Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te, aki még csak szülő vagy,...

Te, aki még csak szülő vagy, milyen nagyszülő szeretnél lenni? Mennyire hasonló, mint a szüleid?

Figyelt kérdés
Szeretnéd ha gyakran járnának hozzád az unokák, vagy inkább utazgatnál, pihengetnél végre? Rengeteget fogsz sütni-főzni, hogy mindenki vihessen majd a családi ebéd után haza is, vagy ezt tuti nem csinálod majd? Elkényezteted az unokát egy kicsit? Veszel neki mindenfélét? Ha a gyereked furán áll majd a gyerekneveléshez, pl. sosem olvas esti mesét, csak benyomja a hangoskönyvet, vagy 7 hónaposnak mézet ad, vagy télen nem ad sapkát az háromévesre, megpróbálod jelezni neki, hogy ez így nem jó? Betartod majd a kéréseiket? Vigyázol majd a beteg unokára, ha egészséges vagy? Nyaralhat nálad 1 hetet az unoka? Utaznál hozzájuk, vagy ők jöjjenek inkább? Ha sok unokád van több gyerekedtől, mehetnek egyszerre hozzád, hogy vigyázz rájuk hétvégén, vagy csak külön-külön? Aludjon ott az unoka néha? Milyen gyakran akarsz találkozni velük? Elhoznád délután az oviból egy éven át, ha a szülőknek nehéz ezt megoldani? Odaadó, mindig kéznél levő nagyi leszel, vagy pont hogy nem akarsz ilyen lenni, mert kihasználva éreznéd magad? Fájna ha csak havonta találkoznátok, és sosem bíznák rád az unokát?
máj. 27. 05:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%
Hát nem olyan mint anyám,aki le se szarja az unokáit.Illetve,dee!Van 12 unokája,abbol 2 a favorit,a többi nem létezik.
máj. 27. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
72%

Nem tartom a kapcsolatot a szüleimmel, úgyhogy olyan tuti nem, nem is ismerik az unokáikat.


A férjem szülei szeretik nagyon a gyerekeket, néha vigyáznak is rájuk, de ők már már idősebbek, egyre kevésbé bírják, a kettőt együtt be sem vállalták még, nem tudom, lesz-e valaha ilyen...


A barátnőmnek viszont nagyon jó szülei és nagyszülei vannak, inkább olyasmi szeretnék lenni. Gyakran találkoznak, viszik el az unokálat ott aludni, kirádulni, mennek közös családi nyaralásra. Sütnek-főznek nekik, játszanak velük, szoros a kapcsolat. De megvan a sajàt életük is emellett, myilván, nem kétnaponta vigyáznak a gyerekekre, de rendszeresen azért.

máj. 27. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
76%

2-es vagyok, és igen, mivel tudom milyen nehéz megoldani a gyerekeket komolyabb segítség nélkül, ezért főleg szívesen segítenék, hogy az enyémeknek könnyebb legyen.


De mondjuk nekem két fiam van, szóval feltételezhető, hogy a menyemnek úgysem fog megfelelni, bármit csinálok, mert mindenhol ezt látom.

máj. 27. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
19%
Nem szeretnék nagyszülő lenni!!
máj. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
64%
Én 30+ szültem, és fiaim vannak, tehát ha később vállalnak gyereket, ha egyáltalán vállalnak, én valószínűleg idősebb leszek. Szívesen támogatom őket bárhogy, de én azzal a tudattal szültem, hogy most babázok, mert az unoka az annyira távoli, hogy nem arra alapozok. Meg nekem még vannak terveim, szóval nem fogok otthon ülni, hogy mikor jön már az unoka, rájuk bízom ezt. Ha meg korán lennének szülők mégis és szeretnék, akkor segítem őket, ha kérik.
máj. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
52%

Te, aki még csak szülő vagy, milyen nagyszülő szeretnél lenni?


Átlagos.


Mennyire hasonló, mint a szüleid?


Semennyire.



Szeretnéd ha gyakran járnának hozzád az unokák, vagy inkább utazgatnál, pihengetnél végre?


Az arany középút lesz.



Rengeteget fogsz sütni-főzni, hogy mindenki vihessen majd a családi ebéd után haza is, vagy ezt tuti nem csinálod majd?


Nem, nem fogok pluszban főzni azért, hogy haza vigyenek belőle. Itt annyit eszik, amennyit akar, ha marad és igényli, elviheti, de nem fogok 18 adagot főzni mondjuk 6 főre azért, hogy ők elvigyék.



Elkényezteted az unokát egy kicsit?


Valamilyen szinten nyilván.


Veszel neki mindenfélét?


Fog kapni aprosagokat.


Ha a gyereked furán áll majd a gyerekneveléshez, pl. sosem olvas esti mesét, csak benyomja a hangoskönyvet, vagy 7 hónaposnak mézet ad, vagy télen nem ad sapkát az háromévesre, megpróbálod jelezni neki, hogy ez így nem jó?


NEM. Egyértelműen NEM. Az ő gyereke, úgy neveli, ahogy ő akarja.



Betartod majd a kéréseiket?


Ez is egyértelmű, természetesen bejáratom.



Vigyázol majd a beteg unokára, ha egészséges vagy?


Igen, ha épp ráérek.



Nyaralhat nálad 1 hetet az unoka?


Ha előre megbeszéljük, simán.


Utaznál hozzájuk, vagy ők jöjjenek inkább?


Felesben



Ha sok unokád van több gyerekedtől, mehetnek egyszerre hozzád, hogy vigyázz rájuk hétvégén, vagy csak külön-külön?


Egy gyerekem van, így ez max elméleti kerdes. Ha nem lenne köztük csecsemő, illetve kb azonos eletkoruak, jöhetne mind egyszerre.


Aludjon ott az unoka néha?


Nem kell, de lehet.


Milyen gyakran akarsz találkozni velük?


Amilyen gyakran ők velem.


Elhoznád délután az oviból egy éven át, ha a szülőknek nehéz ezt megoldani?


Nem.


Odaadó, mindig kéznél levő nagyi leszel, vagy pont hogy nem akarsz ilyen lenni, mert kihasználva éreznéd magad?


Nem, nem leszek ingyen bébiszitter



Fájna ha csak havonta találkoznátok, és sosem bíznák rád az unokát?


Nem.

máj. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
66%

Ezt nyilván előre senki nem tudja. Én mindig is 4 gyereket akartam, nagy családot. Ehhez képest a 2 gyerekemtől is ki tudok készülni. Nincs az az isten, hogy többet vállaljak.


Én eltervezhetem, milyen mama leszek. Aztán vagy bejön, vagy nem.

Egyébként én simán bevállalnám a beteg unokát, nyaralhat(nak) is majd ameddig jólesik. Ha tudok, mindenben segíteni fogom a gyerekeimet, köztük akár az oviból hazahordásban is. Ha lesz rá lehetőségem.

Viszont a nevelésbe nem szeretnék beleszólni. Ha tanácsot kérnek szívesen adok, de ennyi. Nekem is mindenki bele akart szólni, rohadtul utáltam.

Olyan mama nem akarok lenni, mint anyám,akot csak akkor érdekel az unoka ha én viszem. Én is látogatnám őket.

Vagy mint anyós, hogy le se szarja a létezésüket...

máj. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
53%

Igazából én magamon is rengeteget dolgozok, hogy ne legyek olyan, mint a szüleim szülőnek sem meg emberileg se legyek olyan, nagyszülőnek sem szeretnék olyan lenni, apának nincs is kapcsolata a lányaimmal, ahogy velem is hideg volt egész életében, anya odateszi magát, de vannak érdekes dolgai, amit felfedezek nála hasonlót láttam mamámnál is, sajnos. De legalább próbálkozik és szereti is őket, értékelem ezt is. Folyamatosan jönne, ha tehetné, picit sok is. Az ő oldali mamám volt olyan, aki letett a tv elé aztán szevasz volt.

Nálunk az apai mamám volt a kedvencem. Ő volt az aki időt energiát nem kímélve törődött velünk. Ha ott voltunk rengeteget foglalkozott velünk, rengeteg kreatív dolgot csináltunk együtt, stb., igazi nagymama volt, sajnos mire tini lettem meghalt, de minimum fele olyan jó szeretnék lenni. Még így 30+ is iszonyat jó emlékeim vannak róla, imádtam. Mindent tiszteletbe szeretnék tartani, ha kérik a véleményem elmondom, de amúgy nem, az ilyet most se szeretem. Igen, ez a pluszba főző mama lennék, most is ilyen vagyok, ha jönnek hozzánk.:D utazás és unoka között szerintem is az arany középút jó, nálunk a szüleim ebbe jók mondjuk. Ők kiskorom óta a mai napig is rengeteget kirándulnak spontán is kettesbe, most is mennek mindig, ettől még unokázik is anya. Igen, vigyáznék rá, betegen is, szerintem ez egyértelmű, ez nem ingyen bébiszitterség, saját rokonom, segítem ahol tudom. Nem a szomszéd gyerekéről beszélünk. Hogy nálam aludjanak e, azt meg majd eldöntik a gyerekeim, nekem ehhez semmi közöm. Másodlagos szereplő vagyok attól kezdve már. Persze, rossz lenne, ha le lennék tojva, de ezt is elfogadom. A túlzott nyomulást sose szerettem a rokonaimtól se. Igen, vinném oviba, hoznám. Miért ne? Letörne a karom?:D Lehetnének egyszerre is ott.

máj. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
61%

Pont olyan akarok lenni, mint ők.

Ledolgozták már az életük javát, jogosan pihennek, eszembe se jut ugráltatni őket.

Többnyire messziről szeretik a gyerekeket, anyósom van csak jobban az életünkben, de csak azért, mert ő fittebb. 70+, de jobban néz ki, mint az 50-es kollégáim.

Jellemzően mi megyünk a nagyikhoz, anyósom jön hetente, kéthetente 1-2 órára, pont elég, nem is kérnék napi segítséget.

máj. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
44%

"Igen, vinném oviba, hoznám. Miért ne? Letörne a karom?:D "


A kérdés az volt, egy éven át csinalnad e. Neked ezek szerint nem lenne semmi igenyed magadra, a partneredre, a barátaidra, hobbidra. Soha semmi programot nem csinálhatnal, sehova nem mehetnel egy evig akkor, amikor az unokat kell vinni.

máj. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!