Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek hogy fogom bírni?...

Szerintetek hogy fogom bírni? Aktív életmódot felváltja majd a baba.

Figyelt kérdés
Még csak tervezgetjük a babavállalást, de felmerült bennem egy kérdés. Évek óta nagyon aktív életet élek, futok-szaladok ezer felé: több munkahely, ügyintézések, bevásárlás, főzés, takarítás, sütés, stb. Reggel fél 7-től este 11-ig-éjfélig talpon vagyok. Élvezem ezt az életmódot, bírom is. Szerintetek ha meglesz a baba, mi lesz velem? 1. Egész nap a lakásban nem fogom kibírni. 2. Sokan írják, hogy nehéz bármit megcsinálni a baba mellett. Lehet, hogy nekem kicsit könnyebb lesz, mert annyira beleszoktam az ezer felé szakadásba?
2010. nov. 25. 10:44
 1/9 anonim ***** válasza:

A baba mellett simán meg lehet csinálni sokmindent, még akkor is ha van 1-2 nagyobb testvér is :)

Azt hogy hogy fogod bírni azt nem tudom, de az biztos hogy nem mindenkinek tetszik a "gyerekes életmód".

2010. nov. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj szerintem, mert pont, hogy a baba mellett leszel igazán csak aktív + nagyon fáradt. Örülsz majd, ha ágyba kerülhetsz, nem sokat fogsz unatkozni. Baba mellett mindig van mit csinálni, intézni, szülés után pár hét pihenés után már naponta viheted is sétálni akár 2-3 órákat is, imádják a kicsit a friss levegőt. Én is nagyon pörgős életet éltem, viszont a kis kincsem megtanított ebben a hülye rohanó világban kicsit lelassulni is és türelmesnek lenni. Őket nem lehet siettetni, hogy gyorsan egyenek, vagy végezzék el a dolgukat, soha életemben nem éreztem ilyen jól magam, mint most a 3 hónapos kislányommal.
2010. nov. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.:-) Már nagyon várom, hogy babázhassak, remélem nagyon hamar összejön a dolog. Sokszor úgy érzem, ennél, amilyen az utóbbi pár hónapban voltam, nem lehetek fáradtabb. Majd visszaolvasom ezt a véleményem, amikor meglesz a pici.:-)
2010. nov. 25. 11:28
 4/9 anonim ***** válasza:
A baba mellett lesz csak igazi rohangálás! Ha most jól bírod, nem lesz gondod. Az első 6-8 hétben kell csak otthon lenni vele, utána viheted magaddal. De az első idők sem fognak semmittevéssel telni, ne aggódj!:)))
2010. nov. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi, kezdek megnyugodni. Azt hiszem, most van az edzés időszaka: fárasztó lesz, az tuti, de az edzés felkészít arra, hogy ne dőljek ki.:-)
2010. nov. 25. 12:26
 6/9 anonim ***** válasza:

Hasonló volt a ritmusom nekem is.

Most másfél éves a lányom és kissé bezártnak érzem magam, elfáradtam a monotóniába. Kicsit igyekszem kimozdulni Manóval, meg eljárok kondiba, kicsit néha dolgozom is, de nagyon sokat harcolok magammal, hogy visszatartsam a rohanhatnékomat legalább még egy fél évig, mert így látom jónak a gyerekemnek. Szóval nehéz lehet egy idő után.


Viszont a strapás életmód miatt úgy gondolom jobban vettem az ezerfelé figyelést, a fáradtság tényezőjét. Arra tudatosan figyeltem, hogy ne csináljam ki magam, szoptatás alatt az első 3-4 hónapban sokszor én is bealudtam a gyerekkel napközben is. Erre nagyon figyelni kell, mert nem a gondoskodás lesz fárasztó, hanem azt megszokni, hogy felelsz az ő életéért és ez kimeríti az idegeket kissé.

A lányom egy éves korától meg beálltunk a rendes napi ritmusra én 6kor kelek, ő 8kor, este meg 11 előtt nem látok ágyat és bírom.

Néha 1-2 nap pihi, akkor együtt alszom 8ig a gyerekkel, este korábban fekszem és megy minden tovább.

De ez alkati kérdés, van, akinek ez nem működik.

Remélem sima ügy lesz Neked a babázás. Minden jót!

2010. nov. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én pont ilyen voltam/vagyok.A kisebbik fiam már 2.5 éves,és 3 hónapos kora óta dolgozom...persze Vele,mert anyafüggő.A cég félig az enyém,így nem szólt senki,hogy van bent utazóágy,váltásruha,játékok,pelus stb.Na,azért nem vittem túlzásba,heti 2x3-4 órára mentünk be.A mindennapokhoz viszont a főzés,vásárlás,bank,posta,mosás,takarítás is hozzá jön,de engem nem zavar.A nagyobb gyerkőc már önellátó(egyetemista,igaz,itthon lakik),a férjem egész nap dolgozik,szóval nem tud sokat segíteni.Mivel van kocsim,sokban megkönnyíti a helyzetemet.Mostanában külföldre járok(általában 1 napos utak),akkor is viszem magammal a kicsit.Ha több naposra megyek,a férjem is velünk tart(vállalkozó,meg tudja oldani).Szóval a pörgés maradt.Ráadásul éjszaka közepétől velem alszik a kicsi...vannak barátaink,szintén gyerekesek,akik ha jönnek itt alszanak(úgy az igazi a buli).Én szeretem,hogy ilyen az életünk,nem cserélnék senkivel.És ha minden jól megy,jövőre tervezünk még egy babát.
2010. nov. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Várod már, hogy anya legyél?


n imádom, hogy a lányommal vagyok egész nap. Bármire tudok időt szakítani, amire akarok. Ha elegyünk a haverokkal, akkor őt is visszük, persze nem füstöts helyre, és nem éjszakázni, a napirendet betartjuk.


Viszont van ismerősöm, ő meg sem várta, hogy a gyerek betöltse az egy évet, már ment vissza dolgozni, mert nem bírja, hogy az a feladata, hogy a gyerekkel foglalkozzon. Neki nem való gyerek. De soha nem is hallottam tőle, hogy várja, hogy gyereke legyen.


Én eddig is jöttem-mentem, de jól bírom az "egyedüllétet". Szeretem, hogy azt csinálok, amit akarok, nem amit a főnők kitalál, és annak ugráljak, meg seggetnyaljak, mert bürokrácia van már mindenütt. A babával tényleg álomjó minden.


Én rengeteget sétálok a babával, neki is sokkal jobb a friss levegőn, mint itt, bent. Ha kocsival hurcibálod hivatalokba, akkor az viszont nem jó neki.

2010. nov. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Várom-e? Nem kérdés.:-) Még van pár hónap, mire belevágunk a babaprojektbe, mégis minden nap erre gondolok, éjjel babákkal álmodom.:-)
2010. nov. 25. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!