Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért mennek tönkre kapcsolato...

Miért mennek tönkre kapcsolatok a baba születése után?

Figyelt kérdés

Többször is olvastam, hogy miután megszületett a pici, megromlik a kapcsolat a párok között. Mert vagy az apa nem foglalkozik a családdal, vagy a szex nem olyan, akkor szintén elfordul, vagy egyszerűen már a terhesség alatt lelép.

Mi a franc van az emberekkel? Vagy egyszerűen nem toleráljuk egymást?


2009. jan. 15. 09:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok embernel van ez, de azert nem altalanos dolog. En nem erzem, hogy nalunk e tortent volna. Most 6 hetes a fiam, es az apukaja egyre inkabb kezdi azt erezni, hogy csalad vagyunk, nemcsak egy "par". Olyan buszken mondja, hogy megy haza a kis csaladjahoz, vagyis hozzank:-) A szexualis eletunk is jobb, mint a terhesseg alatt, lassan kezd visszaterni a terhesseg elotti kerekvagasba. Szerintem ez mindenki szamara egy nehezebb idoszak. Fugg attol is, hogy ki hogy eli at, mikent dolgozza fel. Nem szbad turelmetlennek lenni a masikhoz( tudom neha ez igen nehez) es persze figyelni kell a masikra. Nem csak az apak hibaja, minden kapcolathoz ket ember kell. Faraszto egy hossszu napot eltolteni a nyugos picivel, utana meg apanak is megadni a kello figyelmet, es szeretetet, hogy ne legyen mellozve o se.
2009. jan. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
ez azért szokott előfordulni, mert a párok életébe "betolakodik" a harmadik, vagyis a baba. az apák a baba érkezését sokszor féltékenyen élik meg, már nem csak rá irányul a figyelem, nem érzik annyira fontosnak magukat, mint az előtt, szex sincs egy darabig, aztán ha van, akkor sem úgy és akkor amikor ő akarja. ráadásul a baba körüli feladatokban sem találja fel magát, azt hiszi itt már nincs is rá szükség. a baba megszületésével az apák háttérbe szorulnak, sokan ezért lépnek le, vagy ilyenkor csaljkák meg a felségüket.
2009. jan. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hat nalunk en voltam a ludas. Biztos a hormonok miatt, meg a faradsag miatt, de elviselhetetlen voltam, nem szerettem ha mas fogta a babat, mindenen kiakadtam, eleg nehez eset voltam, annak ellenere, hogy eleg nyugodt es csendes termeszetu vagyok. Kesobb elmult, es mostanra mar nagyon boldog kis csalad vagyunk.
2009. jan. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

úgy erzem nalunk is en vagyok a hibas

bar meg csak terhes vagyok.. lefekves elott megöleltuk egymast, és szegeny parom nagyon édesen-nyűgösen-szomorúan kérdezte, hogy "mikorra fogsz visszaalakulni?"

én meg fogalmam sincs hogy gondolta, es nem is kerdeztem ra, mert kibuggyant a szemembol a konny, és nem akartam megijeszteni azzal, hogy sirok

:(

2009. jan. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a szexuális gondok "gyilkolják" a kapcsolatunkat. Vannak más problémák is, de azt gondolom,a szex a fő gond.

Sajnos nekem még mindig fáj, méghozzá eléggé a szeretkezés.. Szeretkezés?? Hát ez már rég nem az. Hiába teszünk meg mindent, egyszerűen nem segít semmi. Sikosítót is használunk. A libidóm meg szinte eltűnt, korábban napi többször is kívántam, a szülés után teljesen eltűnt a vágy. A párom igyekszik türelmes lenni,de megértem,hogy ez nem megy örökké. Én legszivesebben soha többé nem szexelnék!! Szörnyű érzés. Ha legalább nem fájna, vagy kívánnam, mindegy,de ne a kettő egyszerre! Nem tudok mást tenni,csak reménykedek,hogy majd jobb lesz, ez van. (ja és voltam orvosnál, nem is egynél, semmit nem tudnak csinálni..jó,mi??)

2009. jan. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A kismamának üzenem, hogy igenis, merjen sírni a párja előtt, hisz más állapotban van, és érthető, hogy másképp viselkedik! Beszéljétek meg, itt senki nem hibás!


Az utolsónak, hogy keressen egy jó pszichológust, lehetőleg szexuálpszichológust, mert gondolom a nőgyógyász nem segített. Ezeknek meg van az oka, meg kel találni, ne nyugodj addig, amíg meg nem találod és meg nem szünteted az okot!


Magamról annyit, hogy nálunk nincs ilyen gond, bár néha van összekapás, és az a fáradtság miatt. Én egész nap a picivel, sokszor elfáradok estére, leszív...ilyenkor nincs is kedvem a szexhez. Párom is sokat dolozik, ő is elfárad, ilyenkor neki sincs kedve...

Rég úgy hozta az élet, hogy heti 1 alkalomra redukálódott a szexuális életünk, amit nagyon sajnálok, de be kell valljam én sem sokat teszek azért, hogy ez változzon.

Este gondolok rá, hogy de jó lenne, még kívánom is, de fáradtabb vagyok és inkább alszok.

Na meg sokszor mire lerakom a gyereket, férjem már alszik, reggel megy dolgozni, hétvégén meg megint előbb kel a lányom, mint a férjem...


De én sem értem, hogy hogy lehet egy terhes nőt elhagyni, vagy egy kisbabás anyát.

Persze gondok lehetnek, és én amondó vagyok, hogy jobb külön, mint egy rossz kapcsolatban, de azért mindent meg kell próbálni, amit csak lehet.


És türelem...

2009. jan. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok!

Először is szólok, senkit sem minősítettem, azaz pontoztam.

Egy biztos: a nőknél a hormonok uralkodnak, azért vagyunk "sárkányok".

Sajnos én is ilyen vagyok, de remélhetőleg elmulik.

Üdv mindenkinek, és kívánom, találjátok meg az arany középutat!!

2009. jan. 16. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!