Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Más anyuka aki egyedül neveli...

Más anyuka aki egyedül neveli a gyerekeket az, hogy bírja?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én tettem fel ezt a kérdérst:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kamasz..


És arra lennék kíváncsi,hogy más anya aki egyedül neveli a gyerekét/gyerekeit az bírja ezt az egészet?


Mert én úgy érzem nem bírom sokáig.

Azt,hogy felkelek reggelit csinálok a gyerekeknek,utána tízorait csinálok,indulok dolgozni,ebédszünetbe jövök haza főzni rohanok vissza aztán hazaesek megy a vita aztán a leckéket nézzem át/kikérdezem a gyerekeket,pakolok,aztán ide menyek el a lánnyal ha nem megyek akkor egy senkiházi vagyok,hogy ennyit nem tudok megtenni a lányomért,a fiamnak pénzt adjak.

Jó persze alap dolgok,meg nemis az,hogy nem szívesem teszem,de úgy érzem már senkinem nem kellek és egy robot vagyok.Mióta a párom itthagyott minket egy szőke fiatal nő/lány miatt romokban vagyok és a feje tetején áll minden.

Elnézést,hogy itt sírok nektek,de más anyuka is van ilyen helyzetben?Mit tesz?

És még semmit nem írtam le csak egy részletet.

Még most állok neki a házimunkának,a macska is most fialt a kisházunkat is barkácsolnom kell,szakadó esőben.Kalapácsot se tudom hányszor fogtam kezemben.

Füvet nyírni is kéne..Nekem ez sok.


2010. jún. 21. 17:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
66%
:(
2010. jún. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
76%

Én ugyan nem vagyok ilyen helyzetben,de ha már nem picik a gyerekeid,akkor fogd be őket is a házimunkába! Nem fog megártani nekik,és neked is könnyebb lesz.

Én is dolgoztam,és már 8-10 évesen segítettek bevásárolni,takarítani,főzésnél krumplit pucolni stb. Igaz,hogy sokszor morogtak,de megcsinálták. Ha nem végezték el a kiszabott feladatot,akkor nem mehettek el a barátaikhoz stb.

Ma már nagyok,de most már értékelik,hogy megtanultak dolgozni.

2010. jún. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
70%
egyetértek az előttem válaszolóval. Valamivel le kell kötni őket, hogy a felesleges energiájukat ne egymás ellen használják. A fiad 15 éves, le tudja nyírni a füvet, és már meg tud kalapálni valamit. A lányod 14, mosogatni, törölgetni, krumplit pucolni tud. Szerintem hívj össze családi kupaktanácsot, és mond el nekik, gyerekek, anyunak segítségre van szüksége, segítenetek kell. Felajánlod a feladatokat, ők meg választhatnak, melyiket szeretnék jobban csinálni.
2010. jún. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

A lány 14 a fiú 15.Javában kamaszok.

A lány még segít is csak ha valami nem úgy van akkor én vagyok a hibás,én vagyok a senkiházi meg minden!

Éjszaka nagyon sokat szoktam sírni.


Felfoghatatlan,hogy a 2 kisgyerekem,akik mindig is tündérek voltak most ilyenek,az,hogy a férjem egy olyan nő miatt hagyott el és a két gyerekét is.

2010. jún. 21. 17:47
 5/24 anonim válasza:

hát minket is egeydül nevel anyám

L-13

F-16

és nálunk be van osztva a házimunka pl.tesom vágja a füvet,én pedig mostogatok benn, prszivozok ...stba tesop pedig kinn a házkörüli dolgokat csinálja.....meg szerintem egy 14lánynak meg 15éves fiunak nem kell átnézi a házi feladatát.... :)

2010. jún. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
az utolso vagyok 13 L
2010. jún. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Szerintem meg ezt tudom ;)

Ők kérték,és megcsináljuk amit nem tudnak aztán kikérdezem amit kikell.

Nekem az a lényeg,hogy ők tanuljanak,ennek megis van az eredménye.Az alapokat megcsinálják,de a házimunk az én dolgom.de majd valamelyik nap leülök velük megbeszélni,hogy ők hogy gondolják.meg,hogy a sport meg a tanulás és a barátok mellet mennyit tudnának csinálni.

2010. jún. 21. 21:15
 8/24 anonim válasza:
hát ha anyám igy megk;rdezni...biztos h azt mondanám h nincs időm...
2010. jún. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Akkor sajnállak.A lányomat most kérdeztem meg és elnézést kért,hogy nem szólt magától,hogy segít.A fiam azt mondta,hogy szánni fog időt rá.


Bár ez már volt,dehát most egy ideig megint segíteni fognak.Köszönöm a választ.

2010. jún. 21. 21:34
 10/24 anonim ***** válasza:

Szia!

Anyu engem is egyedül nevelt, ráadásul "csak" nevelőanyám volt.Bár ez tényleg nem számít:)

Én is mindig hajlandó voltam mindent ráhagyni.Pedig nem voltam egy hanyag,bulizós,feleselős tini.Kimaradt a lázadó korszak..

Valahogy evidens volt h.majd anyu elmosogat,megfőz,takarít,vasal,ágyneműt húz,kutyát etet,virágot locsol stb..:O

Anyu meg megcsinálta,mert az a fajta aki senkitől nem kér segítséget,inkább beleszakad.

De egyszer elszakadt a cérna.Szépen leültünk és abszolút őszinte módon elmondta h.NEM BÍRJA TOVÁBB.Kvázi kifakadt.Kb.úgy ahogy te nekünk itt.

Hidd el ez nem is érzelmi zsarolás,egyszerűen őszinteség.Mondd meg nekik h.ha azt akarják még sokáig egészsségesen velük maradj,muszáj h.vegyenek le némi terhet a válladról.Ez nem is olyan nehéz,hiszen ketten is vannak.Beosztják szépen egymást közt,egy kis feladat elvégzése is hatalmas segítség lehet neked.Pl.amiket írtam:ágyneműhúzás,viráglocsolás,ablakpucolás---

Egy-egy ilyen elvégzése nem vesz el időt a tanulástól.

A főzés alapjait is ismerhetnék,nem kell rögtön a legbonyolultabbat csinálniuk.,De néha napján saját maguk is megoldhatják a dolgot...


Szóval a lényeg h.érezzék h.NEKED EZ NEM MEGY TOVÁBB.

Meg kell szólaljon a leliismeretük,persze nem kell h.érzelmileg fenyegetetten érezzék magukat!!

Sok sikert!És kitartás!

2010. jún. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!