Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor mertetek, először...

Tundi79 kérdése:

Mikor mertetek, először utazni (metrón) a gyerekkel?

Figyelt kérdés
sziasztok én arra értettem, mekkora volt már a gyerek, amikor először, mertetek vele utazni metrón, mert most a picibabám, 2hónapos, és orvosi vizsgálatra kell, vinni, de nem tudom csak metróval, vagy tömeg közlekedéssel, mert a páromat kirúgják, ha eljön, szabira!:( és miben szállítottátok?
2010. nov. 8. 05:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem,ha csak ez az egy megoldásod van,akkor kengurúban,vagy babahordozó kendőben vidd,amit magadra kötöl,és így kevésbé van kitéve a Kicsi fertőzéseknek,baciknak,vírusoknak.Az a lényeg,hogy a külvilággal ne nagyon érintkezzen a Kicsi..vagyis olyan helyre ülj a metrón,ahol kevesebben vannak,illetve nem tüsszögnek,köhögnek stb.Sajnos ilyen helyeken lehet leggyorsabban elkapni bármit is..de ha nincs más választás muszáj így megoldani!
2010. nov. 8. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Harom honapos volt, amikor eloszor metroztunk, de nem azert, mert akkor mertem, hanem azert, mert akkor kellett eloszor. Ha lehetett inkabb busszal mentem a lepcsozes miatt.

En babakocsiban vittem, volt, aki segitett levinni.

Magamrakotesen nem is gondolkodtam, mert ez eppen a tel legkozepen volt egyreszt, masreszt kulfoldon eltunk, a konzulatusra kellett mennunk az anyakonyvezese miatt, idopontot nem adtak, az ut maga ket ora volt csak oda, szoval egesz napos programra szamitottunk, igy a babakocsizas tunt a legbaratibb megoldasnak a baba etetese-altatasa-tisztaba rakasa szemontjabol.

2010. nov. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is hordozókendőt vagy kengurut mondanám, hogy abban vidd el. Ha muszáj, akkor muszáj!
2010. nov. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
En 2 honapos es par napos kora ota szoktam vele setalni a varosba es mindig busszal megyunk be. Mondjuk en is babakocsizok de azert mert neha 5-6 orrat is bent tekergunk. Csak igy tudom megoldani, hogy a babas baratnoimmel talakozzak mert sajnos en lakom egyedul a legmesszebb. :( Heti 1-szer vagy 2-szer megyunk es most 9 honaposan mar imadja a buszozast es a varost. :) Nekem mindig segitettek a buszon, habar tudtam mikor jon babakocsi barat busz amin nincs lepcso vagy fellepo es alltalaban akkor mentem-jottem. Nekunk 40 perctol kb. 1 oras az ut a forgalomtol fugg. Eddig meg nem volt gond, ugyhogy csak batran es nyugodtan. Meglatod nem lesz gond es ha megszokod akkor mar jobban jossz-messz minden fele.
2010. nov. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, a segítségeteket, akkor most már bátrabban merem ki vinni a picit. tényleg aranyosak vagytok...
2010. nov. 8. 09:48
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!Mi elöször 6hetesen metróztunk. Sajnos muszáj volt,mert 6hetes kontroll volt a nődokinál.S haza kellett jönnünk.Anyum elvitt minket(hármunkat) párom,engem a kicsit s utána az autósülésben hoztuk haza metróval.Végigaludta az utat.Akkor még nem volt mt-om.a Gellért térről jöttünk haza a Pöttyös utcáig:D

Nagyon élvezte,viszont az ülés elég nehéz volt:( De muszáéj volt,mert a kocsink be se fért volna az autónkba:(

2010. nov. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2hetesen elmentünk dédit látogatni(HÉV-Troli), 3hetesen Budapest-Szeged(HÉV-metró-vonat2,5óra), 4hetesen jöttünk haza.

Babakocsiban, mózesben szépen aludt, le volt takarva a kicsi(kupolára rátettem egy pelust, 10percenként belestem jól van e. Aludt, tetszett neki, igaz nyár volt)

2010. nov. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, az eddigi válaszokat, sokat segítettetek, most már bátran merek, neki indulni a gyerekkel, mert sok kétségem volt...első baba, nálunk szerintem kicsit talán jobban is aggódom, pont ezért!!:)
2010. nov. 8. 13:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok..szóval ne aggódj,biztosan ügyes leszel..egyre vigyázz..ne simogassák..na hajoljanak közel a picihez idegenek..de ismerősök sem.Nálunk legalább is szokás megcsodálni idegeneknek,ismerősöknek a babát!Nem kell búrában tartani a picit..de vigyázzni kell rá,mert még ő nagyon védtelen minden bacival,vírussal szemben!Sok boldogságot,és jó utazást nektek!:)
2010. nov. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!