Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Veszélyeztett terhes vagyok....

Veszélyeztett terhes vagyok. Szeretném kb.-re tudni mennyi lesz majd a TGYÁS? Magas fizetésem volt: minimálbér+teljesítménybér. Táppénzem:csak a minimál 60%-a, nagyon kevés. A teljesítménybért nem vették bele!

Figyelt kérdés

A Tgyásra mi szolgál majd alapul, a táppénz?Mennyit kaphatok minimum?És a Gyedem mennyi lesz kb?Hitelem van, azért lenne fontos.Aki tud segítsen,köszönöm.

18 hetes km


2009. jan. 12. 14:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A terhességi gyermekágyi segély a 168 napos szülési szabadság időtartamára jár, mértéke az igénylő jövedelme napi átlagának 70%-a. www.oep.hu
2009. jan. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem kérdezz utána egy pénzügyesnél, mert szerintem átlag alapján kellene a táppénz adni. De lehet, hogy rosszul tudom. De az is lehet, hogy az az összeg nincs bejelentve és feketén kapod, nem? És akkor csak a minimálbér van amit elszámolhatnak.

Tgyásnál is figylembe kell venni a jutalmat, bónuszt stb. Az előző évi összes jövedelmet számításba kell venni. De ha tényleg nem szerepel sehol a teljesítménybér akkor a tgyás is kevés lesz.

Amúgy így nehéz számokat mondani, hogy te nem írtál semmi konkrétumot. Mennyi ideig dolgoztál? Mennyi volt a fizud? Mióta kapod a téppénzt meg hasonlók.

Üdv

2009. jan. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha a táppénzt a minimálbér után kapod,akkor nagyon valószínű,hogy a TGYÁS-GYED is az alapján megy majd.Tudni kellene,h a teljesítmény után kapott juttatásodat bejelentették-e,fizettek-e utána járulékokat.Ha nem,akkor elég kevés pénzt fogsz kapni.2 gyerekes anyuka
2009. jan. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Semmiképp nem a táppénz lesz az alapja, hanem a bejelentett béred (ami után tb-járulékot fizettél). Minimálbérre vagy bejelentve? Akkor annak a 70 %-a. Ha a teljesítménybéredből nem vontak tb-járulékot, akkor az nem számít bele. Sajnos.
2012. szept. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!