téped tőle.


Csak akkor miért kell ideírni, amikor nem neked szól a kérdés?

ápr. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
52%
Hát persze hogy követeli a figyelmet, hiszen oviidőben alig vagy vele, a kisebbel meg állandóan, így megragad minden alkalmat hogy rá figyelj, hogy pótoljon valamennyit a kimaradt törődésből. és a negatív figyelem is figyelem, gondolom rájött, ha jól elrajzolgatna magában fele ennyit se foglalkoznál vele mert a picibaba most a prioritás nálad.
ápr. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!