Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikortól tartósan beteg a gyerek?

Mikortól tartósan beteg a gyerek?

Figyelt kérdés

Gyermekem bronhitiszes(bocsánat ha rosszul írtam le) . Pulmonológiára járunk,mivel rendszeresen befullad.Felírták a gyógyszereit Ventolin és Flixtotide spay + tabletta 90%-ra.

Ami nagyon jó.


3 hónap múlva kontroll a gyógyszerei miatt.


Kérdésem lenne,hogy ilyen esetben igényleni lehet az emelt összegű csp-t??

Mert a doktornő semmit nem mondott ezzel kapcsolatban nekem meg nem volt merszem rákérdezni.

Hogy működik? Nekem kell rá megkérnem? Vagy pénzre várt volna?

Köszönöm annak aki válaszol.


2010. nov. 30. 12:50
1 2
 11/14 anonim válasza:
100%
Sajnos én is ugyanezzel a betegséggel szenvedek,mint a gyermeked. Igen jár az emelt családi pótlék, de ha mentek vissza a dokihoz kérjetek egy igazolást,hogy tartósan beteg, és javaslatot,hogy olcsóbbak legyenek a gyógyszerek! Az emelt csp-hez való papírt pedig interneten le kell tölteni és kinyomtatni.
2010. dec. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Az én fima 1 évig volt asztmás a nélkül,hogy valaki felhívta volna a figyelmem ezekre a dolgokra.Aztán egy játszótéri beszélgetés után én is elintéztem a csp-ot.Jár hozzá ingyenes utazási igazolvány+1 kisérő ingyen utazhat,+ fél áron kapja az étkezést oviba-suliba+közgyógy igazolvány.Menj el a pulmonológiai szakrendelésre/fontos,hogy ne magán legyen,mert kell rá kórházas pecsét/.Ha már 2 hónapja meg van állapitva a betegség,megkapod!

Sok sikert,és ne pironkodj,ami jár-jár.Bár ne kellene,de ha már így van,akkor vedd igénybe nyugodtan.

2010. dec. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én múlthónapban intéztem a fiamnak az emelt családit,mert a doki nem szólt volna.

Tartósan beteg ha 6 hétnél tovább fennáll a betegsége.

Töltsd le az igazoló papirt a netről,mert nem mindenhol adnak a kórházban,utána töltesd ki és vidd be a MÁK-hoz,visszamenőleg 3 havi családi különbözetet fogsz kapni,és utána a 23.300ft-ot,addig amig a gyerek beteg de 1 évig minimum,mert ez a legrövidebb idő amit a doki a pairra irhat.

2010. dec. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat:))
2010. dec. 2. 12:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!