Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért írja mindenki, hogy...

Miért írja mindenki, hogy gyerek mellett semmire sem jut ideje?

Figyelt kérdés

Pl.felrakni egy 10 perces sminket vagy elmenni fodrászhoz vagy hasonlók? Azt nem tudom elképzelni hogy egy gyerek egész nap kézben legyen! Nem lehet mondjuk lerakni a kiságyra ami mondjuk rácsos és onnan nem tud leesni,vagy berakni a járókába arra az időre mig elintézem a dolgaimat? Vagy ha mondjuk a boltba megyek,arra az időre otthon hagyni?

Nem rosszindulatból kérdem,csak tényleg kíváncsi vagyok rá!


2010. dec. 9. 23:39
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
:DDD jaja ez igaz
2010. dec. 9. 23:43
 2/27 anonim ***** válasza:
84%
Van gyereked?
2010. dec. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem minden csak szöveg. Aki akar annak mindenre van ideje. Ha meg nem törődik dolgokkal, arra soha nem lesz. Pl: jól érzi magát egy pici smink nélkül vagy lenőtt hajjal. Szerintem mind csak duma. Egy 2 gyerekes anyuka, akinek arra MINDIG van ideje, amire akar időt szakítani. :)
2010. dec. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Remélem azt, hogy amíg boltba mész otthonhagyod a gyereket, nem úgy gondoltad, hogy felügyelet nélkül...mert akkor ennek nem lesz jó vége!!Nekem pl. a kisfiam nyugis, néha van az, hogy nyűgösebb, de mégis úgyérzem nemtudok mindent teljesíteni!A fodrászom az unokatestvérem..aki a szomszédom is, tehát így könnyű..amíg csinálta a hajam, a fiam kb 2x ordított 10 perceket!:D nem volt egyzserű!és azthiszem akinek nincs aki vigyázzon a babára és nem is rokon a fodrász, az nemigazán tudja megoldani!Nincs kézben a gyerekem egész nap, sőt eljátszik akár egy órát is egyedül, de ez nem azt jelenti, hogy figyelni sem kell rá!amíg játszik kitakarítom a szobát, utána jön velem a konyhába, eszünk stb. Viszont nekem sincs sok időm magamra!Annyiban szerencsém van, hogy amikor megszületett a babám, onnantól mindíg vittem be magammal a fürdőbe, így megszokta már a hajmosást a szárítást és a hajvasalást is!ennyit tudok magammal foglalkozni!
2010. dec. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
A boltba mész és otthon hagyod... nem semmi.
2010. dec. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
67%

Az egész csak szervezés és nevelés kérdése sztem. Nekem is van 3 gyerekem, a legnagyobb sincs még 6 éves. Mégis jut időm mindenre amire akarok. De persze van fontossági sorrend. Első a férj, második a gyerek, minden más utána.


Pl. alap, hogy a gyereket nem hagyom itthon egymaga, amíg el nem éri azt a kort (vagy agyi érettséget), hogy biztos lehessek benne, nem tesz kárt magában az alatt a pár perc alatt. A két nagyobbat (3,5 és 5,5 évesek) már itthon merem hagyni 15-20 percre, ha elszaladok a boltba, de csak ha nagyon muszáj. 5 perc körüli időre már többször is volt rá példa. A kicsi másfél éves, így hármukat max. 2-3 percre hagyom felügyelet nélkül. Nyilván ha hallótávban vagyok, az más, akkor többre is. Van aki még ennyire sem meri. Egyéni beállítottság kérdése, és persze azon is múlik ki hol lakik.

Van olyan, hogy egy gyerek egész nap kézben legyen, de az nem jelenti azt, hogy 5-10 perces dolgokat ne lehessen megoldani. A kicsi nekem is ölbebaba volt bő 1 éves koráig, mégis meg tudtam csinálni mindent mellette. Mert muszáj volt. Ha kell, hát fél kézzel. Nem szeretem sokáig sírni hagyni őket csak azért mert nekem most valami sürgős házimunkám akadt. Az sosem sürgős, hacsak nem lángol a konyha. :D


A fodrászhoz menés egész más téma, mert az órákig tart, és ha nincs aki vigyázzon közben a gyerekre, sztem nem kivitelezhető. Ugyanis egy gyerek sem tűri, ha egy helyben kell ülnie hosszú ideig, és közben senki nem szól hozzá, nem veszi fel, nem játszik vele. Ha mégis, akkor annak sztem vagy vmi baja van, vagy már elmúlt 7 éves. :D

2010. dec. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
68%

Ha tápszeres egy baba akkor juppijéééééé...azt a gyereket bárki fel tudja nevelni,el tudja látni.

DE:!!!

Egy babát min. 3 óránként etetni kell,és ha anyatejjel,akkor bizony ahhoz az anya kell.

Fodrászt majd akkor fogok látni ha eljön hozzám.

A 10 perces sminkre simán van időm,mosni és főzni és takarítani.CSak sajnos nem akkor amikor én akarom,hanem amikor a kicsi alszik.Most annak van az ideje hogy én alkalmazkodom hozzá,

HA lesz egyszer gyermeked,tudni fogod hogy te beteheted a kiságyba de ha sír,nem lesz szíved otthagyni,mert pl. ki akarod festeni a körmöd!

Ha boltba mész akkor mondjuk otthon hagyhatod a gyereket,mert ő ellesz.Nem lesz baja.De mi van ha neked lesz bajod és nem tudsz hazamenni?

2010. dec. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! Ugy-e nincs gyereked?

Vegyük szép sorba a kérdéseket! + egy sírós, hasfájós 3 hetes babát. Friss anyaként épp tanulod a szoptatást, büfiztetést és kitalálni h épp miért sír a pici. Segítséged nincs, apa dolgozik, szüleitek másik városban élnek.

1. 10 perces smink - ha van 10 perced zuhanyzol, fogat mosol, felöltözöl. Fodrász - legalább 2 óra, a gyereket vinned kell magaddal. Amikor épp nekiesne a fodrász a hajadnak, édes picurod rázendít, mit teszel?

2. A házimunka nagy részét el tudod végezni amig a baba alszik, ha szerencsés vagy. De ha csak ölben alszik? Mert ahogy leteszed 3 perc múlva ébren van? Próbálj meg főzni egy ölbebabával! Vagy teregetni!

3. Gyereket egyedül hagyni a lakásban egy rövid (15-30) perc bevásárlás erejéig felelőtlenség! Legyen az akár mennyi idős. Legalább 10-12 évesnek kell lennie ahhoz, h felfogja egyedül van otthon, nem tehet meg bizonyos dolgokat, pl: játék a tűzzel!


Nem beszéletm olyanról, h a baba az első néhány héten elég sokszor (6-8 alkalommal), szopik, és jó ha fél óra alatt megvan az etetés.

Sorolhatnám még, de nem teszem.


Tény, ha már kialakult egy napirend könnyebb. DE ehhez el kell telnie 2-3 hónapnak, első baba esetén.

Ekkor már be lehet tenni a járókába, kiságyba, akárhova ahol biztonságban van.ÉS gyorsan el tudsz végezni valamit.

És ami a legfontosabb az ember, és a gyermeke is TÁRSAS lény. Szüksége van arra, h sokat legyél mellett, mesélj, tanítsd, stb...

2010. dec. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

nekem nincs gyerekem,de gondolom a kérdésből kiderült

csak nem tudom elképzelni hogy a nap 24 órájában állandóan készenlétben legyek...most őszintén,hogy birjátok?

én elfáradok 8 óra egyetemtől olyan szinten hogy utána csak vegetálok :DD

2010. dec. 10. 00:08
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

A lanyom 3 honapos. Az idobeosztasban o a fonok. Itthon mindent meg tudok csinalni amig alszik, 10-20 perceket ebren is el van egyedul, nem kell folyton kezben tartani. A kiruccanasok viszont eleg murisak. Legalabb 1 ora kell, hogy elkeszuljunk (felkel, peluscsere, feloltozes, kajcsi, en elkeszulok, ellenorzom, hogy minden van-e a taskaban, es hogy mindenbol legyen potdarab, mert sohasem lehet tudni, raadom a melegruhakat, bekotom a babakocsiba es jobb esetben indulhatunk is, hogy elerjuk a buszt, rosszabb esetben bukik vagy telerakja a pellust es akkor kezdunk mindent elorol) Igy nem igazan lehet idopontra menni, a fodrasz es a kozmetikus pedig nem minden esetben jon hazhoz.

A 10 percrol pedig csak ennyit:

-hajfestes min. 1 ora

-hajvagas min.20 perc

-gyantazas min. 30 perc

A kisbolt mellett lakunk, de akkor sem megyek at ugy, hogy a gyerek egyedul marad itthon.

2010. dec. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!