Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két gyermeket egyedül nevelni?...

Két gyermeket egyedül nevelni? Aki végigcsinálta mi a legnehezebb? Vannak anyagi támogatások pl. rezsire?

Figyelt kérdés
Se nagyszülők, se rokonság. Csak egy anya a válás szélén egy 3 éves és egy 1 éves kisfiúval. 76000 Ft/hó bevétellel egyelőre.Ez gyed+családi.
2011. okt. 13. 12:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Támogatást túl sokat nem fogsz kapni. Esetleg majd az oviban, iskolában étkezés és tankönyv szinten, de mást nem nagyon. Gondolom gyerektartást azért fogsz kérni.

Hogy mi a legnehezebb? Én 3 gyerekkel maradtam egyedül, akkor voltak 2,3 és 7 évesek. A tudat volt a legnehezebb, hogy innentől minden felelősség az enyém. Eleinte le is padlóztam rendesen, de aztán talpra álltam, kialakítottam egy teljesen új életet.

2011. okt. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%

Az önkormányzatnál lehet igényelni támogatást, pl. lakásfenntartási támogatás a rezsire, gyermekvédelmi támogatás, meg lehet, hogy tudnak még ajánlani valamit.

Családi pótlékot is igényelni kell egyedülálló szülőnek járót.


Nagyon nehéz egyedül, az enyémek is kb ennyi idősek voltak anno. De én szerencsés vagyok, mert mellettem álltak a szüleim, nem voltam egyedül a világban. Akkor is nehéz, DE sokkal, sokkal nyugodtabb. A békét, nyugalmat nem lehet pótolni semmivel. Nehéz anyagilag is, meg hogy sosincs segítség, de bele lehet rázódni, meg lehet tanulni egyedül élni, és nem nevezném rosszabbnak, sőt, ezerszer jobb, mint egy rossz házasság. Nehéz, de jobb.

Sok-sok erőt kívánok Neked, és fel a fejjel, sose keseredj el! :)

2011. okt. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. okt. 13. 20:41
 4/4 A kérdező kommentje:
Írhattok még.
2011. okt. 13. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!