Hogy lehet feldolgozni?

Figyelt kérdés
Fiatalkoromban volt egy párkapcsolatom amiben szülhettem volna gyermeket. Az én hibámból tönkrement. Sajnos azóta nem találtam olyan férfit akivel vállalhattam volna. Emberileg nem voltak jók. 40 éves vagyok. Nincs stabil munkahelyem tehát egyedül nem tudok vállalni. Eddig próbáltam társkeresőzni de semmi. Nőgyógyászati problémám is van. Depressziós is vagyok. Hogy lehet beletörődni hogy már nem lesz gyerekem?
máj. 24. 13:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Ehhez mindenképpen terápia kéne. Depresszió miatt is, meg azért is, hogy megtudd, miért alakult így a magánéleted.
máj. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Sohasem hittem ilyesmiben de megvagyok győződve hogy ennek valami oka van. Egy ember sem lehet ennyire szerencsétlen. Sokan abortusz után, vagy gyermekkel is találnak párt. Nekem meg olyan mintha az életem nem haladt volna sehova.
máj. 24. 15:27
 3/15 anonim ***** válasza:
45%
Nézd meg a szüleid példáját. A legtöbbször ennyire egyszerű. Öröklött családi mintázat.
máj. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
14%

Értékeld az életed, keress elfoglaltságot, keress párt magadnak ( ha feladod nem lesz), gyerek nélkül is van élet, sőt, egy csomó nyűgtől és stressztől kíméled meg magad ha nincs. Szabad vagy, azt csinálsz amit akarsz, nem kell kialvatlanságtól szenvedni, gyereküvöltést/ hisztiket hallgatni, szaros pelenkákat cserélni, több időd jut majd a leendő párodra és magadra.

Ne azon siránkozz, hogy mid nincs. Dolgozz azon amid lehet még, ha akarod és teszel érte, és örülj annak amid van.

Hidd el mások sokkal rosszabb helyzetben vannak, mégse süllyednek önsajnálatba. Ezzel nem leszel előrébb.

máj. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%
Még lehet gyereked.
máj. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
49%
Fuuu az ilyen 4es feleket utnem agyon...ha ő teljes szívéből vágyik egy gyermekre, az, hogy te milyen negatívan látod őket, rajta semmit se segít, sőt, az érzelmek érvénytelenítése kifejezetten káros! Kérdező, 1., ne add még fel se a parkeresest, se a gyerektemat 2., egy pszichológus talán nem csak abban segíthet, hogy magaddal helyrejojjon a viszonyod, hanem ezáltal abban is, hogy megtaláld a társad, és így lehessen még gyereked. Őszintén, amit a 4es írt, én ebben a maszlagban nem hittem soha, és jól is tettem. Igaz, azért szigorúan véve én nem voltam abban a helyzetben, mint te, mert viszonylag hamar, 25 évesen lett gyerekem, viszont voltam előtte sokáig K**** mélyen. Ebből a férjem, és végül a gyerekem leginkább, teljesen kihúzott. Ő az életem értelme, a saját gyermekkel semmi és senki nem ér fel. Kuzdj érte, akar egyedülálló anya is lehetsz, ha nem lesz meg a társ sehogyse. Hajrá. :)
máj. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
34%

6. Kezeltesd az indulatkezelési problémáidat, és tanuld meg elfogadni, ha nem mindenki veled ért egyet, másnak lehet más a véleménye/ hozzáállása, ami se nem kevesebb, se nem több, csak más. Ezért tart itt ez a világ, mert az ilyenek mint te, ilyen torz példát mutatnak, így nevelik a gyerekeiket, hogy ha valakivel nem értenek egyet, akkor " ütnéd agyon"

Szánalmas.

máj. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
4-es de attól mert te nem szeretnél gyermeket, én még szeretnék. Soha eszembe sem lenne megmondani másnak hogy álljon a gyerektémához engem nem érdekel ki szeretne, ki nem. Én úgy érzem a gyerek az élet értelme így éreztem mindig. Ezért nehéz beletörődni ha nincs.
máj. 24. 18:27
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

8. Nézd, te írtál ki kérdést ezzel kapcsolatban. Én szimplán arra próbáltalak volna rávezetni, hogy ha már nem jött össze a gyerek, nézd a jó oldalát, de ha neked jó az, hogy a maradék életedet kesergésre pazarlod, ahelyett hogy pl boldogan élnél, elfoglalnád magad, és pl még akár párt is találhatnál, akkor tedd azt, és szomorkodj azon ami nincs.

Semmi rossz szándék nem volt bennem. További szép napot!

máj. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
37%
Még annyit csak, hogy az ilyen " a gyerek az élet értelme" hozzáállás egészségtelen még azoknak is akiknek gyereke van, mert az ilyenek szoktak rátelepedni a gyerekükre, meg érzelmi zsarolással magukhoz kötni, amikor azok már felnőttek és élnék a maguk életét.
máj. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!