Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindig megbeszélitek a szüleit...

Mindig megbeszélitek a szüleitekkel, hogy mit vegyenek vagy ne vegyenek a gyereketeknek karácsonyra?

Figyelt kérdés

A kislányom 16hós. Karácsonyra babát kap nem is akrámilyet. Anyám messze lakik, ritkán találkozunk, nem tudja milyen játékai vannak, annyit tud csak amit elmesélek neki hogy most ezt vagy azt szeret játszani.

Ha én mondom neki hogy ne vegyen babát mert tőlünk már kap ráadásul szupert, babakocsival,( és mikor kitalálta hogy babát vesz már rég tudta hogy mi is azt veszünk)akkor még ő sértődik be.

Titkolózik mit vesz, egy vagon pénzt költ többet mint mi pedig nem teheti meg anyagilag. Én sem, hát még ő.

Rosszul esik, hogy mindig többet akar adni mint mi, nem érti meg, az indokaimat.

Most azt mondja, megtiltom hogy ezt vagy azt vegyen, és végül olyat talált ki amit a másik nagyi vesz neki, persze szóltam neki erről már régen, hogy ilyet már ne vegyen, férjem is hallotta. Letagadta..

Be van sértődve természetesen még ő.

Kérlek mondjátok meg mit tegyek vele?

Elhiszem hogy őt a legjobb szándék vezérli, de a messziből nem tudhatja mire van szüksége a gyereknek, miért nem lehet meghallgatni engem és miért veszi ezt utasításnak?

Ráadásul azt sem értem, miért kellene neki mégegy baba, mikor ennyi idős korban a játékok tárházából lehet válogatni annyi mindenfélét lehetne venni.


2010. nov. 22. 10:39
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

most nem tudom miért kell okostanácsadózni de mindegy....

Ha megnyugtat egyébként én eddig hiába mondtam hogy ezt vagy azt vegyenek a gyereknek sose azt vettk. Idén nem mondok semmit mert már nem érdekel. Anyukámékkal lehet beszélni ilyen téren Ők azt vesznek amit mondok nekik.

Ha végképp nem tudsz dűlőre jutni én ezt tanácsolnám:

- ha terveztek tesót tegyétek el ugy ahogy van az ajándékot

- beváltod a boltban másra

- elajándékozod ?

- eladod

Nincs más ötletem ha végképp nem tudsz vele beszélni.

2010. nov. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

köszi utolsó aranyos vagy, nem is rád gondoltam

Én a helyzetet szeretném megoldani, de perpill nem is beszél velem ez miatt.

Ezért írtam hogy nem a különleges a lényeg

2010. nov. 22. 13:14
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Minden témába van kivétel, most én leszek az:-)Azért kérlek ne pontozzatok le:-) Mi is hasonló cipőbe járunk, anyósoméknak 6 unokája van, és mindet egyformán kezelik(ez nagyon jó), viszont a sógornőm mindig pénzt kér, megveszi az ajándékot, és azt oda adja a szüleinek. A sógorom és mi is viszont azt szeretnénk, ha a nagyszülők kicsit utána járhatnának, hogy a gyerek minek örülne. Mondtuk is a férjemmel, de apósom hajthatatlan volt, mi van ha amit kinéz csak 5000 amikor a többiek 10000 ért kaptak. Mondtuk, hogy semmi, a gyerek nem tudja, hogy ezt nem a Jézuska hozta. Végül pénzt kapott, és megvettem az ajándékát. Amikor oda vittem após boldog volt, hogy lám Ő is ezt nézte.

A szüleimnél nem volt divat megmondani, hogy ki-mit kér, mégis mindig boldog volt a karácsony.

Anyukád is biztos szeretné megvenni az unokájának a legszebbet és legcsodásabbat, megértem. Amikor kislány voltál nem volt olyan karácsony, hogy több babát kaptál? Tudom, hogy csak azt szeretnéd, ha anyukád zsebébe ott maradna a pénz, de értsed meg Őt is.

2010. nov. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Nem pontozlak le.

Nem volt ilyen gyerekkoromban sőt a szüleimtől kaptam AZ ajándékot a nagyszüleimtől csak valamicskét.

Mint írtam megértem anyumat is, de ő viszont engem és a nézőpontomat egyáltalán nem.

Egyébként tényleg nem az ajándékon van a hangsúly, hanem az elveken

2010. nov. 22. 13:18
 25/28 A kérdező kommentje:

Az egészben az a vacak, hogy így indulunk neki a karácsonynak. Letojom ha két babát kap innentől, de nem értem neki az miért jó.

Ráadásul nem is az ajándékokról kéne hogy szóljon ez az egész.

2010. nov. 22. 13:21
 26/28 anonim ***** válasza:
73%

Imádom a karácsony de ezekből a dolgokból kifolyólag utálom:-))

Szerintem lehet anyukád kompenzálni akar mert hogy messze lakik nem láthatja hetente az unokáját akiért nyilván megőrül. Valahol érthető hogy egy rakás pénzt el akar költeni karácsony alkalmából hogy kompenzáljon. Ez mond neki de ha nem érti meg akkor hagyd rá nehogy inkább sértődés legyen a vége!

Azért próbáld meg élvezni akarácsonyt még ha nem is ugy fog összejönni:-))

2010. nov. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

13:37 es köszi aranyos vagy!

Sokan írtak okos dolgokat, de azt hiszem te ráéreztél, valóban a kompenzáció lehet a lényeg, de én ezt nem várom el, mondtam is már neki. És mivel kompenzálni akar, minket túllicitál, és ez rosszul esik, elvégre mi vagyunk a szülei.

Nem egy évben 2-3 szor kell nagyon elhalmozni.

Remélem meg tudjuk oldani ezt a kérdést.

2010. nov. 22. 14:01
 28/28 anonim ***** válasza:
Ez nagyon jó ötlet, kérd meg hogy vegyen a babához valami tartozékor, vagy babaruhát, az is külöünleges és még hasznos is lesz a gyerkőcnek mert a babához kell :)))
2010. nov. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!