Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A fiatal, csinos és tehetős...

A fiatal, csinos és tehetős anyuka csak rossz anya lehet?

Figyelt kérdés

Az előítéletek miatt tettem fel ezt a kérdést.Van valami,ami rendszeres gyakorikerdesek látogatóként engem nagyon zavar.


Én azt vettem észre,hogy itt KIMONDATLANUL (de sokszor kimondva is) csak azt becsülik anyaként,aki súlyfelesleggel küzdő,turkálóból öltöző (nem hobbiból,hanem anyagiak miatt),anyagi gondokkal küzdő nő.


Én például fiatal vagyok (huszonévek vége),jómódúak vagyunk - mert ezért hajtottunk eddig a párommal (egyikünk szülei sem gazdagok,sőt,mindent önerőből értünk el),és nem is nézek ki borzasztóan,adok magamra,nincsenek fölös kilóim,stb...

Ettől már rosz anya vagyok,és a véleményem "értéktelenné" válik?


Igazán jó emberi értékek alapján neveljük kislányunkat,becsületre,tisztességre,tiszteletre neveljük,sokat foglalkozunk vele,nincsenek anyagi gátai az időtöltéseinknek de mégsem szórjuk a pénzt,és nem veszünk meg neki minden vackot. Szóval úgy gondolom,hogy igazán jó embert nevelünk belőle,mint ahogyan mi is azok vagyunk a külső körülményektől (pénz,kinézet) teljesen függetlenül.


Nektek mi a véleményetek erről?


2010. okt. 28. 09:31
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
63%

14.18-as vagyok!

Én nem titulálok senkit üres fejű libának, aki jómódú és kicsit plázacica kinézetű. em szokásom kinézetre ítélni, alegjobb barátnőm pl kis plázacica kinézetű volt, mikor megismertem, én akkor még nagy sportkorszakomat éltem. Nekem azzal van a bajom, amit a kérdező is felvetett, hogy egyes ilyen anyukák csak a pénzről tudnak beszélni, meg arról, hogy ők mit adnak meg a gyereküknek, épp milyen luxuscikket vásároltak, ebben a hónapban hanyadszor csináltattak új körmöt és még sorolhatnám. Bár most már én is szeretek csinosan öltözni, magassarkú szűkfarmer, cicivillantós felső stb, nekem ezek akkor sem lesznek mindennapi témáim. Én soha nem kérkedek azzal, hogy épp mit vettem a gyereknek, vagy magunknak, vagy mit csináltatunk a házon. Ennyi! Én inkább szeretek hétköznapi témákról csevegni. És valljuk be őszintén egy Audiból kiszálló, agyoncicomázott anyukáról, aki a legdrágább peluson kívül nem ismer mást, és magánbölcsibe jár a gyereke, elsőre nem fogom azt feltételezni, hogy hű vele milyen jót lehetne beszélgetni. Mint ahogy gondolom ő sem feltételezne rólam ilyent. Mások vagyunk, ezt el kell fogadni.


Aról, meg hogy a gyerektől veszi el az időt a kozmetikus meg a fodrász!

Én írtam, hogy mindent itthon csinálok. Na most, míg én a lábam gyantázom a fürdőben, addig apa szórakoztatja, sétáltaja a gyereket, mig tesóm csinálja a

hajamat, álltalában a mama vigyáz a gyerkőcre. Szóval én sem minden percem a gyerekkel töltöm, én is nézek csak úgy ki a fejemből, én is olvasok, stb. Ennyi erővel én is lehetk rossz anya! De nem ezen múlik!

És különben is nem mindegy, hogy az embernek mennyi pénze van, sok vagy kevés? A lényeg úgyis az eredmény, hogy embert faragjunk a gyerekeinkből.

2010. okt. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
68%

Nem olvastam végig az összes választ, bocs. Én is mindig figyelek magamra is, lassan 9 hós a kisfiam, kezdek magamhoz térni. A sok sétától szerintem még a combom is vékonyabb lett, előtte ülő munkát végeztem, de alapjáraton sem vagyok, voltam túlsúlyos. Végre vettem magamnak is 1-2 új ruhát, kabátot, mert ugye a terhesség alatt nem volt rá mód és eléggé leamortizálódott a ruhatáram, nem éreztem magam már jól a régi ruháimban. Hát ezelőtt jobban éltünk, most furcsa, hogy spórolni kell a gyed mellett. A párom is kevesebbet keres most. De azért nem kell nélkülözni, csak megnézem, hogy mit rakunk a kosárba, nem úgy mint előtte.

Gyakorlatilag a kérdésedre reagálva, az irígységről lehet szó időnként. Van aki maximalista és a tökéletességre törkszik és viszi is valamire az életben, de van akit nem pörget.

2010. okt. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Hát pont ez az!

Én az ég világon senkit nem nézek le!

Nekem mindegy,hogy egy anyuka mit hord,hogy néz ki,mennyit ad magára,stb..

Ellenben én beskatulyázva érzem magam amiatt,hogy pl van műkörmöm,vagy mert befestem a hajam.


És a világért sem szerettem volna vitát szítani,ismétlem,mindenkivel egyet tudok érteni,mert mindenki másképp érzi jól magát. Csak továbbra sem értem,hogy miért kerülök néha diszkriminatív helyzetbe azért ahogy kinézek vagy azért hogy mennyi pénzem van.

Szerintem én egy végtelen jószívű és kedves ember vagyok,barátkozós és barátságos,és jóindulatú. Lehet,hoyg a vörösre festett hajam,meg a műkörmöm nem ezt mutatja,de attól még így van.


Köszi mindenkinek,aki írt.

Szép estét.

2010. okt. 28. 21:15
 24/28 anonim ***** válasza:
Nem bántani akarlak,de megkérdezhetem hogy sikerült meggazdagodni? Mi is a semmiről indultunk,albérletben laktunk 4 évig, az esküvőre, lakáshitel önerőre magunk spóroltuk össze a pénzt,sokat dolgoztunk, dolgozunk de mégis egyik hónapról a másikra élünk. Számomra elképzelhetetlen hogy lehet valaki a húszas évei végére jómódú szülői vagy bármilyen segítség nélkül.
2010. okt. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Utolso: siman meglehet hattertamogatas es segitseg nelkul.

Egy kedves baratnom a huszas evei vegere hatarozottan jo modu volt mar, sajat haz (30 millio koruli fele onresz, fele hitel), auto (nem a legolcsobb) es mondhatni minden, amire egy atlag embernek szuksege van (komolyabb utazasok, vasarolgatasok, kivalo minosegu ruhak, cipok, taskak, elektronikai eszkozok).

Rendkivul ertelmes, okos no, hatarozott, de baratsagos. Nem modellalkat messzirol sem, a szulei erkolcsi es szellemi tamogatast tudtak csak adni neki, mast nem. De 24 eves korara volt ket egyetemi diplomaja es harom felsofoku nyelvvizsgaja, az elso munkahelye egy multi volt, palyakezdo alkalmazottbol 2 ev alatt felsovezetove dolgozta magat, kulfoldre jart kulonbozo szakkonferenciakra, megismertek igy sok helyen, a maga teruleten kivalo szakembernek szamit, azota folyamatosan 7 szamjegyu a havi brutto fizetese (persze adozas utan 6 szamjegyu lesz, de meg igy sem rossz).

Es tenyleg mindent egyedul ert el, a hazat, autot, mindent egyedul vett, mert sokaig nem volt hosszutavu kapcsolata, tehat nem volt tarsa, akivel ósszerakhattak volna a keresetuket. Ha van partner, akkor ennyit megfelelo keresettel hamarabb is el lehet erni.

2010. okt. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 Brigitta04 ***** válasza:
100%

Szia,sziasztok.

Végig olvastam a kommenteket,és tulajdonképpen mindenkinek igaza van!A mai világban rengeteg előitélet van.Ha valakin van sapka akkor az a baj ha nincs akkor az.Bárkit bármiért meglehet szólni,sajnos ez van.Azokat az embereket akik tisztességessen szerezték amilyük van becsülöm,megérdemelték.Vannak közöttük olyanok akik a pénzkeresés közben "elszálltak" és vannak akik megmaradtak olyannak amilyenek voltak.A kisebb pénzű emberek között is van olyan aki olyan magassan hordja az orrát,hogy a csillagos eget verdesi.Én azt mondom nem az számit kinek mi van a zsebébe hanem az,hogy alalpjában véve milyen ember.Ha egy másik anyuka kedvesen érdeklödve (éppen kiskosztümben,sminkel,belött séroval)fordul hozzám nem az jut eszembe na vajon miböl telik neki rá hanem örülök,hogy megáll beszélgetünk pár szót.

Kedves kérdező nem az a lényeg kinek milye van az utolsó pár sorodban írtad le a lényeget!Probálunk értelmes,értékes emberekéket nevelni a mi kicsi babáinkból!

2010. okt. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

13:39-es válaszolónak:

Önerőből meggazdagodni úgy lehet,hogy először is sokat tanulsz.

Diploma nélkül is lehet szép karriert építeni,és sokat számítanak más egyéb tuljdonságok is,de ha nincs diplomád van egy határ,ami fölött már egyszerűen nem tölthetsz be pozíciókat,mert nem vesznek föl rá.

Ha azonban minden feltétel (diploma,szorgalom,ambíció,stb...) meg van benned,akkor előre tudsz lépni,ehez sokat kell dolgozni,és kvázi szinte többet lennia munkahelyeden mint otthon.

Azonban ezeket a pozíciókat éppen ezért meg is fizetik.


És nem kell horribilis (milliós) összegeket keresni ahoz,hogy hosszú évek alatt félre tudj tenni annyit,amiből aztán megteremtesz egy alap életszínvonalat magadnak (ház,kocsi,stb...).

Ha ez megvan,és aztán a munkád is megmarad,akkor abból a pénzből amit keresel már élni is jobban tudsz,gondolok itt a mindennapokra,hogy mit engedhetsz meg magadnak.


Ha két ilyen ember összekerül,akkor pedig mégkönnyebb egy magasabb életszínvonalat elérni,hiszen kettőtök fizetése összeadódik.


Ennyi.

Sok tanulás - sok munka -több pénz.


Ezzel szerintem nincs is baj,akkor van a baj ha az embernek a pénz lesz az értékmérője. Nekem szerencsére nem lett az,emlékszem hol kezdtem,és nem nézek le senkit amiatt ha kevés pénze van. Egy a lényeg:ő se nézzen le engem azért mert nekem több van,hiszen tettem érte hogy így legyen. Ettől még jó ember vagyok.


Látod,a történetben sehol nincs benne az,hogy szülőktől kapnánk segítséget. Mert nem is lenne miből,inkább mi segítjük a szüleinket,és nem fordítva.

2010. okt. 30. 14:25
 28/28 anonim ***** válasza:
Én nemhogy lenézlek,de csodállak,nagyon ügyes,okos vagy, hogy ilyen fiatalon mindezt elérted. Gratulálok!
2010. okt. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!