Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Túlreagálom szerintetek?...

Túlreagálom szerintetek? (Anyós-kérdés, hosszú)

Figyelt kérdés

Sziasztok! A véleményeteket szeretném kérni, mert nem tudom, hogy reálisan látok -e ebben a kérdésben, lehet, hogy már a magam indulatait is beleszövöm, pedig nem akarok rosszat. Kívülállóként ti könnyebben megmondjátok, hogy hogyan cselekednétek hasonló helyzetben.

Egy 5 hónapos kislány édesanyja vagyok, és már nem bírom elviselni az anyósomat, amióta megvan a babám. Sosem kértem tőle semmit, magától vett a gyereknek ruhákat a turiból, és mindent rámkiabál. Beleszól, hogy mit hogy csináljak a gyerekkel. Ha mondom neki, hogy nézek a gyereknek ruhát, akkor: "minek vennél, vettem én már annyi rongyot a gyereknek, hogy elég". Nem tudta szoptatni a fiát, de nekem megmondja, hogy mi a helyes technika, meg hogy adjak néha tápszert is a gyereknek, hogy ha nem lesz tej, nehogy ne fogadja majd el, szokja meg az ízét (természetesen nem adok neki, hiszen rengeteg tejem van egyenlőre). Úgy beszél a kislányommal, hogy "de pi..aszájú vagy", meg hogy "itt van a pofádba a cumi". Kitalálja, hogy pelenkázzam át, mert pukizott egyet a gyerek, mondom neki, hogy ennyiért még nem kell, de már tépte is le róla a ruhát-pelust, hogy kénytelen voltam újat tenni rá. Felébreszti, ha alszik, hiába mondom, hogy most aludt el, hagyja. Akkor meg persze a gyerek ordít, akkor én ideges leszek, de letudja annyival, hogy "legalább jobban alszik majd éjszaka". Más kérdés, hogy alig tudom megnyugtatni szegény kicsimet, mert fáradt, aludt volna, de nem hagyták. 2x eszik még a lányom éjjel, erre beleszólt, hogy ne adjak neki enni, mikor sír éjszaka, mert nem kell neki mindig ennie, mikor felébred. Puszilgatja a gyerek kezét, száját, holott koraszülött osztályon vagyok gyermekápoló, nagyon háklis vagyok erre, tudom, milyen fertőzések melegágya lehet ez, pláne, hogy nem erőssége anyósomnak a higiénia. 5 hónap alatt egyszer (!) jött el hozzánk, akkor is kocsival hozta-vitte a férjem, de elvárná, hogy minden alkalommal, amikor a környékén járunk, vigyük be hozzá a babát (csak így találkozik vele, mint írtam, nem jön el hozzá amúgy). Számtalan konfliktusunk volt már a párommal emiatt, ő azt mondja, hogy öreg már az anyja, nem fog megváltozni, hagyjam rá. De képtelen vagyok. A minap elvittük kocsival a városba, beült hátra a baba mellé, és nem azt mondja neki, hogy "itt van nagyi", hanem hogy "na ki ez a vén k....?", tudom, első olvasásra talán nevetséges, de szerintem inkább primitív. Aztán bementek a férjemmel az egyik üzletbe (én a kocsiban maradtam a babával), utána az anyukája busszal ment onnan tovább, de már oda sem jött, hogy elköszönjön a gyerektől (hogy tőlem nem, az már nem is érdekel). De előtte egész úton azt fújta (elmondta vagy 5x, csak hogy lelkifurdalást keltsen bennem, de nem reagáltam, a gyerekhez beszélt), hogy "miért nem jössz te sosem hozzám, miért nem látogatsz meg? Biztos haragszol rám valamiért, de nem baj!" Mikor elkezdett tudatosan mosolyogni a kicsi, akkor szintén együtt utaztunk az autóban, ő mögöttem ült a baba mellett, és mikor rámosolygott a kicsi, jól fejbevert engem hátulról, hogy figyeljek már, nevet a gyerek...A múltkor már az egyik anyóskérdésre reagálva idiótának neveztem az anyósomat, persze kaptam hideget-meleget, hogy ha ő nem lenne, nem lenne a férjem...de tényleg azt gondolom, hogy nem tiszta, és nem sokáig bírom már.

A férjemet kiskorában mindenért megverte, mert egyedül nevelte, és azt hitte, hogy csak így tudja majd kézben tartani a fiát. Megverte azért is, mert nem tudott fára mászni, nevetve mesélte, hogy "addig ütöttem, míg fel nem mászott..." A 37 éves fiát a mai napig egy öntudatlan taknyosnak nézi, ez engem már nem is érdekel, ha a férjem tűri, de én nem fogom engedni neki, hogy az én gyerekemmel is ezt művelje, pedig már most nem tartja tiszteletben, hogy én vagyok az édesanyja és nem ő.

Eljutottam arra a szintre, hogy már nem akarok menni hozzá a babámmal, bőven elég nekem 3 hetente fél óra nála.

Közben jár az agyam, megsajnálom, hogy csak a gyerekem nagyanyja, próbálok benne jót is keresni, lelkifurdalást keltek magamban, hogy milyen szar menye vagyok...

Bocsánat, hogy hosszúra nyúlt, számos történetem lenne még róla, ami lehet, hogy nevetséges, de én már inkább sírni tudnék...

Köszönöm annak, aki végigolvasta, és megírja a véleményét.


2010. dec. 13. 04:42
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Már meg is kaptam a figyelmeztetést a moderátoroktól, hogy bizonyos szavaim nem mentek át az automata trágárságszűrőn... pedig csak az anyósomat idéztem, úgyhogy lehet, hogy le is tiltanak. :(
2010. dec. 13. 04:43
 2/17 anonim ***** válasza:

OFF: Én azért válaszolok. Látom, Te sem tudsz aludni. :)

ON: Nehéz ügy, az biztos. Egyrészt, mert a Kislányod nagyanyja, másrészt, mert a Férjedet nem engedi el, harmadrészt, mert ilyen minősíthetetlenül beszél mindenkivel (még saját magáról is). Ebből úgy tűnik nekem, hogy ezt ő nem megbántásnak szánja, csak ilyen a stílusa. Beszéltél már vele erről? Én a helyedben leültetném és elkezdeném mondani, hogy nem szeretném, ha a Lányom ilyen csúnya beszédet hallana (még akkor is, ha szerinte nem érti a gyerek). Elmondanám, hogy én is hasonló makacs természet vagyok, mint ő és mivel ez a Picike az én lányom, szívesen meghallgatom a tanácsait (mert nyilván azért tud okosat is mondani), de én és a férjem döntjük el, hogy hogyan neveljük. Biztosan ő sem szereti, ha nagyon fáradt és felébresztik, hát ő se tegye ezt az unokájával.

Mondd, hogy szeretnéd, ha megismerné és megszeretné a nagyiját a Lányod, de ahhoz ezeket el kell fogadnia neki.

Én valahogy így csinálnám. Mondanék jót is, kiemelve az erényeit, meg elmondanám azt is, ami bánt.

Ha csak a homokba dugod a fejed, nem fog változni semmi sem.

2010. dec. 13. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Igen, én sem alszom... :) Köszönöm a választ, kommentálom addig, amíg engedik...

Tökéletesen igazad van, hogy nem dughatom homokba a fejem, és abban is, hogy ilyen stílusú. De tudod, kutyából nem lesz szalonna. Mikor összevissza cibálta a lányomat, és ordított, elvettem tőle, erre közölte, hogy csak a hasa fáj. Mondtam, hogy nem a hasa fáj, nem szereti, ha nyúzzák. Erre megsértődött, és a férjem már szólt is nekem utána finoman, hogy látta, hogy rosszulesik az anyukájának, hogy úgy rászóltam, ne beszéljek már így vele. Mindenre csak a száját húzgálja, és hidd el (nem tudom, találkoztál -e már ilyen emberrel), nem lehet vele beszélni. Nem hallgat meg, és mivel ő úgy gondolja, hogy az a jó a gyereknek, amit ő mond és tesz, nem fogadja el az én véleményemet. Durvábban meg nem szeretnék fogalmazni a vele való beszédemben, hiszen csak tisztelnem kell a korát, másrészt mindig azt mondja, hogy a fiát a mai napig szájon vágná, ha olyat mondana neki... úgy érzem, hogy egyetlen eszközöm, ha minimálisra korlátozom a látogatásaink számát, és majd ha a lányom olyan korba lép, eldönti, hogy szeret -e nála lenni vagy sem, illetve tudja majd jelezni, ha valami nem esik jól neki. De most még kutya kötelességem megvédeni, még akkor is, ha a nagymamájáról van szó. :( Viszont nagyon megterhelő ez így, őrlődöm, idegeskedem, gyomoridegem van, amikor tudom, hogy hozzá kell menni. Úgy nyúl a gyerekhez, hogy rosszul vagyok. Azért kérdeztem, hogy én vagyok -e a hibás, én reagálom -e túl, mert nagyon nehéz már józanul gondolkodnom, ő kitépheti (szabályszerűen) a gyerekemet a karomból, de én nehogy ki merjem venni az ő kezéből... Elegem van. :( Már attól tartok, hogy egyszer úgy kiosztom (mivel a szép szóból nem ért), hogy kitilt a házából (bár akkor legalább megúsznám a kényszeres látogatásokat).

2010. dec. 13. 05:09
 4/17 anonim válasza:
100%

Szia!


Szerintem nem ragalod tul a dolgot! A legjobb lehetöseg szerintem a psichologia :) Ülj le ele, es kedvesen! , mosolyogva, monotonon, es mindenfele "kedv"valtozatossag nelkül mondd el neki a velemenyedet! Bele probal majd szolni, ne törödj vele, mondd tovabb rezzenestelen arccal (mondom: semmi reakciot! ugyanolyan hanglejtessel, es modorral, mindegy mit mondd!) Aztan ha befejezted a mondandodat (amit elöre jol gondolj at) akkor erintsd meg peldaul a vallat(a szemelyes kontaktus miatt), allj fel, es foglald el magad barmivel! Ezek utan majdnem biztosan magyarazni akar, vagy követ... IGNORALD! ne szolj hozza, es kerüld ki ha eled all! Ha eled all es kikerülöd, kerj elnezest , de semmi mast ne mondj! Hidd el nekem ez meg a legdurvabb embert is odavagja! Az ember akinek nincs igaza, gyülöli ha veszekedes nelkül igazat adnak neki! Ne aggodj, TUDJA Ö JOL; hogy NINCS IGAZA!


Alex

2010. dec. 13. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
A viselkedeskulturaban mindennek megvan az oka! Minden egyes viselkedesi mod visszavezethetö egy elmenyre..
2010. dec. 13. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Jó tanácsok az előttem lévőé is,de még a férjed is szólhatna az anyucikának,hogy elég!Ez nem az ő élete.Nem baj ha megharagszik,idővel megbékél.Ezekből születnek az anyósviccek.
2010. dec. 13. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:

Szerintem abbol csak annyi sülne ki, hogy meg jobban megutalna a fia valasztottjat! De anniyban igaz, hogy megmondhatna a velemenyet, ha meg megsertödik, akkor menjen ahova akar...Azt majd ha elgondolkozik, ugyis jelentkezik.. Valoszinüleg a ferje elvesztese traumat okozott nala, vagy a gyerekkori fajdalmak(lehet ö nagyanyja is ilyen volt). Minden kivetithetö valamire! Szerintem meg a draga ferjed mar csak azert sem mondja meg a veölemenyet, mert valamilyen modon "fel" az anyjatol, ami ugyanugy visszavetithetö arra, hogy a nagymama gyermekkoraban elnyomas alatt tartotta!


Alex

2010. dec. 13. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Szia!Én nem úgy látom hogy te reagálod túl,viszont ha ilyen tényleg semmiből nem fog érteni.Picit azért kiállhatna mellettetek a férjed,én januárba szülök anyósnál lakunk,de bőven elférünk,nagyon aranyos jól elbeszélgetünk.De mi is tisztáztuk hogy nem kell mindig mondani hogy ki mit csinálna vele mert ha valamit nem tudnánk ugyis megkérdezzük,és ha alszik a pici nem lesz a szobába befutkározás 5 percenként.Persze hogy mindenki kiváncsi lesz rá mikor hazaérünk,de egy újszülöttnek is pihenésre van szüksége.Türelmes típus vagyok,de nem a végletekig.Ha az elején lenyeli az ember a dolgokat később sokkal rosszabb ha szól az ember.Nem tudom mit csinálnék a helyedbe így hogy ilyen az anyós,az biztos hogy nem hagynám rá és szólnék a páromnak hogy most már kezdjen valamit anyukával még ha idős is.Ez sem normális hogy ne vegyél a babának ruhát mert ő már vett,te döntöd el mi kell a picinek.Akármennyire is makacs tényleg próbálj vele beszélni mert ez csak még rosszabb lesz,ha annyira nem ért,akkor szerintem jól döntesz hogy kevesebb lesz a látogatás.Minden jót.Kitartás.
2010. dec. 13. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
21%
Gondolom nem az esküvőtök után lett ilyen. Nagyon jól tudtad, hogy milyen családba házasodsz be, és hogy a férjjel általában jár anyós, após, sógor, sógornő stb. Szerintem az alkalmazkodáson kívül nem sok mindent tudsz tenni, az ugyebár nem várható el a férjedtől, hogy a kedvedért megszakítsa a kapcsolatot az anyjával.
2010. dec. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Igen, tudtam, milyen, de a fiához mentem feleségül, nem hozzá. Alexnak van igaza, a férjem gyermekkori elnyomása még mindig kiütközik! :(

Szó sincs arról, hogy arra kérném a páromat, hogy szakítsa meg a kapcsolatot az édesanyjával. Nem vagyok gonosz! Igenis azt mondom, hogy menjen hozzá, látogassa, segítsen neki - de ha nem muszáj, akkor lehetőleg ne kelljen vele tartanom.

És sosem mondtam azt sem, hogy ne jöjjön az anyukája meglátogatni a gyereket! De nem hajlandó felülni a buszra, bár hozzáteszem, mindenhová máshová (piacra, testvéréhez, hapsijához) el tud menni. De az unokát vigyem házhoz...

2010. dec. 13. 07:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!