Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti_ normálisnak tartjátok,...

Ti_ normálisnak tartjátok, hogy egy majd 3 éves gyerek szopik néha?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm nemrég szült. Van egy majdnem három éves kislánya, aki irigykedik kicsit a kistesóra, és ő is követeli a cicit, annak ellenére, hogy nagyon rég abbahagyta a szopizást. Az anyuka pedig este mindkét gyereket megszoptatja. Nekem ez nagyon abnormálisnak tűnt, hiszen egy három éves gyereket már tartok annyira értelmesnek, hogy elmagyarázzam neki: a szopizás a kisbabáknak van, hogy nőjenek. Nekem ez nagyon furcsa volt.

Mi a véleményetek?


2010. nov. 11. 20:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Anyukámék 3an vannak testvérek, 3 év korkülönbséggel. Volt, hogy a hat és három éves is ráccuppant a cicire mikor a kicsi szopizott. Nagyim és környezet ezt nem tartották abnormálisnak, inkább viccesnek. Ha akarták kaptak. De egy idő után leszoktak róla maguktól.
2010. nov. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
Igen, normális. Főleg ebben a helyzetben. Féltékeny a kislány, így legalább meg tudja mutatni neki az anyukat, hogy a kistesó semmivel sem különb, semmivel sem érdemel nagyobb figyelmet, mint ő. Neked sztem nincs gyereked, ha ilyeneket mondasz.
2010. nov. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Jól látod, nincs gyerekem.

Én úgy kezelném a helyzetet, hogy elmesélném a nagynak, hogy a szopizás csak kisbabáknak való, hogy nőjenek. A nagylányok, mint amilyen ő, már sokmindent ehetnek, ettől nagylányok.

A figyelmet számtalan más módon lehet kárpótolni, nem kell ilyen kényelmetlen helyzeteket kreálni. A kicsi úgysem féltékeny, így a nap többi részét a naggyal lehet tölteni.

Engem ilyen szellemben neveltek, és sosem irigykedtem, hogy az öcséim szopiztak. Sőt, büszke voltam, hogy én már annyira nagy vagyok, hogy már nem is kell ilyesmihez folyamodjak.

2010. nov. 11. 20:33
 4/11 anonim ***** válasza:
45%
Nekem is majdnem három a nagy, a pici egy múlt. A nagy oda szokott bújni, és mivel szopizni nem tud, ezért néha megnyalja a cicimet, aztán odabújik. Én megengedem neki, és mostanában már szinte soha nem akarja. Nem is volt féltékeny soha szopi közben... (Már amikor a picit szoptattam :o)
2010. nov. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%

3. vagyok:

leírtad a kulcsszót: "kényelmetlen helyzet".

Akinek kényelmetlen, az nem csinálja, ilyen egyszerű. :o)

2010. nov. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
Akinek gyereke van, annak nincs a gyereke előtt kényelmetlen helyzet. Főleg nem a szoptatás.
2010. nov. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%

Gyakran előfordul. Nálunk szerencsére nem követelte a nagy!

A nagyobb gyerek féltékeny, ő is ugyanazt szeretné kapni, mint a testvére, azaz ugyanannyi törődést. Látja, ha szopik a baba, akkor anyukája csak vele foglalkozik, ezért ő is igényli.

Az más dolog, hogy az édesanyja hogy kezei ezt a szituációt. Jelen esetben a nagyobb is "kisbaba" lehet. Másik eseten pedig elmagyarázza, hogy a kicsik esznek így, ő is volt kicsi stb.

2010. nov. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
31%
megnyalja a cicit a nagyobbik gyerek az kemény.az apa dolga.
2010. nov. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nincs ezzel gond, ha a családnak így jó...
2010. nov. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
36%
Igen, normálisnak tartom. Nagyon sok ilyen esetről hallottam már, számtalan ismerősöm és jómagam is évekig szoptattunk. Majd ha lesz gyereked, lehet, hogy 3-4 éves koráig szoptatni fogod;) Addig kár megszólni másokat...
2010. nov. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!