Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi szólnátok, ha a keresztneve...

Mi szólnátok, ha a keresztnevetek Angyalka lenne? Adnátok gyermeketeknek ezt a nevet?

Figyelt kérdés

Vélemény?

Mi olyan szépnek találjuk, párom sokat becézett így az elején, míg nem észrevettük van is ilyen keresztnév.

De vajon milyen lehet annak, akit így hívnak?

Esetleg van itt olyan nevű?


Köszi


2009. jan. 15. 22:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, az utolsó hozzászóló vagyok, még valamit akartam mondani.

Van két ismerősöm is, akiknek nagyon ritka és egyébként a szüleik által kedvesnek szánt neve van. Mind a ketten frászt kapnak, ha arról faggatják őket, "honnan jött ez az ötlet, hogy így hívjanak?" Már pedig minden második ember megkérdezi. Ráadásul az egyikőjük nem is szereti a nevét.

2009. jan. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tetszik. Egy kolleganőm volt Angyalka, becézve Angyi, imádtam.-)

Egy barátnőmet is így hívott a párja, bár a becsületes neve nem ez volt, de azóta is így szólítja mindenki:-)

2009. jan. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem örülnék ha ez lenne a nevem. Elképzelem, hogy mondjuk ülök a fogorvosnál a váróba, és beszólítanak, hogy "Angyalka, jöjjön be!" Mindenki azt hinnék, hogy valami haverja vagyok az asszisztensnek és így becéz. Vagy ha pl. telefonálni kell valahová és bemutatkozom, hogy mondjuk Takács Angyalka vagyok.

Kislánynál tényleg aranyos, de ő is lesz egyszer felnőtt, na meg persze előtte kamasz. Én néha ha buliban vagyok, folyamat le "angyalkámozom" a lányokat ha útban vannak, mindig mondom nekik, hogy "angyalkám menj már arréb", szóval az én számból ez még csak nem is kedveskedés sokszor.

2009. jan. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tetszik.

A baràtnömet is igy hivjàk!

Szerintem jo ha nem minden màsodik ember jön vele majd szembe ugyanazal a névvel.

És egy kislànynak bàjos név:)

Ajànlom viszont a két keresztnevet!

2009. jan. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem az Angyalka szép név egy pufók kisgyereknek. De képzelj el egy 90 kilós nőt ilyen névvel.

Oké, hogy nem minden második szembejövőnek ez a neve, de vannak még ritkán használt, nem agyoncsépelt szép nevek, amik jók akkor is, ha nem ő lesz a világ legszebb nője.

Én már csak a jelentése miatt sem adnám a lányomnak, a név kötelez (?)

2009. jan. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
53%
Ne keseredj el...szerintem szép a név,nekem is tetszik és ha lesz egy lányom én is elgondolkodnék rajta.De abban igazuk van a hozzászólóknak,hogy csak 2.névként add ezt,mert akkor ti hívhatjátok így,de mondjuk nagyobb korában ott lesz neki a másik,komolyabban csengő neve.Bár az is lehet,hogy neki pont ez fog tetszeni és büszkén használja majd.Én így adnám a leányomnak :Lili Angyalka
2009. jan. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Én ismerek egy Angyalkát és nagyon szép kislány és nekem tetszik is a név.

Tényleg adjatok neki két nevet és ha nagy lesz majd eldönti melyiket használja.

2009. jan. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!