Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Na, most jó nagy hülyeséget...

Na, most jó nagy hülyeséget csináltam, mi?

Figyelt kérdés
Van egy két éves kislányom,aki eszeveszett cicmániás,és kínomban mikor elaludt egy fél órája,adtam neki cumit.Azért csináltam,mert kikészít.Elalszik a cicin,mikor eltelt kb fél óra,nagyon bekómált,nagynehezen el tudom tőle venni,akkor nem kel fel,de ha már nem alszik olyan mélyen,kb ez is egy fél óra múlva következik be,megébred,kéri a cicit,vissza alszik,de onnantól nem tudom tőle elvenni,igy kénytelen vagyok ott feküdni mellette,ő meg szopizik.Ha el akarom venni,jól összeszorítja,hogy véletlen se sikerüljön.És éjjel is ugyan ez van.Sajnos neki van az a betegsége(nem tudom a pontos nevét),hogy ha nagyon sír,nem vesz levegőt,ugyhogy nagyon nem szeretném megsiratni,ezért kipróbáltam a cumit.Sose cumizott,és nagyon nem is szeretném rászoktatni.De ugye kb két órát se szeretnék ott feküdni mellette mig alszik,hogy cicizzen.Próbáltam,hogy bekentem a cicim,hátha nem kéri,de mikor bekapta fintorgott,aztán szopizott tovább.Próbáltam neki elmagyarázni,de semmi,pedig nagyon okos,értelmes,már folyékonyan beszél,és nagyon durva,hogy még igy oda van a ciciért.Ti mit tennétek a helyemben,hogy szoktatnátok le,meg nagy ostobaságvólt tőlem cumit adni neki?
2010. nov. 28. 13:25
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Miért irod, hogy sosem cumizott? Pontosan azt csinálta edfig is, csak a te ciciden! :) tehát szopófüggő, nem konkrétan cicifüggő, ez már csak technikai kérdés, melyiket szívja. Őszintén én nem engedném, hogy engem cumizzon órákon át, èjjeleken át, már feldobtam volna a pacskert, kimerültségemben. Ha elfogadja a cumit, egészségére. A cicid evésre és ivásra való, nagyon ügyes vagy, hogy egyáltalán szoptatni is tudod még, de ezt a cicicumit ne hagyd.
2010. nov. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
szia!köszönöm a válaszod.Hát a cumit most hajította el a szoba másik végébe,ugy tűnik nem nyerte el a kisasszony tetszését,ugyhogy lassan tuti cici kell neki.Jajj,de nehéz.
2010. nov. 28. 13:40
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem 2 évesen már ne szoktasd rá a cumira semmifélképp.Próbálj meg következetes lenni és ne engedd neki a cicicumit.Simogasd,nyugtasd meg,hogy ne sírjon és...nem tudom.Hát tényleg nehéz helyzet,nem irigyellek.
2010. nov. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Szia, első vagyok megint. Akkor fogd fel ugy a dolgot, hogy te most nem a cumiról, hanem a cicidről szoktatod le épp. Mikor kéri, terelj! Jajj, gyere, itt a kirakód, játszunk kicsit...hozd ide légyszi a xy-t, ...itt egy koszos zsepi, kiviszed a szemétbe?....adj valami feladatot és ne figyelj arra, hogy rángatja a pólód, tehát tereld a figyelmèt ügyesen, húzd az időt! Kédezd meg, melyik a kedvenc plüsse/babája, mond neki, hogy a baba már nagyon álmos, tedd be vele együtt az ágyába és etessètek meg majd takarjátok be, altassátok el. Hátha elalszik igy is. Ez nem lesz egyszerü menet két èvesen, de add egyre kevesebbszer neki, ha evett, igenis vedd ki a szájàból, ne cumizza. Simizd álomba. Fú, nehéz!!!
2010. nov. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.az a baj,hogy akkor kéri,mikor aludni kell neki,és akkor semmivel nem lehet elterelni a figelmét,meg akkor mikor alszik. :( ez borzasztó menet lesz mindkettőnknek azt hiszem
2010. nov. 28. 13:58
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

egy kérdés:DE miért vártál vele 2 éves koráig?

és most nem bántani akarlak,de ha te is tudod,hogy csak cumizza a cicid,és nem eszik,akkor már sokkal hamarabb el kellett volna választanod.Pedig muszáj lesz valahogy leszoktatnod.Ne hagyd sokáig sírni,de valamennyit akkor is fog.Mindent meg kell próbálni:pl plüssöt adni neki,vagy érvelni hogy a kis barátnőd már rég nem cicizik,mert te is és ő is nagy lányok vagytok.Meg hogy a cici max evés,ivásra szolgál,és nem utolsó sorban,hogy ez anyának fáj.(nálunk ez a varázsszó,hiszen nekem nem fájhat semmi)

hosszú menet lesz,de egyszer következetesen bele kell vágni.2 évesen,ahogy írtad is már elég értelmes .

2010. nov. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Most jöhet a cumielvevős taktika:elvitte a cica,de helyette itthagyta ezt..nálunk alvós párna volt.Nem könnyű,ha szóba hozza mond el neki,hogy szegény cica milyen pici a lányod meg már nagy és a cicának jobban kell,de itt van helyette vmi más.1 hónap eltelt(nem volt nagy cirkusz) mire nem kérdezte újra a fiam,hogy hol a cumi,ki kellett bírni.Ha hagyod hogy hisztivel,sírással elérje amit akar később te sz.vod meg,mert rájön ezzel bármit elér.
2010. nov. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

egy ismerősőm úgy tudta leszoktatni a nagyobb gyerekét a cicizésről, hogy megmondta neki, hogy elfáradt már a cici, pihennie kell. Addig akármit próbált nem vált be!

Más taktika amit olvastam. Apának kell elaltatnia jó pár alkalommal,ha felriad akkor is, mert rólad a cicizés jut eszébe.

Az én lányom is ilyen, csak cicin alszik el, de ő még 8,5 hónapos. Néha ha nagyon jól van lakva akkor nem kell neki, akkor sikerül is cumival elaludni (sohasem cumizik egyábként) de ilyenkor nem bánom, nem erőltetem.

Kitartást neked, ird meg, ha valahogy sikerült megoldani!

2010. nov. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszolóval értek egyet, miszerint apának kell elaltatnia a gyerkőcöt. Nálunk érdekes volt a helyzet, ugyanis a fiam az én (!) ujjamat szopta a sajátja helyett. Erre akkor szokott rá, mikor jött a foga, dörzsölgettem az ínyét, csak az segített. Aztán rászokott és nem tudtam tőle elvenni. Ekkor a férjem a kezébe vette a dolgot: két napig a déli és esti altatást magára vállalta, plusz még éjjel is felkelt hozzá. Az a két nap annyit segített, hogy már nem igényelte az ujjamat. Kérte, de mondtam neki, hogy nagy fiú, neki már nem kell. Hiszti nélkül elintézte a dolgot. Volt egy kis könyörgés, de sírás nem. Persze így is nehéz volt nekem is és neki is, de egy hét alatt leszokott róla.

Szerintem próbáljátok ki, annyit megér, és hidd el, mindketten nyugodtabban fogtok aludni.

Sok sikert és kitartást kívánok!

2010. nov. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!