Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek 2-3-4, esetleg több...

Akinek 2-3-4, esetleg több gyereke van hogy bogozzátok magatokat anyagilag?

Figyelt kérdés
Nekünk 2 gyerek van elég jól élünk és szeretnénk 3. babát de nem akarunk felelőtlenül beleugorni amíg nem vagyunk biztosak abban hogy neki is mindent meg tudunk adni.
2010. okt. 29. 20:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
71%
Ebben sajnos soha nem lehet az ember biztos. Mármint az anyagi jólétben és biztonságban, főleg nem előre, 25-30 évre. Mert hát jó lenne legalább addig anyagi biztonságban élni, mig a gyerekeink saját lábra nem állnak. :( Én épp ezért már másodikat sem merek vállalni.
2010. okt. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ettől félünk mi is sajnos a mostani helyzetben nem merjük.A második nem volt tervezve de ha jött akkor azt mondtuk Isten hozta a családban imádni való gyerekek és nem szeretném ha kevesebbet kapnának ha esetleg jönne egy harmadik baba.Azt hiszem 2-nél maradunk.
2010. okt. 29. 21:00
 3/22 anonim ***** válasza:
89%
nekünk 3 gyerekünk van és nem gondolom hogy rosszabbul élünk mint akinek 1 van az én gyerekeim is megkapnak minden amit a környezetünkben lévő 1 gyerekes családok sőt talán annyi +hogy tudják mi a testvéri szeretet és soha nem unatkoznak!férjem és én is dolgozunk !
2010. okt. 30. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%

Én úgy vagyok, hogy ha dolgozik az ember, akkor azért van mit enni. 2 vagy 3 gyerek már nem oszt nem szoroz. Kaja terén mindig van annyi hogy jut a harmadiknak is, sőt még a negyediknek is lenne:)

Nagycsaládos révén emelt családi, tankönyv étkezési kedvezmény jár suliban oviban, így kevesebbe kerül mint mikor 2 gyerek van!

Ruhákat egymásról leöröklik,turi bababörze teszvesz vatera, de újakat is kapnak hogy legyen ünneplő, meg szép kedvenc darabok. Játékok az elsőnél megvoltak, mindig csak olyat kapnak amire vágynak szülinapra névnapra, így meg tudják becsülni, örülnek neki.

Úgy vagyok vele, hogy nem akarom elkényeztetni őket, tudják meg mi az élet, semmi sem pottyan az ember ölébe csak úgy, meg kell mindenért dolgozni, amijük pedig van becsüljék meg, vigyázzanak rá, tanuljanak meg osztozni, és ne legyenek írígyek.

Enni van mit mindig, hús zöldség, sütiket sütök, szép ruhákban járnak mindig megdícsérik őket, amit szeretnének megkapjàk, de nem egy huszadik barbit. Az meg hogy mi lesz 20 év múlva senki sem tudja, lehet nyerek a lottón és sirá kozom miért nincs 8 gyerekem:) de az is lehet munkanélküli leszek, akkor kimegyünk külföldre dolgozni!Öröm a nagy család!

2010. okt. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
68%
Nem értem, miért hiszik azt sokan, hogy akkor adnak meg MINDENT a gyermeküknek, ha anyagilag mindent megadnak, és azért nem vállalnak több gyereket, hogy annak az egynek minden meglegyen. Talán ezzel adják a legkevesebbet....
2010. nov. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
24%
Talán, mert aki egyet vállal, elgondolkodik, mi lesz, ha a férje (párja) lelép, vagy neadjisten meghal x év múlva, és akkor egyedül egyáltalán nem mindegy, hogy két gyereket kell elindítanod, vagy 2-őt, 3-at, 4-et.
2010. nov. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos sokan azt hiszik hogy elég szeretni a gyereket, jó lesz neki ha van 5 testvére mert sosem unatkozik.Csakhogy az a gyerek felnő és akkor már nem csak a tesóival akar játszani hanem jó lenne nem csak úgy kilökni az életbe hanem anyagi segítséggel.
2010. nov. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Kriszti83 ***** válasza:
A jövő kiszámíthatatlan, de inkább eszek zsíros kenyeret a családtagjaimmal,mint gyermek nélkül éljek egy palotában. Mi most várjuk a második babát, szeretetben nem fog ő sem hiányt szenvedni,remélem másban sem, de luxus körülményeket nem tudunk teremteni. És még valami, az egészség a legfontosabb!!
2010. nov. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
26%
Én meg inkább élek egy gyermekkel egy palotában, és eszem egészséges ételeket, minthogy vállaljak 5-öt, és együnk zsíros kenyeret, aztán majd lesz 20-30 év múlva valami... Én előre tervezős fajta vagyok, de hát nem vagyunk egyformák, ettől sokszínű a világ.
2010. nov. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
26%
Lehet hogy te ennél zsíroskenyeret, de mi van ha a gyereked jobb életet akar?Az nem érdekel?
2010. nov. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!