Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak én vagyok egyedül, aki...

Csak én vagyok egyedül, aki nincs oda a tanuló kutyusért és egyéb hasonló játékokért?

Figyelt kérdés

Konkrétan azzal van bajom, hogy olyan dolgokat "akar" tanítani egy babának, amire semmi szüksége. Az, hogy zenél,villog jópofa, de minek kéne az abc-t és a számokat tanítani egy kicsinek? Úgysem így fogja ezeket elsajátítani. Szerintem csak szülőbolondítás, ennyi pénzért sokkal értelmesebb, valódi, igényes fejlesztő játékokat lehetne venni, csak azoknak nincs akkora reklámja, mint a FP-nak.


Számítok a lehurrogásra, de kíváncsi vagyok, van-e más is hasonló véleménnyel.


2010. nov. 24. 14:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
62%

Osztom a nézetedet!

egy antiFP-s anyuka

2010. nov. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
62%

Szia

Nekünk sincs semmilyen FP tanuló állatunk, és nem is lesz. Megnéztük, de úgy gondoltam, ennyi pénzért inkább mást veszek a fiamnak.

2010. nov. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
2010. nov. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
én sem vagyok oda érte de nem csak én hanem a kisfiam sem az ilyen játékokért mert mikor megvettem kb 10percig lefoglalta vele magát és ennyi nem is érdekli már kidobott pénz
2010. nov. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
63%

Szia!

Én is így gondolom, mint te. Egy egy-két éves gyereknek szerintem nem az a cél, hogy tudja az abc-t, hanem, hogy tudjon meséket, dalokat, mondókákat... Aztán a szülők majd fogják a fejüket, hogy ha harmadikban-negyedikben romlik a gyerek tanulmányi eredménye, mert addigra már hozzászokott a semmi-tanuláshoz.

2010. nov. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Van amiben teljesen ihazad van, szerintem sem ebből tanulja a gyermek az abc-t meg számokat, én sem tudom miért pont ezeket "adták a szájába" at állatkáknak :) Mindenesetre olyan szempontból hasznos hogy megtanulják az ok-okozatot (megnyomok egy gombot és hangot fogok hallani), vidám színesek (ami ugye leköt egy gyermeket) nagyon kedves az ábrázatuk (amit szintén szeretnek), és végülis a mondókáknak, daloknak van jelentősége hiszen oly mindegy hogy az ábécét énekli a babának vagy egyéb butácska gyermekdalt, hiszen érteni még sokáig úgysem érti, akkor meg úgyis mindegy :)

Nekünk is van, egy kacsánk, és amilyen funkcióból megvettük, azt teljesíti: leköti a gyereket, aranyos, énekel (fiam nagyon muzikáls, imádja a dalolást, zenét pár hetes kora óta), ennyi :) Tudom más játék is tesz ilyeneket, ami kevésbé drága, de az ember mindenfélét kipróbál, sosem lehet tudni mi lesz a gyerkőc kedvence :)

2010. nov. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
56%
vegyél inkább színes építőkockát, és vmi babád korához megfelelő mesekönyvet, fejlesztő könyvet. öt perc figyelem tőled többet ér, mint a villogó csodaállat...
2010. nov. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányomnak is van tanulókutyusa,de nem igazán játszik vele.Már megbántam hogy annyi pénzért megvettem!
2010. nov. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
95%

14.57. vagyok, nem tudom nekem szólt-e, ha igen akkor a válaszom hogy van neki kockája, mindenféle játéka, fajáték, textiljáték, stb.... az én fiam sokmindennel eljátszik, ennek én csak örülök. Ugyanúgy mosolyog a villogó csodaállatnak mint egy tetrapelusnak :)

Ja, és mindig együtt játszunk, nem egyedül ücsörög. Én megranultam (nem volt nehéz ...:)) a kacsa dalocskáit és éneklem neki mert szereti a dallamát.


Sosem lehet tudni mi tetszik meg egy gyermeknek. Van ismerősöm aki kijelentette hogy nem vesz a gyermekének Micimackós cuccot mert bárgyú. Nem vagyunk egyformák :)

2010. nov. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
44%

Egyetértek! Ma a Tescóban véletlenül elmentem egy Sütifaló kincsesbödön mellett, gondoltam megnézem miért olyan nagy szám, miért isteníti mindenki. Hát a hideg kirázott azoktól a nyafogós hangoktól, amiket kiadott, nem is bírtam sokáig hallgatni. És az, hogy hangosan mondja a formák nevét, szerintem felesleges, anyuka is ugyanúgy el tudja mondani, ha leül a gyerekkel játszani. Szóval tényleg felesleges ez a fajta "fejlesztése" a gyereknek, sokkal hasznosabbak az egyszerű, tényleg gondolkodásra késztető játékok.

Igazság szerint nekünk is van egy FP játékunk, egy farmos teherautó, ami zenél, ha megnyomjuk rajta a tehenet. Hát a fiam sosem zenélteti, csak tologatja körbe, mint más egyszerű autót...

2010. nov. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!