Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elsö gyermekemet várom. Már...

Elsö gyermekemet várom. Már kiválasztottam a nevet. Nagyon közeli barátnöm a név hallatára nemhogy megerösitene,vagy inkább hallgatna,hanem egyszerüen hajtja a magáét, h. csunya név. Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Miért kell megsérteni ilyesmiben.

Hisz az izlésünk nem egyforma.

Lehet valakinek pl bejön a Kinga,màsnak meg nem.

És a sajàt gyermekem nevét joggal én dönthetem el,vagy nem?

Ti is megmondtàtok volna hogy csunya név?

Nem kell dicsérni,ha nem tetszik,de szerintem nem is helyes csunyànak vélni.


2009. jan. 13. 12:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia Megint!

Akár tetszik valakinek, akár nem a Jázminról szerintem mindenkinek a virág jut eszébe, ami nem csúnya. Vagyis elég nyakatekert gondolatvilággal lehet eljutni egy szép virágtól egy csúnya akármiig.

Ugyan én nem adnám a gyerekemnek, de szerintem szép név. (Azért nem adnám neki, mert az elmúlt fél évben 3 Jázmin született a közelünkben, szóval mostanság nagyon gyakori, másrészt mert nem megy a vezetéknevünkhöz.)

2009. jan. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Jázmin csúnya???? jó nekünk nem az lesz, mert mi fiút várunk csak abban gondolkodunk, és majd a szülőszobán leszünk esetleg bajban...:P de szerintem is szép név.


Nem mondom a bnőd gyermekeinek sok sikert az Élethez, ugyanis ezekkel a nevekkel egy ideig nagyon is cikizés tárgyai lesznek, Tala? egyáltalán milyen nemű?

Csúnya neveket akarsz: Theofilia, de akad még pár....

Ne akadj ki, neki nem tetszik, és? Ha az én barátosném kritizálná a gyermekemnek választott nevet, hát lecsapnám...

(mindenki azt a nevet adja a gyermekének, amelyiket szeretné... gondolom te sem sopánkodtál nála, hogy milyen neveket ad)

2009. jan. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Lànyai vannak,és màr nagyocskàk.

Persze hogy nem szoltam öt meg soha,nem is tennék ilyet.

Màr megmondtam neki,hogy nem mindent csinàlhatok ugy,ahogy ö szeretné.

Nagyot nézett,nem örült neki.

Pàromnak is elmondtam,ö azt mondta,jobb ha nem nagyon talàlkozgatok ilyen baràtnökkel.

2009. jan. 13. 19:34
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Jázmin tetszik, szinte érzem az illatot. A Batulról az alma jut eszembe a Nyárádmentéről, a Taláról pedig egy mérleg. :-)))
2009. jan. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok... Batul lánynév?! szegény kislány.
2009. jan. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Milyen barátnő az ilyen?A Jázmin sokkal szebb név,mint az a másik kettő.Már el is felejtettem mi volt.
2009. jan. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!