Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért az egymás kibeszélése...

Miért az egymás kibeszélése és pletyka tart össze sok anyukák közti kapcsolatot? Annyira zavar és akárhova megyek mindig erre lyukadunk ki végül.

Figyelt kérdés
A legjobb barátnőimet leszámítva (akik sajnos messze laknak) nem tudok egyszerüen anyukaként kialakítani jó kapcsolatot, barátságot, mert akármerre megyünk, mindig a fent leírt dologba ütközöm. Más anyukákon (és GYEREKEIN!!) való nyelvköszörülés megy, ha nem veszek részt benne, egyszerüen nem fogadnak be :( Törödjek bele, és ne akarjak barátkozni?
2010. nov. 8. 13:40
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Hogy hogy néz ki x-y, mennyit hízott, vagy fú de gebe. A gyerekén miért van sapka- tök meleg van, miért nincs sapka -megfagy a gyerek...amúgy is hogy néz ki, hogy lehet így öltöztetni...Miért nem szól már rá Józsikára hogy hogy viselkedik...miért nem biztatja Erzsikét miért ilyen visszahúzódó és stb.stb...és a saját szemükben meg a gerendát se veszik észre, hogy ők ugyanúgy kövérek-soványak-boldogok-szomorúak-rosszindulatúak stb. sokszor...
2010. nov. 8. 13:42
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Aki nem fogad be annak úgy kell..

én utálom a pletykát egy két "élő" barátnőm van a többiekkel csak összefutunk van aki jó barátnőm de messze lakik és olyan is van -egyre többen- akikkel még nem találkoztunk csak a neten beszélgetünk.


Szerintem egy nőnél nem természetes viselkedés a pletyka és nem kell hogy kibeszéljék séta közben a szomszéd mariskát.

ha nincs élő kapcsolatod az emberekkel beszélgess chatszobákban.

2010. nov. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát fura de valahogy fórumokon is egy idő után az történt hogy szakadt a csapat többfelé vagy csak én nyúlok mindig rossz felé...az is lehet-.
2010. nov. 8. 13:45
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sok helyen így megy ez. Én általában szóvá teszem, hogy váltsunk témát, vagy ha nem is mindig ennyire bunkón, de próbálok terelni. Vagy elkezdem védeni azt akiről épp szó van. Kiakadnak. Én meg jól szórakozok. :)

De tényleg nehéz normálisan beszélgető embereket találni, és nemcsak az anyukák között.

2010. nov. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig azon szoktam gondolkozni, hogy rólam vajon mit terjesztenek a hátam mögött, mert ha csak fele annyit "mesélnek", mit amennyit a fülem hallatára a többiekről, akkor az nem lehet semmi... :o))


Szerintem a barátság igen "ritka virág". Nekem is sok kapcsolatom van környékbeli anyukákkal, de még azzal, akire a gyerekeimet is néha rábízom, nem mondhatnám, hogy barátok vagyunk. Hasonló szemléletben nevelünk, de a gyerekeken kívül nincs más közös témánk.


A barátság "anyukai ismerkedés+ során szerintem ott kezdődik, ha már nem a gyerekekről beszélünk, hanem másról, többről. Ez nem terem minden fán.

Én is még a fiatal kori barátságaimat tartom erősebbnek, de tőlük sajnos elválaszt a távolság, egyiktől meg az életforma, mert ő meg "pörgős szingli" életet él.


Egyébként azzal a "típusú" anyukával (ha lehet így általánosítani egyáltalán), akikről Te írsz, én nem is szeretnék barátkozni. Kedves vagyok velük, ha kérdeznek, válaszolok, de nem kezdeményezek.

Szép lassan megy ez, próbálj más játszóterekre menni, baba-mama klubba, ide-oda, előbb utóbb összefutsz majd valakivel, aki "értékes", és elmélyíthetitek a kapcsolatot.


Minden jót Nektek!

2010. nov. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Utolsónak : köszi:) nem is igazán olyan mély barátságra vágyom...csak hogy ne azt kelljen figyelnem hogy úristen ezt vagy azt hogyan fogják tovább adni másoknak, meg igen ezen gondolkozok el, hogy rólam is akkor mindenfélét kitalálnak gondolom :( Miért nem lehet egy normális beszélgetős szintet fenntartani?:(
2010. nov. 8. 14:01
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Megmondom őszintén, én ezért inkább kerülöm az ilyen társaságokat. Amikor mentem az oviba a lányomért, már messziről láttam a kis klikkeket az utcán, és ha olyan ér közel hozzájuk, akik nem tartoznak a csapatba, akkor jön a nagy csend... akkor vajon kiről beszéltek? Nagyon dühítő tud lenni, mert tudom, hogy rólam nincs pletykálnivaló, rendezett családi életet élek a férjemmel és 3 gyerekemmel, semmi gond nincs nálunk, és én nem szeretek beállni közéjük szidni az épp távollévőket. Ezért engem sem csípnek igazából, de nem is érdekel. A barátnőim olyanok, akikkel ritkábban találkozok, igazából játszóteres barátnőm abszolút nincs.
2010. nov. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsó: és nem érzed úgy néha hogy jó lenne dumcsizni valakivel? (márha mondjuk nem érnek rá a barátaid)
2010. nov. 8. 14:35
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi is járunk a kislányommal közösségbe, a sógoroméknak is a miénkkel egyidős gyerekük van és a barátnőim is kisbabás anyukák. Én ezt mégsem tapasztaltam még.

Egyedül itt, ezen az oldalon olvasok ilyeneket és eléggé megdöbbentőnek is találom. Nem látom értelmét az ilyen kibeszéléseknek.

Szerintem akkor én "szerencsés" vagyok. Legalább ebben... :)

2010. nov. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

14:34-es vagyok.


A legjobb barátnőm lánya már nagy, 15 éves. Vele nagyon jókat beszélgetünk, sőt van egy jóval idősebb hölgy is, akivel imádok beszélgetni, teljesen feltölt. Rajtuk kívül még 2 illető van, aki szintén barátnőmnek tekinthető, bár csak kb. 3-szor találkozunk egy évben, de a neten hetente beszélünk, és hívjuk egymást telefonon is.

2010. nov. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!