Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lesz majd a gyerekemmel,...

Mi lesz majd a gyerekemmel, mire eléri az ovis kort? Roma kérdés, de kijelentem nem vagyok rasszista. De baj, hogy féltem a gyerekemet?

Figyelt kérdés
Olyan helyen élek (Szabolcsban egy községben) ahol rajtam kívül minden jelenlegi terhes cigány, kivéve még egy lányt, de ő kb. olyan szinten van szóval köztük él, stb.., meg egy másik nő, de ők el fognak költözni. Tavaly is csak 2-3 magyar gyerek született, most még ugye annyi sem lesz. szóval mire a gyerekem oviba, suliba mehetne, ő lesz a kisebbség, a kisebbség pedig a többség. Nagyon félek, hogy mihez kezdek akkor, tudom még messze van de foglalkoztat a kérdés. Az öcsém 4. osztályos, fele cigány-fele magyar az osztályában az arány, de öcsémen is nyomot hagy a közösség. trágár szavakat használ, úgy beszél sokszor mint ők, és úgy is viselkedik, meg sok roma haverja van. Romazenéket bömböltet a gépen. Pedig anyumék szépen nevelik, jól is tanulna,de a társaság visszahúzza. Mikor én és a hugom voltunk kisebbek még nem volt itt ennyi cigány, akik meg voltak rendesebbek volta. De pár éve elszaporodtak, sok köztük a bűnöző, tolvaj és igénytelenek, rondán beszélnek, mindenhol csak őket látni, a nagyrészük buta, sose dolgozott és rengeteg gyerekük van. Sajnos elköltözni nem tudunk,a férjemet a munkája ide köti egy itteni cégnél van, meg nem könnyű itt még egy szép új házat sem eladni jó áron. talán vigyük majd át a gyereket valamelyik közeli településre, ahol kevesebb a cigány? Ne vessetek meg, de én tényleg csak a gyerekem jövőjét szeretném megvédeni, hogy tisztességes ember legyen belőle, rendes barátai legyenek és tudjon anélkül játszani a játszótéren hogy bárki zaklatná, ne kelljen félnie.
2011. júl. 5. 13:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút megértem az aggodalmad. Én inkább átvinném egy közeli településre - ha megoldható.
2011. júl. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Én elköltöznék, én sem vagyok rasszista, de egy ovis csoportba bőven elég 1-2 roma gyerek, több nem kell.
2011. júl. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Niburta ***** válasza:
100%
Másik településre vidd, ha tudod. Sajnos a kicsik fogékonyak és elég hamar megtanulnak nem épp illendő szavakat.A fiam ovijában csak egy roma volt, de mégis hozott haza "érdekes szakkifejezéseket". Egyszóval: semmiképp ne vidd a "kisebbség" közé.
2011. júl. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Még 3 év legalább, amíg oviba kerül, addig meg sok minden változhat. Na ezzel nem azt mondom, hogy 'eltűnnek' onnan a romák, hanem esetleg a férjed talál máshol egy jobb állást és eltudtok oda költözni.

Nézelődjetek interneten állásokkal kapcsolatban, ilyesmi.


Én drukkolok nektek és nagyon sajnállak :(

2011. júl. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
HA így marad a dolog, és nem tudtok elköltözni, akkor elvinném másik városba, inkább autókáznék minden nap vele. Megértem az aggodalmadat:-)
2011. júl. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%

Én áthordom a gyerekemet a városba oviba. A férjem családja ragaszkodott volna az itteni ovihoz, és én kérdeztem a párom, na láttál cigány gyereket? Úgyhogy én nem sajnálom az időt, pénzt, hogy távol tartsam a mocskoktól amíg lehet.

Itt a községben egyébként nem sok van, egy családot látok itt az utcán bóklászni, de mesélte a párom, valaki egy kórteremben feküdt vele és ellopta az illető pénzét, ja és megtámadtak egy idős embert és kiraboltak, na micsoda meglepetés, azok is ők voltak- úgyhogy rasszizmus ide, oda, nem tudják meghazudtolni a vérüket és az ilyen mire neveli a gyerekeit, ugyanerre. Fehérváron már az ovisok rabolnak ki idős néniket.

Pont az öcséd példájából kiindulva, én elköltöznék ilyen helyről, akár azon az áron is, hogy keveset kapok a házamért, a párod meg talál magának más állást. Tudod, aki korpa közé keveredik, megeszik a disznók.

Nem is tudom egyébként minek élnek Szabolcsban emberek, cigányok között? Nincs igényed valami jobbra?

2011. júl. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is átvinném őt másik suliba/oviba vagy elköltöznék.
2011. júl. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%
Jaj szegény,meneküljetek,mert ott ahol elszaporodnak az orkok,a fű sem terem..Eszedbe ne jusson a tetvek közé rakni a gyerekedet.
2011. júl. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szabolcsból menekülnék, pláne kisgyerekkel, úristen...
2011. júl. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat mindenkinek. hát tényleg nem túl rózsás a helyzet errefelé, ha a páromat át tudnák helyezni a nyíregyházi céghez oda költöznénk, meg vannak ott rokonok neki is nekünk is és ott azért sokkal jobb lenne. Én tanítónő vagyok, vagyis nemrég diplomáztam, még nem tanítok, de nekem is jobb lenne egy városi suli, mint itt "ezeket" tanítani majd. Nem mondom élnek itt rendes magyarok is, csak ők már vagy idősebbek és nem akarnak elköltözni, vagy ha fiatalok is már nagyobb gyerekük van, vagy hasonló cipőben vannak mint mi. Régen ez egy nyugodt hely volt, csak betelepültek és már-már félünk tőlük. Semmi esetre sem maradunk itt a gyerekkel. A falu nevét szándékosan nem írtam le, még véletlenül rám ismernének:(

Mégegyszer köszönöm a válaszokat!

2011. júl. 6. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!