Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállalnak emberek 4-5...

Miért vállalnak emberek 4-5 gyermeket?

Figyelt kérdés
Nem provokáció és nem ítélkezés pusztán érdekel és ennyi. Köszönöm a hasznos válaszokat!

ápr. 16. 11:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
Talán mert vágynak rá, és megtehetik? Miért vesz valaki 2 autót? Miért eszik valaki hamburgert, vagy pizzát? Értelmetlen kérdés...
ápr. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%
Miért lenne értelmetlen kérdés? Sokszor két gyerek felnevelése is elég nagy kihívás és nem feltétlenül csak az anyagiak miatt.
ápr. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Én ismerek több olyan családot is, ahol 4 gyerek van.

Tipikus, hogy először csak lányok vagy fiúk születtek és szerettek volna másik nemű gyereket is.

Van, aki már kisgyerek korától nagyobb családra vágyott. Főleg egykék.

És olyat is ismerek, akiknél csak így alakult. Nincs konkrét oka.

Egyikük sem kisebbségi, dolgoznak, normálisan élnek, nem az esetlegesen járó támogatások miatt lett gyerekük.

ápr. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
2# lehet, neked kihívás, más kisujjbol kirazza kis túlzással. Mondom ezt úgy, hogy 2nél több gyermeket én sem szeretnék, de nem vagyunk egyformák. Én például jogsit sem szeretnék, nem értem, hogy szerethet valaki vezetni, mégsem írok ki erről kérdést, mert tudom, hogy emberek milliói szeretik. Mások vagyunk, és kész.
ápr. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%
Hát, szerintük ez egy csodálatos dolog, illetve az ösztön is erre hajtja őket.
ápr. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%

Mi pl 5en vagyunk tesók. Anyám 3x játszotta el a "nemtudtam, hogy terhes vagyok" dolgot. Ő pl azért, mert nem akart visszemenni dolgozni. (pedig tanult ember. Így sem éltünk rosszul, totál átlagosan. De meg is volt az ára, nevelőapám kb csak aludni láttuk)


ű

férjemék 4en tesók. Ők mert a 3.terhesség becsúszott anyósnál, ikrekkel.


ismerek még 2db 4gyerekes családot, ott a csok/babaváró és társai azok amik miatt bevállalták.

ápr. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%
Mert vagy tudatosan ennyit terveztek (remélhetőleg stabil hátterük van hozzá), vagy ostobák voltak védekezni.
ápr. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%

7: Vagy védekeztek, de nem jött össze. A legkisebb testvérem spirál mellett jött össze, így lettünk négyen. Eredetileg három gyereket szerettek volna a szüleim. De a néggyel is megbirkóztak ;). Én örülök, hogy így alakult, boldog, szeretetteljes gyerekkorom volt és a mai napig számíthatunk egymásra.

Egyébként meg bármilyen hihetetlen, ismerek jó néhány házaspárt, akiknek azért lett 4 vagy több gyereke, mert ennyit szerettek volna és jó szülők. Nem könnyű, de megoldják. A szomszédasszonyunk például tipikus tyúkanyó volt, 5 gyerekkel, sokat játszottam náluk, egyszer sem hallottam kiabálni, de gyereket nevelni, azt tudott.

ápr. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%

Akikét én ismerek 4,5 és 6 gyerekes családok. 5 család akiről tudom miért van ennyi gyerek, de sok család van akiket nem ismerek annyira, hogy tudjam miért vállaltak ilyen sok gyereket. Azokról beszélek akiknél tudom.

Egyik anyuka megmondta nyíltan és hangosztatja is, hogy ő nem akar soha többé dolgozni, így ennyi gyerekkel maradhat főállású anya. Náluk 5 van. Akkor van kettő egyiknél 4 másiknál 5 gyerek van. Más neműt akartak, de feladták mindegyik fiú. 3 pedig a csok miatt és adók miatt vállalt 4-et.

De biztos vagyok benne, hogy van olyan család ahol az a motováció, hogy nagy családra vágynak és ezért vállalnak sok gyereket.

ápr. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
55%
9-es vagyok. Elírtam a számokat bocs mert akiknél mind fiú egyiknél 6 masiknál 5 gyerek van.
ápr. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!