Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Só-liszt gyurma SEGÍTSÉG!...

Só-liszt gyurma SEGÍTSÉG! Hogy kell pontosan kisütni/kiszárítani? Valamit elszúrtam!

Figyelt kérdés
Mire tegyem a gyurmát? Egy fém tálcára tettem, egy merő víz az alja. Rakjam papírra? Ráadásul hőlégkeveréssel, ami azt hiszem hiba volt. Felpöndörödött, megkeményedett a teteje, és még púpos is :))) Mit rontottam el?
2010. dec. 16. 19:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én hetedikén csináltam meg, azóta szárítgatom. Zsírpapírra tettem, hagytam száradni, de mikor láttam, hogy ez karácsonyig nem fog kiszáradni, betettem a sütőbe. Nekem sima gázos sütőm van, takarékra vettem, és résnyire nyitva hagytam az ajtaját. Így szárítgatom szépen lassan. Azon kívül, hogy kicsit berepedezett, egész jól alakul. Próbálj újat csinálni, ha nagyon rossz lett :) Sok szerencsét! :)
2010. dec. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Papírra tedd, hogy tudjon szellőzni.


Én két adagot csináltam tavaly. Az elsőt papíron rátettem a radiátorra, kb 2 hét alatt száradt ki teljesen (kb fél centi vastag volt, de lehet hogy 1). Ez nagyon jó lett.

A második adagot karácsony előtt pár nappal csináltam, nem lett volna idő kiszárítani, így megsütöttem, szintén papíron, nagyon kicsi hőfokon, elég sokáig. Ez is jó lett, de sokkal jobb lett az, ami magától száradt ki a radiátoron.

A fémtálcával volt nálad a gond, hogy nem levegőzött az alja. Alacsony hőfok, és sokáig süsd, látszik rajta, ha elkészül, mert más a színe.


Idén is csináltam, ott figyel a radiátoron :)

2010. dec. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A fűtőtestre nem tudod tenni? Én ha jól emlékszem annak idején újságpapírra tettük.
2010. dec. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én nem sütöttem ki mert attól csak kipúposodott amikor próbát csináltunk.


Jó meleg helyre tettem (fürdőszoba, mint legmelegebb helyiség) és pár nap alatt kiszáradtak. Nagyobb formának kell egy hét.

2010. dec. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
10et csináltam, 4et újságpapírra tettem, teljesen ráragadt a hátuljára :( Szóval nálam az nem jött be. Első voltam.
2010. dec. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. dec. 17. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!