Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amióta megszületett a kislányo...

Amióta megszületett a kislányom rettenetesen rosszakat álmodok, nem tudom mi váltja ki, de megőrülök lassan. Más volt vele így? Bővebben lent

Figyelt kérdés
8 hónapos a kislányom és kényszerképzeteim vannak. Nagyon nehéz ezt leírni és nem is mondtam még senkinek a családban. MIndig rosszra gondolok, arra hogy biztos most elesik, kiesik, elütnek, beteg lesz stb. És ezeket végig is gondolom, szinte átélem. Tudom hogy pszhichologushoz kellene fordulnom, csak sajnos angliában élek és az angolt nem beszélem olyan jól hogy értelme legyen egy kezelésnek. Nem tudom kiélvezni a szülői örömöket mert az agyam mindig beárnyékolja a rémtörténetekkel. Nem vagyok agyon aggóos természet, laza anyukának mondanám magam, ezt a külvilág nem veszi észre, de én lassan beleőrülök. Vagy ez csak a féltés egyik tünete? Ez már midnig igy lesz? Kérlek adjatok tanácsot mert nagyon nehéz igy! Köszönöm
2010. nov. 4. 15:35
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ez már beteges féltés. Ha felnő is ezt fogod vele csinálni? Ne menjen utcára mert fejére esik egy tégla és meghal?
2010. nov. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló. Én tanácsot kértem nem pedig kioktatást és pláne nem ilyen hangnemben. Egyátalán miért válaszolsz, ha tudod, hogy válaszod egyátalán enm hasznos sőt????
2010. nov. 4. 15:54
 3/9 A kérdező kommentje:
És ahogy irtam is, a kislány felé és a külvilág felé ez egyáatlán nem tűnik ki, csak magamban őrlődök. Mégegyszer leírom: tanácsra lenne szükségem és aki volt hasonló cípőben valami trükkre amivel segíthetek ezeket a gondolatokat elűzni. Köszönöm
2010. nov. 4. 15:56
 4/9 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom, hogy az a gyenge, aki nem vállalja fel a hibáit. Nagyon sok ember erre az oldalra jön tanácsot kérni, mint ahogy gondolom te is azért vagy regisztrálva.

Én lehet gyenge vagyok, de meg egy szívtelen dög. erről enyit

2010. nov. 4. 16:13
 5/9 anonim ***** válasza:
hát az szerintem tuti hogy nem fog segíteni, ha magába zárja, mert ugye ddig is ezt csinálta. Már bocs első válaszoló de nekem is kifejezetten bunkónak tűnt amit írtál. Másodszor meg nekem nem jellemhibának tűnik, és igenis sok anyuka érzi ezt. Hormonális viharok, lehet, hogy egy kis szülés utáni depresszió is belejátszik... valakivel mindenképp beszélned kellene róla, megkönnyebbülsz tőle, és talán könnyebben elengeded ezeket a gondolatokat. Nem feltétlenül pszichológussal, ha van kint barátod vagy olyan családtag aki jól tud hallgatni, mondd el neki. De ne aggódj, szerintem semmi nagy baj nincs, csak idő kell és jobb lesz ez.
2010. nov. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsot! Mindenképpen beszélni fogok valakivel aki közel áll hozzám. Első válaszolótól kérdezném: miért fojtanám meg a gyermekemet. Egyátalán hogy lehet ilyen őrültséget írni valakinek?
2010. nov. 4. 16:24
 7/9 anonim ***** válasza:

A felelősség sok anyában ezt váltja ki. Én is éreztem hasonlókat, mikor a lányom még picike volt. Amikor megszületett és a mellkasomon altattam, utána meg betettem az ágyába állandóan azt álmodtam hogy leesett a mellkasomról a földre, felébredtem és kerestem, van amikor az ágy alá is benéztem. Aztán mikor mászni kezdett azt álmodtam, hogy mi alszunk és ő meg mászkál a lakásban, veszélyes helyekre nyúlkál, mi meg csak alszunk, nem figyelünk rá, le kéne végre már fektetni. Amikor egyszer leesett az ágyról utána is több napig csak rosszra tudtam gondolni, mi lehetett volna még. Tudom ez nagyon nyomasztó tud lenni, de egy idő után el fog múlni, ha nagyobb lesz a baba, nekem legalább is elmúlt magától.

Szerintem az is közrejátszhat, hogy külföldön élsz, nincs túl nagy társaságod (gondolom), nem tudod lekötni magad. Én is külföldön élek (nem Anglia), sokszor egyedül vagyok és a gondolataim sokszor elterelődtek rossz dolgok felé. De mostmár nincs időm ilyenekre gondolni, mert a lányom már nagyobb, leköti minden időmet, állandóan rá kell figyeljek, egyáltalán nincs időm képzelgésekre.

2010. nov. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! Igen, ugyanígy érzek mint ahogy te voltál. Leesett az ágyról és én tovább gonoltam, mint minden mást. Remélem eltűnik ez az érzés hamarosan:)

Ja igen a magány.:(

2010. nov. 4. 17:57
 9/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Tényleg elmúlik idővel nálad is.

Mostanában már én is csodálkozok magamon, éppen ma szedtem ki a lányom szájából egy rajzszöget, persze azért végigfutott az agyamon egy továbbszőtt rémtörténet mi lett volna ha nem vettem volna észre. De ennyi volt, nem is borzongtam meg tőle, ment tovább minden. Sajnos ezek a vészhelyzetek idővel olyan sűrűek lesznek hogy hozzászoksz, nem lesz időd gondolkodni rajtuk, csak azon leszel hogy megakadályozd a bajt.

2010. nov. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!