Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » El tudod viselni nyugodt...

El tudod viselni nyugodt idegrendszerrel anyósod társaságát a házatokban bármennyi ideig úgy hogy egyébként jóban vagytok?

Figyelt kérdés

Arra értem,hogy egyébként én jóban vagyok anyósommal,de kb 3 nap után kiborít idegileg,mert addigra már annyi apró marhaságot csinál,hogy besokallok tőle.

Nyilván nem szólok minden apróságért neki,de idegesít,és nagyon feszült vagyok.


Pl eljön unokázni,és közben állandóan a kertet túrja nem babázik,vagy a házban teszvesz. Tönkretesz dolgokat,amik apróságok de nekem mondjuk fontosak,vagy pl nem is érdeklik egyes szokásaink. Sosem kérdez,csak eldönt dologkat és csinálja,úgy és akkor amikor és ahogyan ő akarja.


Apró dolgok,de pár nap után ezek a dolgok "csokorba szedve" kiidegelnek.

És kínos a szitu,mert ugye nem mondhatok semmit,hiszen szinte semmi rosszat nem csinál.


2010. nov. 15. 18:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ezért nem is jön sok időre.
2010. nov. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Volt két olyan év,amikor télen nálunk lakott,mert nem maradhatott egyedül otthon. Megbeszéltük,hogy nálunk mi a szokás,és különösebb konfliktus nélkül éltünk együtt.
2010. nov. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg én sem bírom. Katasztrófa amit le tud művelni és mivel nem akarom megbántani, nem jöhet sok időre.

Nemsokára jön az unoka, na akkor lehet h lesznek konfliktusok.

2010. nov. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
nem, nem bírom.. 1-2 nap még elmegy és én is azt utálom a legjobban, hogy unokázni jön és helyette főz, süt... átpakolja a konyhát, mert nem kérdezi meg, hogy mi-hol van, ha odamegyek, h segítek, akkor kikéri magának: "én csak pihenjek"... a gyerekkel meg alig foglalkozik, pedig a kisfiam várja mindig.
2010. nov. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Most szultem. Anyosom egy honapja van nallunk, hogy segitsen. En ot sokszor Isten aldasanak gondolom. Tiszteletben tart, imad, hogy unokat szultem neki...

Engem inkabb Anyam az aki ki tud akasztani. O csinalja azt amit irtal. Raadasul azt hiszi mi vagyunk a cucc megorzo aztan rajtam keresi a dolgait mert allandoan itthagyja a ruhait, cipoit. Ok. 8 ora repuloutra lakunk, nem a szomszedban...de megis...egyebkent meg a legnagyobb joindulat van benne is de hosszutavon, ki tud billenteni a nyugalmambol a "csokorba szedett" dolgaival.

2010. nov. 19. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi is jóban vagyunk, de már egy nap után teljesen lefáraszt, mert egész álló nap karattyol szegénykém. Szinte bármiről képes beszélni, folyamatosan, néha teljesen céltalanul, szerintem csak azért hogy nehogymár csönd legyen. Én meg szeretek pl. csendben emészteni kaja után, vagy csendben mókolni a kertben, csendben robotolni a konyhában. Na amikor itt van ez sztornó. Szerencsére "ittalvós buli" még nem volt, szerintem ki is hullana az összes hajam. Pedig amúgy tényleg aranyos.
2010. nov. 19. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
45%
kíváncsi lennék 20 egynéhány év múlva ha ti lesztek anyósok mi lesz a véleményetek!
2010. nov. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%
El tudom viselni, bár kifejezetten feszélyez a jelenléte. Nem azért, mert nem kedvelem, hanem mert tartok tőle. Egyébként nálunk is mindig a kertben motoszkál, vagy átpakol mindent és aztán ember legyen a talpán, aki megtalálja a holmijait :)
2010. nov. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Hozzánk havonta, két havonta egyszer jön, kb. 5 percre lakik tőlünk autóval. Akkor abszolút nem jut eszébe, hogy dolgozzon nálunk, nekem furcsa is lenne. El nem tudom képzelni, hogy fogja a seprűt, mosogat, felmos. Tudja, hogy mi egy külön háztartás vagyunk, és nem is esne jól. A három unokával beszélget inkább. Alapvetően sok mindenről én sem tudok vele beszélgetni, mert nagyon más a dolgokhoz a hozzáállása, mint nekem. Évekig nem is voltunk jóban... Nálam az a baj, hogy rögtön látszik az arcomon, ha valami nem tetszik... de ennek ellenére sokszor nem zavarja, és tovább hajtogatja. Pl. : eltervezi, hogy akar venni valamit a gyerekeknek, ami nekem nagyon nem tetszik, szólunk is neki a férjemmel, hogy köszönjük, nem kérjük, ennek ellenére megveszi...
2010. nov. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez van. Imadom a ferjem anyukajat, nagyon joban vagyunk, de max egy napos latogatas az, amitol nem keszulok ki teljesen idegileg.

Ugy latszik, hogy ez az altalanos es nem epp az anyos szemelye miatt van, gyanitom, hogyha a legjobb baratnom jonne es tenne ezt-azt ugyanigy, akkor szinten kikeszulnek.


Mindig hangsulyozom, hogyha segiteni jon, akkor segitsen azzal, hogy csinalja, amit mondok. Konkretan foglalkozzon a gyerekekkel, hogy en ki tudjam sikalni a furdoszobat vegre, meg tudjam sutni a szulinapi tortat nyugodtan, le tudjam nyirni a fuvet es rendberakni a kertet.

Ehelyett: elkezdek furdoszobat sikalni, unokazik 5 percig, majd ugy gondolja, hogy kozben atrendezi a kamrat. Valamiert azt gondolja, hogy o meg tud olyan aprolekos, hosszan tarto dolgokat csinalni a ket gyerek felugyelete, szorakoztatasa, etetese, altatasa mellett, amit en nem, igy belekezd suttyomban. Ennek az lesz a vege, hogy fel oran belul ordit mindket gyerek, hagyhatom a csudaba a felkesz furdoszobat, mehetek hozzajuk, majd gratiszfeladatkent folytathatom a kamra visszarendezeset, holott az nem volt betervezve, mert nem is lett volna ra szukseg.

Az tuti, hogyha 2 napig nalunk van, akkor en egy hetig keresem a dolgokat es rakom vissza a helyukre. A ferjem dolgai szinten elkerulnek (kozos megegyezessel a ferjem dolgozoszobaja nekem es a gyerekeknek tabu, ott o pakol, o takarit, ezt mindenki tiszteletben tartja, anyosom az egyetlen, aki segito szandekkal bemegy takaritani, pakolni, szelloztetni. Tudja a ferjem, hogy segitsegnek szanja, de sajna nem az, mert azutan a ferjemnek kell ismet szetvalogatnia az eredetileg kulon szelektalt iratokat, papirokat, szerszamokat.


Nemreg egy idore leallt a kert keretlen rendezesevel, mert volt nehany felrenyulasa, ami miatt mar szoltam.

1. paradicsom palantaimat atultette a sajat cserepukbol a balkonviragok melle. Satnyanak tartotta oket, igy sajnalta, hogy kulon foldet es cserepet pazarlok rajuk. Persze hogy satnyak voltak, nemreg keltek ki. Este mentem locsolni es nem voltak sehol, szinte habzott a szam, hogy miert kell mindenbe belekontarkodni. A palantak nem eltek tul a korai atultetest, kovetkezo heten mentem hozzajuk es megkerdeztem finoman, hogy mit szolna hozza, ha a 20 eves fikuszat kiultetnem a malyvak melle, mert nekem ugy tetszik?

2. mar kesz van a fejemben a terv a jovo evi viragokrol, egysegesiteni szeretnem az udvart, hogy a kerites mellett csak azonos fajta novenyek legyenek, haz ele pedig korkorosen akarok 3 fajtat rakni tavasszal.

Anyos kerdezes nelkul szetszort az udvaron ide-ode ilyen-olyan talalt, hozott, kapott viragmagokat. Utolag szolt. Nem orultem neki, felvilagositottam, hogy OK, akkor tavasszal johet nekem segiteni gyomlalni ki oket, meg asozni, legkozelebb meg kerdezzen meg esetleg, hogy milyen terveim vannak.

3. nyar elejen vettem jopar bokor gyonyoru muskatlit, felet magunknak, felet anyosnak ajandekba. A sajatunkat atultettem, az ovet nem, hiszen oda akartam adni. Kovetkezo latogatasakor jon be buszken, hogy a kimaradt muskatlikat is beultette a tobbi koze, latta, hogy azokrol megfeledkeztem.

Nem szoltam semmit, bekuldtem a nappaliba, a gyerekek bevittek neki az ajandek tobbi reszet, en meg a muskatlikat az erkelyladaval egyutt.

Akkor nagyon sajnalta, hogy kerdezes nelkul belepiszkalt mar megint a dologba, majdnem szenne egett, ugy szegyelte magat, hogy mar megint engem nezett lustanak, igy elultette a sajat ajandekat.


Ez most ugy hangzik, mintha nem lennenk joban, kozben meg tenyleg szeretem, de vannak dolgai, amivel kikeszit, ezert nem elunk egyutt.

2010. nov. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!