Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan oldjam meg a szenteste-...

Hogyan oldjam meg a szenteste-kérdését?

Figyelt kérdés
Férjem anyukája egyedül él, elvárná hogy vele szentestézzünk, ahogyan ez tavaly is volt.De én most a szüleimmel szeretnék.Van egy 10 hónapos kisfiunk, ő ugye még hamar elfárad, így nem tudjuk majd megoldani azt sem,hogy mondjuk este hatig nála vagyunk, utána anyuéknál.Meg ugye a babámat se szeretném rángatni....Arról már álmodni se merek, hogy hármasban legyünk szenteste,mert ki is tagadna minket a CSALÁD...
2010. nov. 14. 14:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hívd meg magatokhoz anyósodat, és te szüleidet is, és kész.
2010. nov. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%

Maradj otthon es ez az este legyen csak a Tietek. Masnap pedig meglatogatjatok a szuloket, ez igy szokas.

A Szuloknek elobb-utobb ugyis elkell fogadni azt, hogy Ti mar egy onallo es kulon csalad vagytok.

Igy nem lehet harag. En meg talan az Anyosomat athivnam, mivel egyedul el, ezt pedig a Szuleidnek elkellene fogadniuk, mivel a karacsony a szeretet unnepe, amit nem csak unnepelni kell, de gyakorolni is.

2010. nov. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

éppen emiatt zártam rövidre zet a kérdést tavaly. Apósom is egyedül él az elmult 10 évben velük voltunk szenteste, az én szüleimnél meg máskor. Tavaly elegem lett és azt mostam márpedig itthon maradunk külön család lettünk. Megsértődött de tultette magát rajta.

Azóta itthon vagyunk 24-én. Utálom hogy az egész karácsony ahelyett hogy az ember kiélvezné arról szol ki mit egyen mikor menjen hogy jaj csak meg ne sértődjön....!!

Gyülölöm!!!

2010. nov. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem lehet őket összeengedni, anyósom mindenkinél mindent jobban tud, és hát elég nehéz elviselni, elég feszélyezett lenne a hangulat.
2010. nov. 14. 14:30
 5/16 A kérdező kommentje:
Na meg még annyit, hogy azért mert ő elfuserálta a házasságát, most egy nős férfival kavar, aki ugye a saját családjával lesz,én nem szentestézhetek együtt a szüleimmel?Egyébként egyet értek az utolsóval, már én is gyűlölöm az egészet, mert folyton azon kell aggódni, hogy eljutunk-e mindenhová, meg hogy ki miért húzza majd az orrát......Közben meg ez lesz a picikém első karácsonya!
2010. nov. 14. 14:42
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

mi 3 éves terv alapján haladunk:D

első évben nálunk, utána férjem családjánál, majd együtt töltjük a szentestét. Utána elölről...

Akinek nem tetszik, tehet egy szívességet, nem fogom feláldozni a családom igényeit senki kedvéért sem.

2010. nov. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ez jó ötletnek tűnik....
2010. nov. 14. 14:43
 8/16 anonim ***** válasza:
Mi anyàmèktól rohanunk anyóshoz, majd sógorékhoz a szomszédba. Már nagyon unom:( egy percet sem tudok a párommal meg a kétévesemmel lenni:(
2010. nov. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Amióta a kislányunk megszületett, a szenteste nálunk SZENT. Amikor két éve terhes voltam karácsonykor (22 hetes), akkor kezdtük ezt. Ami azt jelenti, hogy mi hárman vagyunk itthon együtt, napján és másnapján a nagyszülőkkel külön-külön, hogy mindegyik nagyszülő tudjon a kicsinek örvendezni.
2010. nov. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindig meglepődöm rajta, hogy ez ennyi gondot okoz, kiskoromban azt hittem, hogy ez mindenhol úgy van, mint nálunk. Szóval a mi rendszerünk az volt (hiszen a Karácsony végül is több napos ünnep), hogy Szenteste otthon voltunk, anyu+apu+mi gyerekek. Karácsony első napján az egyik nagyszülőkhöz mentünk ünnepelni, Karácsony másnapján pedig a másikhoz. Így soha nem volt sértődés, mindenkinél karácsonyoztunk, akinél kellett. Szerintem próbáljátok meg ti is beosztani ezt a három napot, így mindenkire jut idő.
2010. nov. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!