Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » El vagyok keseredve mikor egy...

El vagyok keseredve mikor egy csinos anyukát látok! Más is van így?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok egy 2,5 éves kislány és egy 3 hónapos kisfiú anyukája!

Mielőtt megszülettek olyan csinosan öltözködtem, sminkeltem magam, csinos voltam aki felemelt fejjel ment végig az utcán!

Most meg egy tréningruhába megyek mindenhová.Összeszedem a gyerekeket, leteszem a mamához és így intézem a dolgaimat.Egy fél nap mire összekészülődünk, magamra már nincs idő.

Van egy csomó csinos ruhám, cipőm, rengeteg smink cuccom...de minek.Így is egy nap mire elindulunk, nincs már kedvem és időm magammal foglalkozni!

Ja és még rám sem jönnek.Van rajtam 4 kg felesleg, nem tudom mikor megy le!?

Ha elmegyek valahová, biztos akkor találkozom a barátnőimmel, ismerőseimmel akik csinosak.Majd elsüllyedek hogy hogy nézek ki.

Akkor valamelyik nap összetaliztam azzal a lánnyal akivel egy szobába feküdtem.Olyan csinos volt, semmi hasa, haja arca minden rendbe volt.De nem csak ő más anyukák is.Csak én érzem magam ilyen szerencsétlennek?

Ha a páromtól várnék pár jó szót az a válasz, fogadjam el hogy már két gyereket szültem és nem lesz soha olyan a derekam mint régen!Az egy dolog hogy ezt sem akarom elfogadni nagyon, de a fejemmel mit kezdjek???

Olyan szarkalábaim és táskák vannak a szemem alatt...

írjatok legalább ti anyukák vmit, ti tudjátok miről beszélek!


2010. dec. 9. 21:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én még csak most várom a második babámat, de egy kicsit tényleg elhanyagoltam magam. Pedig nem akartam :(

A párom mellettem áll, biztat, senkitől egy rossz szó nem hangzott el /kivéve az elején, amikor a középkorú nő rokonaim rácsaptak a seggemre... Tényleg szedtem fel akkor pár kilót, de szerencsére lement rólam.

Néha, ha már nagyon gázosnak érzem magam, lepasszolom a lányomat a mamánál, beülök a kád vízbe, kiszedem a szemöldököm, bekenem magam testápolóval /ez nagyon nagy szó!!!/ és felöltözök normálisan. Ez estig tart. Aztán jön a másnap....


Szóval a kérdésedre a válasz: nem tudom, hogyan csinálják a többiek :)

2010. dec. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
100%

Szia!

Ezt akár én is írhattam volna!:D

Igaz én 34 vagyok,de én sem tudom elfogadni hogy ez történik velem!!Nekem 3 éves ikreim vannak,és még gyesen vagyok velük.Minden napunk egy erőltetett menet,de komolyan.Alig várom,hogy jövőre oviba menjenek. Igaz 1-2 hónapja mintha könnyebb lenne,egyre önállóbbak,most kezdtem el újra "adni" magamra rendszeresen,nem csak alkalom adtán.Újra vettem arcpakolást,szuper arckrémet,parfümöt,harisnyát,hogy szoknyát tudjak újra hordani,végre tudok mellettük magassarkút hordani!:D

Szerintem ez egy ilyen korszak,főleg két kicsivel!

5 kg még nekem is megvan,a férjem imádja,kár hogy nem tudom átruházni rá!:D Úgy látom mostanában több időm van magamra,ami jelentős növekedés a 0-hoz képest.

Minden anya más, én sajnos az a tipus vagyok,aki mindenkit magaelé helyez,így rám nem szokott idő jutni,a férjem korhol is emiatt,hogy álljak le,pihenjek,segít stb,de valahogy mindig magamra vállalok mindent.Talán te is ilyen vagy.:)

Tudom,hogy nekem kell változtatnom ezen...te is szakíts időt magadra,pl ha elintézted a dolgod ne rohanj azonnal a gyerekekért...igyál valahol egy forró csokit,sétálj,nézelődj,olvass,hidd el 10-15 perc is csodákra képes!:)

2010. dec. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Én azért össze szoktam kapni magam, csak én azt nem értem, hogy a mi anyukáinknak is ilyen érzéseik voltak? Hogy ilyen nehéz volt nekik is? Én is főleg most a hideg idővel nem szeretek kimozdulni, mert mire összekészítek mindent, jön a következő etetés, aztán mire felöltöztetem a babánkat, meg én is öltözök párhuzamosan, már szakad rólam a víz, szegény csúszkál az overálban, én meg próbálom a csizmám közben felhúzni, ő meg sokszor sír is, sík ideg szoktam lenni, ráadásul panelban gondolom aki otthon van, hallja az egész műsort.

Bár én is sokszor úgy érzem, hogy jól nézek ki, a párom nem igazán szokta mondani és ha valamelyik boltban meglátom magam a tükörben, akkor már én sem találom magam csinosnak. Sajnos a terhességem előtt vettem igazán ruhákat, az meg már lassan 2 éve lesz.

2010. dec. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia nekem is két gyerkőcöm van a második most 5 hónapos és én is így éreztem magam eddig,de sajnos az én férjem megjegyezte a szoptatás alatt felszedett kilókat de hát ez van.Most kezdek egy kicsit magamra is oda figyelni most kezd rá időm lenni.Meg próbálom a mamit beszervezni,hogy vigyázzon a kicsikre én meg addig egy kicsit kikapcsolódom /fodrász masszás kozmetika úszás/ vagy egy kis tali a legjobb barátnőkkel.Legalább 2 hetente megpróbálom valamelyiket össze hozni.Meg elkezdtem itthon tornázni mikor a picur alszik a nagyobbik meg mesét néz .Csak kitartás majd csak könnyebb lesz.
2010. dec. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

28 éves vagyok, van egy másfél éves kislányom.

Terhességem előtt ideális 62 kg voltam, csinos ruhák, frizura, ékszerek stb...

Felszedtem 20 kg-ot! Most még mindig van rajtam 10 kg! Az én hibám, nem siránkozhatok. Igyekszem csinosan járni. Új ruhákat kellett vennem, mert a 38-as helyett 42-es a méretem. :S De nem ugyanaz! Észreveszem, hogy 10 kg-mal kövérebb vagyok és már nem úgy áll egyik-másik holmi. A melegítő nálam is kedvenc, a hajamat állandóan copfban hordom. Szempillaspirált szoktam használni, de ékszerekkel nem bajlódom. (Korábban a ruhámhoz passzolót tettem fel minden alkalommal...)

Szóval én is leeresztettem és irigylem a csinos anyukákat...holott csak én tehetek erről.

2010. dec. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Hajjaj, hogy ne tudnám! Vannak napok amikor a szemetet is csak csak kapucnival a fejemen merem kivinni a házból, hogy a szomszéd se lássa milyen fejem van... Elég alacsony vagyok, de a magassarkút elfelejthetem az állandó cipekedés, gyerek után rohangálás miatt. A szoknya és a szövetnaci dettó, terhesen viseltem ilyet utoljára, kb. 2,5 éve. Karcsúsított kabát, nylon harisnya, ááááá, már azt sem tudom milyen. Kivágottabb felső dettó, mert 2 perc múlva vagy a cicim, vagy a hasam lóg ki belőle a hajolgatás, emelgetés miatt. Marad a garbó, farmer/mackó nadrág, bakancs, pufidzseki, orkánkesztyű... csak praktikusan... Az is hol sáros, hol maszatos, mikor milyen "baleset" ér menet közben. Iszonyat és nem tudom hogy fogok a a munkahelyemen kosztümben, magassarkúban, harisnyában, TISZTÁN megjelenni néhány hónap múlva, amikor előtte Maszat Petit le kell szállítanom a bölcsibe, aki fix hogy akkor sem fog kímélni. Valamelyik nap voltam az Árkádban és úgy éreztem magam a sok csinos nő között, mint aki egy tanyáról szabadult. Kb. csak a gumicsizma hiányzott. Nem tudom hogy mások hogyan csinálják hogy nem esnek ennyire szét.
2010. dec. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

22:19

Mintaha én íram volna kisebb különbségekkel.

58kg-val kezdtem híztam 22 maradt még 10kg rajtam.Fodrászhoz el-eljárok,de kozmetikusho???(pedig jó lenne már:()

Ruhatár csere volt szülés után mert semmi nem jött rám,kezdem behozni a lemaradást,de 17 hós örökmozgó gyerek mellett akinek kell mindig vmi,nehéz!

Én amennyire nem hordtam melegítőket(még boltba se mentem el benne)szülés után megváltozott ne volt időm öltözködni,örültem hogy visszaérek köv.etetésig....stb.

Már má visszaszook a normál ruhákra,akár sétára is,de elszomorít mikor megkérdik tőlem hogy hova mész ilyen csinosan?Vagy hogy kicsípted magad?Holott farmer meg vmi normálisabb felső,de a tréningruha után már kiöltözésnak számít egyeseknek.Úgy döntöttem megváltozok kb.3 hónapja és hiddjétek el me lehet csinálni:

-vasaltam a hajamat ma is,addig kisfiam a fürdőben játszott az autójával

-smink

-ruha vasalás,öltözés és mehettünk is barátnőzni(igaz kisfiam végig mindenhol velem volt,de azt hittem eddig hogy őmiatta nem tudom ezeket elvégezni és rájöttem hogy csak akarni kell!)


Azt ajánlom csajok,asszonyok próbáljátok meg játéknak felfogni az egészet a gyerekkel együtt.

Jah párom is ércelődik a plusszok miatt ami nagyon zavart annó,de már leszálltam a témáról hogy huh menyi vagyok azóta mindig dicsér hogy éppen ma is milyen jól nézek ki:D

Kitartás

Üdv.

22 éves vagyok 17 hónapos babával aki ismét elfogadja magát

2010. dec. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

utolsó vok:

Bocsi a kihagyott betükért,de siettem:D

2010. dec. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
74%
:)Nekem 11 hós a lányom.Terhesség előtt sikerült 25.kg.-ot lefogynom..Na vettem én magamnak S-es felsőket,tűsarkút,pedig nem is tudok benne menni,38as gatyákat..Ühüm.Ezt élvezhettem kb.fél évig,amíg nem tudtam,hogy terhes vagyok..:)Mondanom sem kell,hogy ami 25-kg.lement rólam,az vissza is jött,söt..majdnem 30,Szülés után 15 ment le...Azóta is még van rajtam nem is kevés.Utálok csinoskodni,mert ugy vagyok vele,hogy minek,meg kinek kell,hogy tetszek?!Ja!Meg persze azt elfelejtettem mondani,hogy 60kg.felett lehetetlenség normális ruhát találni,csak ilyen öreges ruhákat kapni..Mindent a 20-kg-sokra szabnak.Ráadásul a hasam is csíkos lett,így még jólöltözni sincs kedvem.Meg mire miis elkészülünk itthon..Ugye tisztába tenni,gyorsan öltöztetni,meg stb..Mire észbe kapok már a gyerek felvan öltöztetve,én még bugyiba állok.Akkor gyorsan jön a mit vegyek fel szöveg?!És szokás szerint elökapok vmi csövi gatyát ami lenyomja 1 kicsit a hasamat,meg vmi laza felsöt.csizma és kész..A hajamat összefogom,semmi smink,és indulás,,Irigylem énis a csinos nőket:(16.kerületben lakom,úgyhogy az Árkádba énis sűrűn járok:)
2010. dec. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok..22éves vagyok.Ez lemaradt,,:)
2010. dec. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!