Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet fizikai fájdalom...

Hogyan lehet fizikai fájdalom nélküli életet elerni?

Figyelt kérdés

Létezik erre valami gyógyszer, szteroid, akármi?


Anyukám 80 éves, én pedig 49.


Neki évtizedek óta fáj mindene, nekem is lassan 5-6 éve. Reggel úgy ébredek, hogy a vallamtol a talpamig szinte minden.


Irodai munkát végzek, de nagyon sűrűn fel kell állnom és mennem odébb polcokhoz, irattarba, stb.. Szóval nem gemberedek el az ülésben.


De nem állapot, hogy állandóan fájdalomcsillapítókon élünk (napi több szem).


Orvos szerint ez normális. Az öregedés jelei.


máj. 14. 23:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Hát, nem tudom, de 32 évesen ha hiszed, ha nem, fáj mindenem. A térdem régóta. Elvileg nincs benne kollagén, már csak kopik a csont, jobb sosem lesz. Leguggolni nem tudok vele, lépcsőzés fáj.

Derekam tini korom óta fáj, mára már 1 óra állás után összeesek, annyira. (Sétánál nem gond, de egyhelyben nem bírok állni.)

Reumás vagyok, migrénes, és a fogaim is elkezdtek annyira tönkremenni, hogy hiányzik is már.

Dokik kb kinevetnek ennyi idősen, nem is vesznek komolyan. Csak a fájdalomcsillapító van.

Anyám 59, neki sokkal rosszabb.

Nem lehet új csontokat, és ízületeket faragni, így sehogy nem lehet elérni a fájdalom nélküli életet.

máj. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
10%

Menj el sportolni. Gondolom, ahhoz már lusta vagy. Azt hiszed a polcokhoz sétálással letudtad. Ha fiatalon is ilyen voltál, az üt vissza most.

Nekem is szét van kopva a térdem, sz.r a derekam. Régen munkám során sokat és nehezet emeltem, de ha sportolok, nincs bajom.(Most épp el vagyok tiltva, mert veszélyeztetett terhes vagyok, ezért most pont nem olyan jó.☹️)

máj. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
Megfelelő testsúly, egészséges életmód, táplálkozás. Valamint rendszer sport. És egy jó gyógytornász, csodákra kēpes.
máj. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem a minőségi alvás is nagyon sokat számít. Jó ágy/matrac nagyon sokat segít.
máj. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
Gyógytorna nagyon sokat számít azoknál, akik ülőmunkát végeznek.
máj. 15. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hát 2-es, nem lennék a gyereked, az tuti. Előre sajnálom szegényt.


Többi értelmes választ köszönöm. Én úszom hetente 4x,és minden reggel tornázom 10 percet. Anélkül be se birnek indulni dolgozni.


Matracom minőségi. Gyógytorna jó ötlet, utána fogok nézni.

máj. 15. 06:24
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

#6! Nem baj, nem is szeretnélek örökbe fogadni🤣

Bocs, de ezt a dumát még csak antisportolóktól hallottam. Mint pl.ismerősöm, aki szidja a kamasz lányát, hogy milyen dagadt, de az nem zavarja, hogy ő 120kiló a 160centijéhez. Meg van róla győződve, hogy csak a "sok munkától" fáj mindene.(Nem csinál semmit.)

Én elhiszem, hogy te vagy az üdítő kivétel, de ez a kérdésedből nem derül ki. Maradjunk annyiban, hogy nem ez a jellemző. 80 évesen már más, akkor mindegy mit csinálsz, normális, ha fáj.

máj. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
43%

7-es, lehet hogy nagyon okosnak képzeled magad, de nem vagy az. Tpikusan a hlye okoskodik esete.


Képzeld, nem egy, nem két embernek van ízületi kopása már egészen fiatalon és tök lényegtelen, hogy sportol-e vagy sem, ugyanis ha ezt örökli, akkor a feje tetejére is állhat mert LESZ baja.


Én egészségesen élek, sport, normális kaja, normális testsúly - gyakorlatilag 22-23 éves korom óta vannak kisebb-nagyobb fájdalmaim, ugyanis anyai ágon a családban minden nőnek van. Megfeszülhetek sem tehetek semmit ellene, sőt, most már inkább pihentetnem kell magam, mert egy túl emelkedős túra után lábra állni nem tudok másnap.


Pedig csak 35 vagyok, nem 70.

máj. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
En is negyvenes szuleim hetvenesek. Egyikunknek sem faj semmi. Nem normalis a fajdalom, es nem, nem "az elet resze, az oregedessel jar" blabla. Leirtak mar, h taplalkozas mozgas es alvas, hozzatennem a stresszcsokkentest,mert pszichoszimatikus is lehet.
máj. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
39 éves vagyok. Már 4 éve gerincbeteg. Kiszakadt 1 gerincsérvem tavaly nyáron, azóta állandóan fáj a lábam. Műtét nem javasolt, mert nincs súlyos tünet. Évek óta járok gyógytornászhoz. Mellette bicóval járok dolgozni, a gyerekekért gyalog megyek. Hetente 2x jógázok is. Emelett gyakran fáj a vállam, könyököm, fejem. Nem tudom, hogy mi lesz velem öreg koromra. Nő vagyok, 56 kiló, mielőtt a súlyomba beleköt valaki.
máj. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!