Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miután megszületett a baba...

Miután megszületett a baba hogyan változott a pároddal a szerelmi és a sexuális életetek?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekelne ki hogyan tudta megoldani,hogy a gyerekre és a párjával is maradjon ideje és eenergiája.Valamint,hogy változtatott-e valamit a sexuális életükön ez.Nekem mindkettő nagyon fontos.A közösen eltöltött idő és a gyerek is.Csak nem tudom,hogyan lehetne ezt megoldani.....belejönni,ugyanis én valahogy nem érzem magam ilyen szuperszónikusnak.
2011. okt. 3. 12:13
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

Nálunk nem változott semmi.

Az első pár hétben nagyon sokat aludt a lányunk, így olyankor volt időnk egymásra. Aztán meg kevesebbet aludt nap közben, de este időben le tudtuk tenni, így azóta esténként van több időnk.

Sajnos kettesben elmenni itthonról nem nagyon tudunk, eddig a 7 hónap alatt 3-szor sikerült csak.

A szexuális életet a szülés után 2 héttel újrakezdtük, csak a behatolás maradt ki belőle. De az 5. héten az is megvolt, mert nem bírtuk tovább.

Azóta olyan heti 3-4 alkalommal vagyunk együtt. A hétvégék a legjobbak, olyankor előfordul, hogy többször is, de csak ha épp nincs semmi meló a ház körül.

Igyekszünk odafigyelni egymásra, nem hanyagoljuk el egymást.

Sokszor csinálunk hármasban programot, csavargunk, állatkertbe megyünk, plázázunk.

2011. okt. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kevesebb időnk van egymásra, jobban elfáradunk nap végére, mikor már alszik a lányunk, ez nehezít a dolgon. A szexuális életünkből eltűnt a sponteneitás, hiszen mindig az alvásidőhöz kell igazítani, ha együtt akarunk lenni. Nekem hiányzik a sponteneitás, úgyhogy ez az órára beállított szex nekem kevésbé jön be, de hát mit csináljunk, ez van. Első a gyerek, aztán a maradék idő a miénk. Fontos, hogy ne csak az járjon majd a fejetekben, hogy szülők vagytok, munka van, háztartást kell vezetni stb. Ha van egy kis időtök, akkor beszélgessetek, előjátékozzatok aztán hancur.

Mi kevesebbszer vagyunk együtt, de olyankor sokkal intenzívebben mint régen. Valakik nagyon ügyesek és megoldják, hogy jó sokszor legyenek együtt, de nekünk ez nem megy. Sokszor nem tudunk vagy nem akarunk együtt lenni, nem is tudom, nincs rá igényünk. De ha együtt vagyunk, akkor csak mi vagyunk, kikapcsoljuk az agyunk és csak egymásra koncentrálunk. S nekem ez a lényeg.

De azt bevallom csodálom, hogy sok gyerek mellett mikor és hogyan tudnak összehozni még sok-sok gyereket. :)

Szomszédomban 7 gyerekes család élt 2 szobában. Hát nem tudtam elképzelni (illetve nem akartam), hogy mikor és hol fogantak a babák. :)

2011. okt. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a normális választ....Én még nem szültem csak nemsoká és most éppen abban a stádiumban vagyok,hogy ezek aggasztanak.Hogy nem leszek elég jó ehhez az egészhez.Feszült leszek,ha mondjuk nem működik a párommal a sex vagy nem megfelelő az együtt töltött idő és ezt a gyerek sínyli meg.Azt szeretném,ha minden működne.
2011. okt. 3. 12:23
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is változott a szexuális élet, hiszen nem akkor csináljuk, amikor akarjuk, hanem amikor idő van rá. Ilyenkor meg már veszít kicsit az értékéből a dolog.

Néha úgy érzem, hogy hú most van idő, akkor csinálni kellene, mert muszáj, de nincs kedvem. Szóval picit úgy érzem néha kötelességből gondolok a szexre.

Azt nem mondom, hogy rosszabb lett a szex, mert mi is egymásra figyelünk olyankor és élvezzük is. De nem tudom teljesen kizárni a fejemből az anyát, és nehéz előkeresni a szexistennőt. :)

Idővel amúgy alakul a dolog. Szülés után nehezebb, fájdalmasabb stb., de aztán javul a dolog és idővel megtaláljátok majd a lehetőségeket és alkalmazkodtok az új szituhoz.

Egy dolog fontos, hogy mindketten tegyetek érte, és ne felejtsétek el, hogy a másik ember nem csak anya és apa, hanem férfi és nő is.

Menni fog, és úgy látom te akarod is. Ne parázz előre, felesleges!

2011. okt. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm,aranyosak vagytok :) Persze,hogy mindkettőben jó akarok lenni,mert én is ugy gondolom,hogy nő és férfi is vagyunk és apa és anya is.A sexuális életünk most remek,mindig megkívánjuk egymást :) félek ez fog változni,vagy hogy más érzés lesz velem a szülés után.....A spontaneitás kizárása nem zavar engem.Meenni fog mindkettőnknek,igazából amig a szülőkkel laktunk ugyanez volt a helyzet és még izgalmasabb is volt,hogy ennyi időnk van kihozni a maxot a dologból.....Ez izgi tud lenni.
2011. okt. 3. 12:37
 6/10 anonim ***** válasza:

mikor összejöttünk, az első egy évben szó szerint minden nap szeretkeztünk. Utána elkezdődött saját életünk felépítése, hol bankkölcsönért jártunk, hol karriert építettünk, hol költöztünk, így az együttlétek száma is csökkent. De ha delegációba pár napra elutazott, mikor hazajött, az összebújás volt az első, még éjszaka is.

Mikor megszületett a kisfiunk, az első periódusban annyira lámpalázasak voltunk, hogy mindent jól csináljunk, hogy 5 hétig bírtuk szex nélkül. Kb. hetente 1-2 alkalom fér bele, mostmár kevesebb, mert újra babát várunk.


Igazából a mi kapcsolatunk nem csak a szexre alapozódik. Ha hullafáradt vagyok, akkor is kerítek rá időt, hogy este, ha hazajön és a kicsi alszik már, végighallgassam, érdeklődjek a munkájáról, arról, hogy mit csinált. Ha meglepem azzal, hogy valamit megcsinálok, amire már régóta kér, látom, hogy örül, és ez nekem mindennél fontosabb. Szeretném, ha tudna rám alapozni, arra, hogy rám mindíg számíthat. Ha segítenem kell neki, reggel korábban kelek és mire a kicsi felkel, megcsinálom, amire kér. Vállalkozó, rengeteget dolgozik, így nem én rinyálok, hogy segítsen, mert nem bírom a gyerek ellátását, hanem még én segítek neki. Fontos neki is, meg nekem is, hogy beszélgessünk, szereti, ha este én kezdeményezek. A mi kapcsolatunkban ezek nagyon fontos dolgok.

1 gyerekes, 28 hetes km

2011. okt. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Persze az ézelmi kötődés és odafigyelés is legalább annyira fontos mint a sexuális élet.Ha kevés van akkor is a minőség számít.Ez természetes.Heti 2 amugy meg nem rossz.
2011. okt. 3. 13:13
 8/10 krisztivan ***** válasza:
Kisfiam kb.1 éves koráig fél-másfél-két óránként ébredt.Éjjel és nappal is.Cicizett is.Nem volt már arra sem energiám hogy beszéljek a párommal.Szerencsére egy áldott jó ember és nem volt belőle vita meg veszekedés de szex sem volt 1-2 hónapig.A hiány és megvonás tünetei most kezdenek előjönni és már szerencsére jobban alszik a fiam és nem is szopizik.Igyekszünk visszahozni a régi dolgainkat de nem annyira egyszerű.Ettől függetlenül nagyon szeretjük egymást.Szerencsére.:)
2011. okt. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az a lényeg....remélem sikerül mindent ugyanolyanná,hanem még jobbá varázsolni...
2011. okt. 3. 14:03
 10/10 anonim ***** válasza:

Olyan tinis lett. A nagyobbik gyerek harom eves lesz, a kicsi masfel mult.

Nalunk nem lett rosszabb, csak megfeleloen kell idozitenunk.

2011. okt. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!