Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hol ideális felnőnie a gyerekn...

Hol ideális felnőnie a gyereknek? Vidéken vagy városban?

Figyelt kérdés
2010. nov. 6. 12:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét lehetőség mellett tudnék felsorolni pozitívumot és negatívumot egyaránt.

Inkább a nyugodt,szeretetteljes légkör a fontos,a többi részletkérdés.Szerintem.

2010. nov. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Valaki Pestre esküszik,hogy itt a legjobb az élet,valaki meg ,,Pusztaszentborzasztó"-ra. Mindenkinek más jön be. Én személyszerint a Balcsi mellé költöznék.
2010. nov. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem város, egész egyszerűen mert annak több az előnye, ha felsorolod magadban.

Falu mellett szól hogy csendes, nyugodt, jobb levegő, kisebb a bűnözési arány esetleg, de minden más a város mellett: jobb iskoláztatás, ha gyorsan kell valami, akár gyógyszer, akár kaja, azonnal lehet menni éjjel, nappal, több bölcsi, ovi, suli lehetőség van, jobb a közlekedés ha pl gyorsan kórházba kell mennie, vinni, ha meg idősebb akkor egyedül haza tud menni suliból, ha még idősebb akkor kamaszként könnyen eljut a barátaival találkozni, míg a falun a távolsági buszokhoz van kötve, stb...

2010. nov. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én városi lány vagyok, szóval azt mondom, hogy városban, egyszerűen azért, mert ehhez szoktam hozzá. Ha falun nőttem volna fel, akkor nyilván arra tenném a voksom :) De gyerekkoromban csak egy-egy hetet töltöttem falun nyaranta a nagyszüleimnél (és ők sem ott laktak, csak vettek egy kis házat egy ici-pici faluban). Így nekem az a viszonyítási alapom. És ez alapján azt tudom mondani, hogy életvitelszerűen nem szeretnék ilyen helyen élni, ahol nincs még posta sem, nincs éjjelnappali bolt, vagy nincs választási lehetőségem egy szabad estén, hogy hova menjek szórakozni (pl. koncert, diszkó, színház, pub, étterem, stb.).

Persze ezek csak nekem fontos szempontok, egy kisgyereknek ezek nyilván nem fontosak. Az én fiam nyilván azt élvezné, ha egész nap kint szaladgálhatna a kertben. Csak éppenséggel ehhez nem szükséges falun lakni, kertes házak a városokban is vannak.


De nem szeretnék senkit megsérteni, aki falun lakik, biztos vagyok benne, hogy aki azt szokta meg, az ott szeret élni, és biztos jó is.

2010. nov. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyváros melletti kistelepülésen, mert ötvözi a kettő előnyeit. Mi szerencsére így lakunk és nem tudnék rosszat mondani. Itthon élvezzük a "falu" csendjét, jó levegőjét, a sok zöldet, a kisközösség előnyeit, nincs olyan nagy elidegenedés egymástól, míg a város a maga kényelmével csak egy egy ugrás.
2010. nov. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én született bp.-i vagyok,mégis azt gondolom(amennyiben nem kertes házról van szó),hogy a városhoz közeli település a legjobb,a kicsi óvodába kerüléséig!Utána már-SAJNOS-muszáj olyan óvodát,iskolát találni,ami megfelel a mai siker orientált elvárásoknak(ami nem feltétlen egyezik a gyereke igényeivel).
2010. nov. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sztem az átmenet a legjobb. Tehát vidéki város. Ami nem Bp vagy vmelyik nagyváros, de azért nem is falu. Én egy kb 30 ezer fős városban nőttem fel. Nekem ez teljesen okés, ahogy látom megvannak a város és a vidék "tényezők" is. Úgy értem vannak üzletek, butikok, abc-k, pizzériák, kocsmák stb szal azokat dolgok amikből falun néha hiány lehet. Itt be lehet szerezni szinte mindent ami kellhet. Ugyanakkor van állattartás, mamánál gyerekkoromban láttam disznót, csirkét, kacsát. Szóval nem úgy nőttem fel, hogy tyúktojás=10-es csomagolásban árulják a hipermarketben:) Van egy kis erdő, meg tó, szóval természetközeli, igaz nagy kirándulásokra nincs lehetőség, de egy-egy hétvégi séta vagy horgászás könnyen megoldható. Mi ráadásul a külvárosban lakunk, kertes házban közel a szántóföldekhez, tanyákhoz tehát láttam traktort nemcsak közúti forgalomban menni, hanem szántani is.

Én valahogy úgy érzem ezek kellenek ahhoz, hogy egy gyerek széleskörű ismeretekkel vágjon neki a sulinak, vagy később az életnek.

Persze a legfontosabb a nyugodt családi háttér és a szeretet amiben egy gyereknek optimális esetben fel kellene nőnie.

2010. nov. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A városhoz nagyon közeli falu tényleg jó dolog, abban az esetben, ha a szülők rendelkeznek autóval, és a gyerek még kicsi. Viszont kamasz korban ez is okozhat kellemetlenségeket. Ezt pár barátom alá tudná támasztani, és én is élénken emlékszem rá, hogy mindig ezen problémáztak, amikor 15-16 éves korunktól koncertekre jártunk. Az utolsó busz elment 11-kor, szóval vagy elmentek haza azzal (amikor a koncertnek még egyáltalán nem volt vége), vagy maradtak a reggeli buszig, ami viszont nem túl kellemes, esetleg a szülő ment értük kocsival, ami meg a szülőnek nem éppen ideális, amikor mondjuk hajnali egykor kell kocsiba ülnie, hiszen nyilván már fáradt az ilyen túrákhoz. Egyéb opció volt még, hogy valakinél ottalszanak, bár olyankor meg nem tudom mennyire nyugodt a szülő, ha reggelig nem tudja, mi van a gyerekével (szintén igaz ez arra, amikor megvárja a reggeli első buszt a gyerek).

De tény, hogy amíg nincs arra igény, hogy a gyerek éjjel szórakozni járjon, addig nagyon jó ilyen helyen élni, mert a buszközlekedés napközben általában jó, időben sokszor nem több bejutni a városba, mint annak, aki busszal a külvárosból megy a belvárosba.

2010. nov. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

azért vannak itt fogalomzavarban emberek. akkor kicsit kijavítom őket ha nem bánják. A vidék nem egyenlő a faluval.

A vidéki települések azok lehetnek nagyobb-kisebb városok, nagy-kisközségek és falvak. én kisebb városban nőttem fel és imádtam. kb 20.000 fős településről beszélek. viszont most Debrecenben élek ami ugye Magyarország 2. vagy 3. legnépesebb és legnagyobb városa, de én itt is elvagyok. Szerintem egy gyerek nevelésében nem az a lényeg, hogy vidéki vagy nagyvárosban nő fel, ha megkapja azt, ami a fejlődéséhez szükséges akkor szerintem teljesen mind1.

2010. nov. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!