Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hallgatnál az osztályfőnökre,...

Hallgatnál az osztályfőnökre, ha ilyesmibe akar beleszólni?

Figyelt kérdés

Nem szimpatizálok sajnos az első perctől kezdve a lányom osztályfőnökével, így lehet én nem látom reálisan a problémát, ezért lennék véleményekre kíváncsi. A 8 éves kislányunknál már olyan 3-4 éves kora körül kialakult, hogy ha nekem vagy a férjemnek szól akkor használja az Anya és Apa megszólítást, de másoknak a keresztnevünkön emleget. Ez mai napig így van, és minket a férjemmel sosem zavart, nem szóltunk rá, mert úgy gondoljuk, ha neki így esik jól akkor joga van hozzá. Az én nevem egyébként is hasonlít az anyára (Anna), szerintem kicsiként ez összezavarhatta és emiatt kezdte el, de ha teljesen más okból az sem baj. Tavaly már egyszer szólt emiatt az osztályfőnök, hogy beszélgessünk vele róla, de akkor is mondtam neki, hogy nem gond számunkra, nyugodtan hívhat minket a keresztnevünkön. Most megint behívott emiatt fogadóórára, mert elvileg pár barátnője átvette tőle ezt a "rossz szokást", és a szülőket zavarja. Nem teljesen értem miért nekünk kellene ez ellen tennünk, és miért nem a szülők beszélnek a gyerekeikkel, hogy ők ezt nem tartják elfogadhatónak, ha egyszer ez nekik probléma. Nem fogom most a semmiből arra kérni a lányomat, hogy ne emlegessen minket a nevünkön mások miatt. A férjem teljesen egyetért velem, de van olyan a környezetünkben, aki szerint az iskolában tartani kell a "normákat" és ilyen kicsi gyerekeknél még az a jó, ha nem tűnnek ki ilyesmivel.

Tudom, hogy ez ritka, kevés gyereknél fordul elő, de egyáltalán nem tiszteletlenségből csinálja, hanem neki így természetes. Te beszélnél vele erről vagy szerinted sem olyan dolog, ami az osztályfőnök vagy más szülők hatáskörére tartozik?


ápr. 19. 14:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
41%

Én hallgatnék az osztályfőnökre, de szerintem el se jutnánk idáig, mert engem zavarna, ha a lányom a keresztnevemen szólítana.

De nem vagyunk egyformák. Itt is lesz, aki lepontoz engem ezért, ettől független nem változik a véleményem.

ápr. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%

Nem. Én mondjuk szemtől szemben sem hívom anyának az anyukámat, anno tiniként adtam neki egy másik nevet, az anya már a számra sem jön. A 10 éves lányom is kitalált nekem, sokszor ő is úgy hív, semmi bajom vele.

Ha valamelyik szülőnek nem tetszik akkor beszéljen a gyerekével, de a helyetekben én nem változtatnék ezen, még az of kérésére sem.

ápr. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
40%

1, teljesen igazad van


Ez egy full baromság.

Nem is értem miért lett ez megengedve a gyereknek

ápr. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%
Ennél az a rosszabb, ha a nevét se tudja a szülőnek a gyerek. Minket kérdeztek oviba mi a szüleink neve. Apa nekem csak apa volt nem tudtam.
ápr. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Derjaderja ***** válasza:
39%

Szerintem a gyerekkel meg kell beszélni, hogy a tanárok, idegenek felé érthető módon nevezzen meg, mert nem fogja egy félig idegen érteni, hogy ki az "Anna".

Bizalmas barátai, közelebbi ismerősök köreben hívhat Annának, ehhez nincs köze a másik szülőknek, tényleg oldják meg ezt a problémát maguk.

ápr. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%
Nem a te problémád, hogy más gyereke hogy hívja a szüleit. Ha zavarja azokat a szülőket beszéljenek a saját gyerekükkel. Az osztályfönöknek ehez végképp nincs köze.
ápr. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Derjaderja ***** válasza:
61%
(Én amúgy nem engedek semmilyen felnőttet keresztnéven szólítani "neni", "bácsi" megszólítás nélkül, vnagynéniknél is szólok miatta a saját gyerekeimre. Más gyerekére nem szólok rá ha engem keresztnevezik, mert nem az én dolgom. Szóval van ilyen, hogy nem minden szülő minden ugyanúgy csinál. Szépen meg lehet mondani a gyereknek, hogy nem hívhat Annának. Mármint a balhézó anyatársaidra mondom ezt).
ápr. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%

már ez is baj az ofőnek manapság? azt hittem legalább valami pszichés betegséget talált ki a gyerekednek vagy valami XD

túl jó a gyereked, nem talált szerencsétlen mást, amibe beleköthet. az hogy titeket hogyan nevezzen a gyerek, az rátok tartozik, a ti nevelésetek, tanítónéni inkább igyekezzen helyesírást és olvasásértést oktatni, vagy összeadást. azért fizetik, nem azért hogy belepofázzon a nevelésetekbe.

ápr. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%
Ez nem az ő hatáskörük. Ne akarják már ezt is meghatározni... De örülök, hogy az osztályfőnöknek ez a legnagyobb problémája...
ápr. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
18%

azėrt neked szól mert a te gyereked kezdte ezt marhasågot neked kell a gyerekedel megbeszélni hogy igen is ha måsok elött beszėl akkor igen is anya apa legyen a hivatkozás .

itthon lányomat mindenféle becenėven is hivom őt nem zavarja de mások elött csak a saját nevén hivom .

ápr. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!