Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Meglévő, számla nélküli...

Meglévő, számla nélküli árukészlettel hogyan számoljak el a vállalkozásomban/el kell e?

Figyelt kérdés

Most igazából arról van szó,hogy a "könyvelőm" nem intézte el a héten az E.V. papíromat,de Én már holnap mennék áruért,viszont így nem tudok vállalkozás nevére számlát kérni...Mit csináljak? Vagy ne kérjek számlát ez nem lesz gond? Az is eszembe jutott,hogy akit viszek magammal segítőt annak a nevére mint magánszemélynek kérünk számlát (persze ha nagyker ad magánszemélynek számlát????) és akkor ha meglesz az E.V-im,akkor "átveszem" Tőle ad.vételivel...Ez jó ötlet?

Egyébként megjegyzem,a nagykerben nem lesz gond ha nincs Nálam E.V igazoló lap vagy bélyegző,mert külön megkérdeztem mit kell vinnem és azt írták semmit.

Egyébként használt ruháról van szó kérlek segítsetek!


2011. okt. 16. 13:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Az Egyéni Vállalkozói Igazolványt 1 nap alatt ki lehet váltani, bélyegzőt kb. 1 óra alatt készítenek...


Nem muszáj hétfőn menned vásárolni, menj KEDDEN, amikor megvan hozzá minden!


Magánszemélyt a nagyker nem szolgál ki, magánszemélynek nem tudnak nagyker áron eladni!!!...


Ha a nagykerben vásárolsz, a SZÁMLÁRA mit fognak írni?!

Be kell majd diktálnod az Egyéni Vállalkozói számodat, telephely címét, stb...

2011. okt. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
58%
nyugodtan kérjél számlát a nevedre és a leendő székhelyed címére, mert az egyéni vállalkozó 3 évre visszamenőleg elszámolhatja a költségeit alakuláskor.
2011. okt. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Komolyan!?:) Édes vagy,köszönöm a megnyugtató segítséget!:) Fellapoztam az összes számlával kapcsolatos kérdést itt,és ezt találtam:

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__sajat-vall..

Itt azt írják,hogy az adószámnak csak a kiállító felől kell rajta lennie,Nekem csak név és székhely/lakcím!:) Úgyhogy akkor ezt igaznak könyvelem!:)

Nagyon köszönöm!

Egyébként ha valami hétfőre van megbeszélve,azt nem kellemes átteni...kedves első,de azért köszi Neked is.

2011. okt. 16. 14:52
 4/7 anonim ***** válasza:
Másodiknak igaza van. Itt azért egynek még járj utána, hogy a nagyker kér-e tőled adószámot vagy vállalkozói igazolványt, amivel igazolod felé, hogy valóban vállalkozó vagy és nem egy betévedt magánszemély! De sok helyen nem kérnek ilyet, azzal már "igazolod" a kereskedői mivoltodat, hogy nagyobb mennyiségű árut vásárolsz, hiszen magánszemély nyilván nem venne nagyobb mennyiséget. Webáruházat üzemeltetünk, volt már mindkettőhöz részünk. :)
2011. okt. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi,de igazából a nagyker "nem kell vinnem semmit" mondatából arra következtetek,hogy nem kell semmilyen papír vagy egyéb. Ha kéne,akkor nyilván megbeszélem Velük,hogy az e-mailben nem említették,pedig külön kérdeztem,hogy papír eszköz kell-e. Köszi a segítséget!:)
2011. okt. 17. 14:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, mi is ebben vagyunk benne, általában csak bediktálod a vállalkozás adatait és az elég.
2011. okt. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Név cím kellett ennyi:) köszönöm szépen!:)
2011. okt. 20. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!