Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ilyen gonoszok az ovis...

Miért ilyen gonoszok az ovis anyukák?

Figyelt kérdés

Nálunk az oviban az anyukák többsége nem dolgozik. Engem teljesen csodabogárnak tartanak, hogy dolgozok (negatív értelemben). Általában megkapom, hogy szegény gyerekem úgy sajnálják, hogy bent alszik délután, hogy milyen szörnyű lehet neki, úgy sajnálják.

Van olyan anyuka, akinek jól keres a férje, van aki inkább nem megy nyaralni, használt ruhákba járatja a gyereket és nem esznek gyümölcsöt, de inkább a gyerekével van ebédutántól (a férje is keveset keres, így minden forintot be kell osztaniuk). Ez utóbbi anyukától is megkaptam, hogy szerinte karrierista vagyok, hogy a munkát választom a szegény gyerek helyett. Miért kell ilyen gonosznak lenni, leszólni mást?

Nálatok is van "veszekedés" a dolgozó és a nem dolgozó anyukák között?


márc. 26. 15:29
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 A kérdező kommentje:
Azt lehagytam, hogy mi is el lennénk csak a férjem fizetéséből, viszont akkor már nekünk is jobban be kellene osztani a pénzt, nem lenne olyan nyaralás mint ami most és megtakarítás és nem szeretnék eltartott lenni.
márc. 26. 15:32
 2/64 anonim ***** válasza:
92%

"szerinte karrierista vagyok, hogy a munkát választom a szegény gyerek helyett" jézusom :D

oda se hallgass, látszik, hogy nincs életük...

amúgy egy anyának nincs nagyobb ellensége, mint a többi anya, elég csak itt a gyk-n körülnézni.

márc. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
79%

Én nem dolgoztam mégis egész nap járt a gyerek oviba 🤷

Előzmény annyi, hogy amikor beadtam munkába álltam, csak a lányom nagyon beteges volt, és ugye nem tetszett a főnöknek, hogy mindig otthon kell maradni a gyerekkel.

Hiába váltottunk egymást a férjemmel, így is sok volt.

Fizetett segítséget nem tudtunk igénybe venni, a rokonokrol meg ne is beszéljünk inkább.

Tehát ahogy kitettek a munkahelyemrol a gyerek maradt egész napra az oviban.

Nem jártam érte délben, igyis többet volt otthon mint oviban a betegségek miatt.

márc. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
91%

2-es, egyetértek veled.

Nálunk egy anyuka megkérdezte a férjemet, hogy miért ő hordja csak reggelente a gyereket. Nem mintha bármi köze lenne hozzá, de közölte vele, hogy kötetlenben dolgozik ami azt jelenti, hogy akkor ér be amikor akar én a felesége pedig időre járok.

márc. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk csak hülyék, nem gonoszak.

És nincs ilyen arány. Csak a kistesósok nem dolgoznak, a többi igen.

márc. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
84%
A gyerekem 2évesen bölcsibe ment hogy mindent megadhassunk neki és jusson külföldi nyaralásra. Kérdezd meg tőle hogy kifizeti e helyetted a számlákat, és akkor te sem mész többet dolgozni..
márc. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
84%
Csak nem akarnak dolgozni, és mítoszt építettek a munkakerülés köré. Mert az gáz amit ők képviselnek, hogy nem baj ha semmi nincs de ők a tökéletes anyák, pedig nem.
márc. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
86%
Unalmas és gáz az élete semmi szociális élete nincs azon kivül hogy az óvodába jár délre a gyerekéért és a többi anyát osztogatja ez a " minta anya". Egyik füleden be másikon ki. Jól is teszed hogy dolgozol. Neki büdös a munka csak ezt belédkötéssel vetíti ki.
márc. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
12%
Miért ilyen izék az ovis anyukák, hogy kérdést és becsmérlést írnak ki más ovis anyukákról és miért nem inkább a gyermekükkel töltik inkább azt a kevés időt, ami még rájuk jut?! :)
márc. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
13%

Mert egy gyereknek az anyja mellett van a legjobb helye jó esetben és mert egy kisgyermeknek talán nagyobb szüksége van a saját anyjára, mint egy külföldi nyaralásra ?


Mert mondjuk az anyuka nem is tudott elhelyezkedni megfelelő munkaidő beosztással vagy nem vették vissza a korábbi helyére?


Ha a férje egész nap dolgozik és csak ő tudja hozni-vinni a gyereket segítség nélkül, akkor miért kell egyből lelustázni, meg lemunkakerülőzni valakit?


(Ezek csak költői kérdések.)

márc. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!