Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyed lejárta után én a szabija...

Gyed lejárta után én a szabijaimat veszem ki. Nagymama mehet gyesre?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem tudom, hogy milyen szabályozás van erre.

2011. január elejétől jár le a gyedem.

Nagymama rokkantnyugdíjas, 67 éves

Köszönöm, aki tud segíteni


2010. dec. 15. 09:24
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A gyed lejárta után 1-2 hónappal később születik a 2. babánk.
2010. dec. 15. 09:25
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, arra az 1-2 hónapra kérheti a nagyi a gyest. A gyerke ekkor nem lehet 5 óránál többet oviban, vagy bölcsiben, de gondolom, hjogy te otthon vagy vele, szóval ez nem gond.

Ha a TGYÁS-t elkezded (legkésőbb a szülés napjával) le kell mondani a nagyi gyes-ét.

2010. dec. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2010. dec. 16. 09:28
 4/11 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen azért jutott ez eszembe, mert feküdnöm kell, nehogy előbb jöjjön a baba és a nagyi van itt velünk egész nap.

Csak nem tudtam, hogy az én szabadságom alatt lehet -e gyesen ő.

Köszönöm

2010. dec. 16. 09:30
 5/11 anonim ***** válasza:

Rokkantnyugdíj mellett nem tudom, sima nyugdíj mellett biztosan lehetséges.

Arra viszont figyeljetek, h amikor megszületik a pici mondjátok vissza a nagyi Gyest, amint kéritek a TGYÁS-t. Ha rájönnek h van mindkettő van, egyiket vissza fizettetik, és kamatot is felszámolhatnak.


Mi is így tettünk,2009 nov - febr között volt nagyi Gyesen, én szabi+táppénz.

2010. dec. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kedves 2. válaszoló. Ugye nem befolyásolta a tgyás-od és a gyeded összegét, hogy a nagyi vette igénybe a gyest?!
2010. dec. 18. 14:21
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem, befolyásolhatja, hiszen a gyes nem számít bele. Csak olyan jövedelem számít bele a tgyás-gyed alapba, amiből vontak egészségbiztosítási járulékot. A gyes nem ilyen.
2010. dec. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bocs, egy vesszővel több lett a "nem" és "befolyásolhatja" között nincs vessző!
2010. dec. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az, hogy nem lehet, 8 órás munkaviszony - azaz szabi alatt gyesre menni jövőre, attól is még anyu igénybe veheti? Ő nem dolgozik, de az én szabim nem mond ellent ennek?


A letöltött dokumentumban ez van, ez mit jelent?


"d) Nagyszülő részére a gyermekgondozási segély kizárólag akkor állapítható meg, ha mind az ő, mind pedig a szülő esetében fennállnak a jogosultság feltételei. "

2010. dec. 18. 15:00
 10/11 anonim ***** válasza:
A törvénytervezet kifejezetten megengedi, hogy ha a szülő dolgozik, attól még a nagyszülő mehet gyesre! Nevén is nevezi ezt az esetet, szóval kifejezetten fgyeltek arra, hogy ezt meg lehessen tenni.
2010. dec. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!