Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg olyan borzalmasan...

Tényleg olyan borzalmasan fájdalmas a szülés? Ha igen melyik része a rosszabb a vajúdás vagy a tolás?

Figyelt kérdés
2011. máj. 23. 13:52
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
68%

Nekem a tolás volt a rosszabb. Vajúdás nem vészes.

De az egész nem vészes, persze fáj meg minden, de utána jó, van babád, és elfelejted a fájdalmat. Ki lehet bírni.

2011. máj. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
80%
Nekem a vajúdás volt rossz, főleg, mikor a doki tágított. Azt hittem meghalok.
2011. máj. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
85%

Tényleg nagyon fájdalmas, de egyáltalán nem "borzalmas". Ha sikerül rákészülni, és minél többet megtudni a folyamatról, akkor nagyon szép is lehet, a fájdalommal együtt.


Egyébként a fájdalom maga a vajúdás alatt szerintem erősebb, kitoláskor már kevésbé érezni, viszont ott meg elég nagy erőt kell kifejteni...


Szép íve van az egésznek, amikor benne vagy, akkor nincs természetesebb annál, mint ami éppen történik.


Szép szülést Neked!

2011. máj. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Vajúdás kellemetlenebb volt.
2011. máj. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Van akinek nagyon hosszú fájdalmas szülése van,de van olyan is akinek nagyon gyors és könnyű szülése van.Barátnőm például azt mesélte,hogy neki egyáltalán nem fájt a szülés,mikor meg lett a baba meglepődve kérdezte a dokit,hogy "ennyi volt"?Nálunk nincs is lehetőség fájdalomcsillapításra. Én több napig vajúdtam,a végén már tolófájásaim voltak de vissza kellett őket tartanom,nekem az volt a legrosszabb ,hogy nem nyomhattam,ráadásul császár lett a vége!
2011. máj. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
A vajúdás rosszabb volt, majdnem egy napig tartott. A kitolás hamar megvolt negyedjére meg is volt a baba.
2011. máj. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek más.


Nekem nem fájt de borzalmas volt.


A vajúdás 3 óra volt össz vissz, ment minden gyorsan, kellemetlen volt de igazából akkora fájdalom nem volt.

Aztán jött másfél óra kitolási szakasz, amikor a baba ki-be csúszkált és teljesen eröm alatt voltam, elkeseredve, de már császározni nem lehetett. az egyetlen pozitív az volt hogy a bébinek szuper szívhangja volt. de azt nem kívánom senkinek sem.

nekem a gátseb sem fájt igazán utánna.

2011. máj. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
94%

Nem osztom előttem szólók véleményét.Igaz csak 7 órás volt a szülésem, de borzasztóan fájt.A tolás rosszabb volt, a vajúdást el lehetett viselni.De a tolásnál azt hittem nem tudom megcsinálni, hogy szétszakadok.Kegyetlen fájdalom, és mikor ott vagy sz@rt sem izgat milyen szép ívet ír le a szülés....Az tény és való, hogy csodálatos érzés mikor kipottyan a baba, de addig nem tudsz erre gondolni.És nem ijesztgetni akarlak, csak reálisan leírom mi van.Nekem egyedül anyukám mondta mindig, hogy kegyetlen fájdalom, a barátaim kb ilyeneket írtak mint az előttem írók.Még jó, hogy anyum felkészített, így nem ért váratlanul annyira...:)

DE túléled!És ami nem öl meg, az megerősít.És az tényleg fantasztikus érzés, mikor meglátod a babád:)

2011. máj. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
talán a vajúdás rosszabb de tudni kell közben hogy az miért van és ha utánaolvasol-kérdezel nem olyan misztikus.mindennek megvan a miértje.és a legjobb hogy amint kint van a baba mintha elvágták volna,mármint a fájdalmat.
2011. máj. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
28 órát vajúdtam de kibírható volt! Nagyon fáj az igaz kár lenne szépíteni, de nem olyan mint a filmekben a sikoltozós őrjöngős dolog, az baromság (tisztelet a kivételnek)! Nekem a kitolás már nem fájt...
2011. máj. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!