Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan esztek ti magatok 1,5...

Hogyan esztek ti magatok 1,5 éves vagy nagyobb gyermeketek mellett?

Figyelt kérdés

Én mostanában nem tudok enni a lányom mellett.

Egyszerűen nem hagy enni,és addig szekál,míg végül nem eszek.

Ezt olyan szintig csináltuk,míg egyre kevesebbet ettem,és végül már 49 kilóra fogytam.


Egyébként még annyi,hogy napközben többször is eljátszik magában,tehát nem vagyunk összeragadva,de valahogy mintha kifejezetten az evésre pikkelne,mert akkor sehogysem tudom elérni,hogy békén hagyjon.


Ez már nem állapot,így ma elkezdtem azt,hogy akár mit csinál,ha üvölt,ha toporzékol én bizony leülök szépen és megeszem az ebédemet legalább.

Ez most nagyon kegyetlen módszer,de másképp nem megy.


Nálatok ez hogy működik?

Adjatok ötleteket.


2010. dec. 6. 15:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Etesd meg, aztán amíg játszik, egyél egyedül :)
2010. dec. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia! 20 hónapos a lányom és szintén nem hagy enni. Nem tudom miért de tuti olyankor jut eszébe hogy valahova mennem kell vele. Mondom neki hogy most anya eszik, hagyj egy kicsit, de csak nem.Aztán persze felállok, a kaja meg ott marad, de valahogy nem fogyok tőle pedig nagyon sokat kellene fogynom...
2010. dec. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Együtt eszünk.Mi az h nem hagy?meg kell értenie h anya is eszik,és kész.
2010. dec. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%

Hát nálunk nem piszkálnak konkrétan (egy és három évesek), de mivel szinte minden pillanatban ki kell szolgálnom őket nekem nincs túl sok időm rá. Az ebédet legtöbbször akkor eszem meg, amikor már lefektettem őket aludni.

Bár most, hogy a nagy ovis, más a helyzet, mert a pici fél 12-kor kell hogy ebédeljen, olyankor még nem vagyok éhes, viszont mire haza érünk az oviból, majd éhen halok, akkor meg fektetnem kell.

Én is 50 kg vagyok. :o(


A napközbeni csipegetéssel az a baj, hogy akkor ők is enni akarnak, arra viszont nagyon ügyelek, hogy nekik napi 5x legyen étkezés, köztes időben viszont ne.

Uzsonnázni próbáljatok együtt. Vacsinál meg már apa is itthon van, és persze hétvégén is, olyankor kell nagyokat enni, meg amikor anyóséknál eszünk, és nekem nem kell semmit csinálnom szinte...

2010. dec. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Amikor ő tízóraizik, akkor én reggelizem vele együtt. Más kérdés, hogy nem gyümölcsöt, hanem kenyeret eszik valamilyen feltéttel. Ebédelni akkor szoktam, amikor ő alszik napközben (déltől 2-3-ig van bőven időm ilyesmire). Amikor ő uzsonnázik 5-kor, akkor én "vacsorázom", ugyanúgy gyümölcsöt szoktam enni, mint ő.

Nagyon nem jó, hogy így lefogytál. Valami megoldást találnod kell, mert az egészséged rá fog erre menni.

2010. dec. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Na dettó úgy vagyok mint a 15.17es, 1 és 3 évesek. Olyan nincs hogy én nyugton megegyek 2 falatot, valami mindig történik általában futtában eszem, meg állva meg ilyenek...nagyon durva én mondjuk ettől nem fogyok sajna pedig lenne miből, de pont ez a baj hogy aki meg hízásra hajlamos (mint én is) annak nagyon xar hogy összevissza behabzsolja az ételt, semmi rendszer, semmi kiegyensúlyozott pláne nem 5 részre elosztott étkezés ahogy a nagykönyvben meg van írva a hogyan fogyókúrázzunk résznél...

Ráadásul nekem ehhez társul egy krónikus kialvatlanság (3 éve nem aludtam egy normálisat) ami szintén nem tesz jót a fogyásnak. De ez már más téma, bocsi az off-ért.

Megoldást én se nagyon találok, mert amikor ők esznek én nem tudok enni mert van hogy még a nagyot is etetni kell meg felvagdosni az ételét meg pár falat után távozik (nagyon rossz evő) a kicsi meg hol engedi hogy etessem, hol nem, összevissza dobálózik, de közben meg sír hogy éhes mégiscsak...

Szóval nem egyszerű..

2010. dec. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%
Nem értem mi az hogy nem hagy enni a gyereked, nem ő nevel téged hanem neked kéne őt. anya eszik hagyd békén.ha nem fogja fel akkor valami gond van vele.
2010. dec. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Kedves utolsó,neked vagy nincsen gyermeked,vagy csoda család vagytok,és nálatok biztosan soha semmiért nincs hiszti.


Én nevelem,és meglátásom szerint nem is rosstzul,ellenben vannak nehézségeink,mint mindenki másnak.

Nálunk konkrétan az evéssel van a gond.


100x féleképp megpróbáltam már...


Köszi még 1x.

2010. dec. 6. 17:25
 9/12 anonim ***** válasza:
36%
16.27-es! Inkább a te fejeddel van valami gond...
2010. dec. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
így van velem van a gond és 49 kilósra fogyni teljesen normális.felfoghatatlan számomra ,hogy nem tud enni.kiveri a gyerek a kezedből a kaját vagy mi?
2010. dec. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!