Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhességi Cukrosok! Válaszoln...

Terhességi Cukrosok! Válaszolnátok pár kérdésemre?

Figyelt kérdés

2. terhességemről van szó.

A kislányomnál cukros lettem de csak félidőnél a terhelésesnél derült ki, előtte jók voltak az eredményeim, és akkor is csak épp hogy 6,2 volt.

Végig szénhidrát diétáztam, végül beállt a cukrom,jókat mértem. Szültem, abba hagytam a diétát, nem is méregettem magam.

Most újra babát várok, itthon mérem rendszeresen a cukrom, és attól félek, most rosszabbra fordult a dolog.

5,7...6,2...6,5-ÖKET mérek étkezés után.

Szerintem az sok.

Szerintetek? És nem emlékszem már hogy a terheseknek 1 órával kell utána mérni ugye?

Mennyi a határ, ami még jónak számít?

Miket nem ajánlatos este enni pótvacsira, hogy ne legyen sok a reggeli cuki?

Bocs ha hosszúra sikeredtem!

Előre is köszi a válaszokat!


2010. nov. 16. 10:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

1 órával evés után magasabb, elvileg 2 órával utána kell, hogy visszamenjen.

Mérd meg 2 óra múlva.


De ha egyszer már cukors voltál, valószínúleg újra kijön, sőt nagyobb az esékly a későbbi cukorbeteg kialakulására.


Nálunk kórházban 7,8 volt ahtár, nekem aterhelésée 7,9 lett.

2010. nov. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

A méréseim 1 órával étkezés utániak. A terhelésesnél tudom, hogy ennyi a határ, de azt viszont nem, hogy otthon étkezés után 1 órával v 2 órával még mi számít jónak.

2010. nov. 16. 10:44
 3/14 anonim ***** válasza:
Kaja után 1 órával mérd, maradjon 7 alatt. A reggeli cukrodat nem igazán befolyásolja, hogy mit ettél előző este, de egyél joghurtot, vagy sajtot, felvágottat, kenyeret már ne.
2010. nov. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a dietetikus, hogy étkezés után egy órával 7 alatt kell lennie a cukornak. És hogy lehetőleg 1, max 1.5 órával étkezés után mérjek, mert később már nem megbízható az eredmény. A védőnőm pedig azt mondja, hogy az fontos, hogy az étkezés előtti, ill. utáni eredmény között max 2 lehet az eltérés, szóval ha az étkezés előtti pl. 4.6 volt, akkor az utáni ne legyen magasabb 6.6-nál. Én 160 g-os CH diétán vagyok, utóvacsira 10 jut. Nekem ezeket javasolták: 1/4 db zsemle, vagy 2db Abonett, vagy 3 db korpovit keksz, vagy 1 db rizses Hamlett. Tejet, gyümölcsöt NE!
2010. nov. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
2. vagyok, nekem azért kellett gyümölcs, vagy joghurt, mert keton volt a vizeletemben, bár én inzulinos voltam.
2010. nov. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

hú köszi lányok a segítséget. Akkor ezek szerint ha 7 alatt vagyok akkor az még jó? az előtti és az utáni között eddig 1,5 volt. És az baj, ha mondjuk 5,7 előtte és utána 1 órával 6,2? Jajj már annyira nem emlékszem ezekre, még csak 8 hetes a bébi de szeretnék már most figyelni rá mert se nem akarok óriásbébit se nem akarok hetente szúratni meg diabetológián tölteni egy fél napot szintén hetente.

Azt gondolom ha most rágyúrok akkor nem tud rosszabbodni, csak javulni a cukrom, régen is szépen beállt, csak akkor mindig 5,4-5,7 volt.

Úgy tudom ha pl vacsira tejet iszol mármint utóvacsira akkor a reggeli cukit megdobhatja.

Ha van még várok válaszokat, ötleteket!

2010. nov. 16. 13:16
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy nagyon megdobná atej utóvacsorára, 2 dl tejben csak 10 gramm CH van.

Pl egy banán már talán.

2010. nov. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

11:16-os vagyok. A 7 alatti eredmény príma :) És az is jó, ha csak 1.5-öt ugrik. Étkezés után mindenkinek emelkedik a vércukra, ez teljesen normális :)

Nekem nem javasolták utóvacsira és reggelire sem a gyümölcsöt és a tejet, mégpedig azért, mert abból elvileg gyorsan felszívódik a cukor (bár olvastam olyat is, hogy valahol kifejezetten reggel javasolják a tejet...) Bizonyították, hogy reggel a legnehezebb normális keretek között tartani a cukrot - de ennek nem tudják az okát. Utóvacsira meg azért nem ajánlották nekem a tejet, mert hamar felszívódik és ahhoz viszonyítva messze van a reggeli, nehogy ott meg túlzottan leessen a cukrom, ezért inkább lassú felszívódásút egyek, pl. Korpovit keksz.

Viszont azt én is észrevettem, hogy a reggeli éhgyomri mérésem volt hogy magasabb volt, mint egy délutáni szintén étkezés előtti értékem. Erre azt mondta a védőnő, hogy míg napközben a táplálkozással tartod kordában a cukrod, addig éjjel ez nem így működik, és ez így teljesen normális. Az a lényeg, hogy a ne legyen nagyon nagy ingadozása a cukrodnak, gyümölcs mellé is érdemes enni valami lassú felszívódású ételt.

2010. nov. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

18:58-as miért csak 38%-ban vagy "hasznos"? Mert nagyon kielégítő választ kaptam tőled, köszönöm neked!

Ez az egész pontozásosdi olyan felháborító már!

Még egy kérdés, ha főzök, és a hozzávalókat mérem akkor azt nyersen kell ugye?

Mégegyszer köszönöm neked!

2010. nov. 17. 08:17
 10/14 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok. Áhh, engem már nem érdekel a pontozás, valakinek az okoz örömet, hogy a másik ember pontját lehúzza. Mellékesen én ha pontozok, akkor lefele sosem szoktam, ha válaszolok, akkot meg próbálok hasznosan,de ez mindegy.

Örülök, hogy tudtam neked segíteni. Én is sokat küzdöttem a cukorral, meg hogy mikor mit lehet enni és mit nem.


A dieteikustól kapott anyagból akkor írok be még 1-2 dolgot:

Az egyes ételekből ajánlott mennyiségek (étkezésenként, nyers élelmiszerekre vonatkoztatva):

Levesek: 3 dl; Sűrített főzelékek: 3 dl; Rizsköret: 5-6 dkg; Burgonya: 15-20 dkg; Vegyes zöldségköret: 20-25 dkg.

A levesek szénhidráttartalmának kiszámítása: 10 dkg alapanyag, 1 dkg liszt, 1 dkg levesbetét.

A sűrített főzelékek szénhidráttartalmának kiszámítása: 20dkg alapanyag, 2 dkg liszt.


Főtt ételeknél még a következő tanácsok vannak:

A levesbe csak kevés tésztát tegyen (1 lapos evőkanállal). Minél gyakrabban fogyasszon főzelékeket, csak kevés liszttel sűrítsen, híg főzeléket készítsen. (Egy adag főzelék = a tányér alsó pereméig merve)

Tökfőzelék, zöldbabfőzelék, kelkáposzta főzelék (burgonya nélkül) mellé 1/2 db zsemlét fogyasszon el pluszba. Burgonyát tartalmazó főzelék mellé ne fogyasszon pékárut, mert a burgonyának önmagában is magas a CH tartalma. Burgonyából 20 dkg-nyit fogyaszthat el egy étkezésre (Kb. 6 evőkanál a sós vízben főtt, kockázott burgonyából). Rizsből 50 grammot fogyaszthat el egy étkezésre hetente egyszer!! (kb. 5 evőkanál főtt rizs)

Tésztából is 50 grammot ehet hetente egyszer (kb. 3 evőkanál főtt tészta).


A krumplinál nekem azt mondta a dietetikus, hogy annak a heti mennyisége azért nincs korlátozva, mert a CH mellett rengeteg hasznos anyag van benne. Viszont a burgonyapürét nem javasolták, mert állítólag az még a cukornál is hamarabb felszívódik! Viszont az olajban sült krumpli ilyen szempontból jobb (bár kevésbé egészséges), lassabban szívódik fel, mivel az olajmolekulák nagyok, és ez gátolja a gyors felszívódást, ha jól tudom, de a kémiához hülye vagyok :)

Tésztánál nekem a durum tésztát javasolták, lisztből a teljes kiörlésűt. Kenyérből pedig a barna kenyeret - hát ez nem sok időmbe telt, mire találtam egy jó kenyeret, mert sok helyen csak színezve van a kenyér, és ugyanúgy megdobja a cukrot. Ami nekem bevált, az a Lidl-ben kapható magvas teljes kiörlésű kenyér - és még az íze is viszonylag elfogadható :)

2010. nov. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!