Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan anyuka aki a...

Van itt olyan anyuka aki a szülés előtt is szorongós, pánikos volt és szülés után sokkal rosszabb lett a helyzet? Tovább lent.

Figyelt kérdés
Lassan 6 hónapja szültem és szépen lassan nagyon rossz állapotba kerültem. Elmentem pszichiáterhez, kaptam cipralexet és frontint(nem szoptatok), egy hete és most me kűzdök a mellékhatásokkal is. Ha van valakinek tapasztalata, írjon nekem valami bíztatót, légyszi. Állandóan fáradt voltam, szédelegtem, imbolyogtam, félelem...borzalmas.
2010. nov. 2. 08:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
SZia! azt megkérdezhetem hogy ha szülés előtt is depis meg szorongós vagy akkor nem félsz hogy tudod majd ellátni a babát? Vagy ez hogy van? Csak érdekel köszönöm ha válaszolsz! Bocs a offért!
2010. nov. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, ez nem esett túl jól. Előtte nem volt ilyen vész, ennyire nem. Összesen 1 pánikrohamom volt egész életemben előtte. Most jött ki minden. Egyedül vagyok a babával itthon és ellátom tökéletesen, háztartást vezetek, csak magammal kell bírkóznom állandóan meg a negatív gondolataimmal. Egyébként tudat alatt lehet, hogy az váltotta ki, hogy féltem az egésztől, hogy hogyan fogom ellátni.
2010. nov. 2. 09:00
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia.Én terhesség alatt is pocsék állapotban voltam,meg szülés után is.A második babámat 5hete szültem,és most sem valami rózsás a helyzet.Az első baba után kb 8 hónappal kezdett javulni.(nem szedtem semmit)

Nekem pánikrohamom azthiszem nem volt(egyáltalán mi az?) De rettenetesen szorongok,negativ,feszult és ingerult vagyok.A cipralexet mire kaptad,mik a mellékhatásaik?

2010. nov. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A cipralex egyfajta antidepresszáns. A mellékhaása az, hogy az első pár napban pl. felerősíti a tüneteket, tehát nekem a szédülést, de már észrevettem, hogy kinnt, a levegőn ált. nem vagyok rosszul, tehát valamiféle bezártságérzet is lehet. Plusz apával az első 3 hónapban pocsék volt a kapcsolatunk és mindig magamban rágódtam a problémákon, állandó negatív gondolatok, szorongás, remegés.
2010. nov. 2. 11:00
 5/11 anonim ***** válasza:
első vagyok. Utolsó gondolatom az hogy megbántsalak, csak sosem volt dperssziós meg ilyesmi érdkelet ez hogy működik. Tényleg nem akartamhogy rosszul essen csak olyan normálisnak tűnt a kérdésed hogy megkérdezzem. Természetesen tisztban vagyok vele hogy ez nem egy leáynálom, sok kolléganőm szenvedett ebben gondoltam hátha jobban megismerem a problémát. Köszönöm hogy válaszoltál és gyógyulást? vagy kitartást nem tudom mit szoktak ilyenkor mondani:-)
2010. nov. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi, esetleg megírhatnád, hogy a kolléganőidnek mi vált be és mennyire volt súlyos a dolog. köszi.sajnos ez jön, senki nem kéri, elég nyamvadt egy dolog.
2010. nov. 2. 15:06
 7/11 anonim ***** válasza:

Én elég "intenzíven"voltam pánikbeteg,sok rohammal,állandó rosszulléttel.Többféle gyógyszert is szedtem,miközben tudtam,hogy a fejemben kell rendezni a dolgokat és nem gyógyszert szedni,így szép lassan el is hagytam azokat.Rögtön utána teherbe estem,ma 15 hónapos a lányom és lekopogom,rohamaim nincsennek,de időnként rámjön a szorongás ilyenkor beveszek 1-2 szem gyógynövényes nyugtatót (nekem a nervenpflege vált be,gyógyszertárban,dm-ben,rossmannban kapható).Nekem a lányom sokat segített a "gyógyulásomban".

Próbálj Te is csak a babáddal foglalkozni,kösd le magad,hogy ne tudj annyit gondolkozni és a rosszulléteiddel foglalkozni.Amikor meg jönnek a negatív gondolatok,erőszakold meg magad és csak jó dolgokra gondolj.Tudom baromi nehéz,de muszáj,magad meg a babád miatt is.

A pánikbetegség mindig valamilyen lelki probléma miatt alakul ki,keresd meg az okát és ha tudsz változtass rajta.És a legfontosabb,hogy bízz magadban,sikerülni fog,ha igazán akarod.Kitartást!

2010. nov. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Második vagyok.Te vagy az én "emberem".Igen,a bezártságérzet ismerős,forog velem a szoba,izzadok,remegekés ugy érzem hogy ha nem jutok ki meghalok.És sajnos a kijutás egyre nehezebb,két kicsi mellett,második emeleti lift nélkuli lakásban...Megirnád majd légyszi hogy mikortol segitett a cipralex?Szoptatás alatt lehet szedni? ja és dührohamaim vannak,kb.tiz perce orditoztam hogy bárcsak meghaltam volna a műtőasztalon,pokol az életem a szülés óta,stb...A párkapcsolatomról anniyt hogy reggel bejelentette a férjem hogy csomagol.Csomagolás halasztva egy időre,de ez gondolom érzékelteti a helyzetet...
2010. nov. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szia második. A cipralexet 4 napja szedem, még nem hat. Ezt pszichiáter írja fel.Én próbálkoztam homeóssal, sedatif pc, de nem segített.
2010. nov. 2. 18:14
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia.Sedatif pc t én is szedtem,nem hatott.

Kérhetek valamit?Majd egy pár nap mulva irnál légyszi hogy mennyire hat,mi a helyzet?Köszi

2010. nov. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!