Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a 2,5 éves...

Hogy mondjam el a 2,5 éves fiamnak, hogy meghalt a papája?

Figyelt kérdés
Esetleg valamilyen angyalkás történettel?Valaki akivel történt hasonló?
2010. dec. 18. 07:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Idén januárban halt meg apukám.A 4 és 8 éves lányaimnak nagyon nehéz volt elmondani.A nagyobbik nagyon kikészült,még iskolába sem tudott menni, pici pedig...nos nem értette először.Én annyit mondtam a picinek,hogy már nem fáj semmije és fent van az angyalkáknál,onnan vigyáz ránk.

Apu hirtelen,váratlanul halt meg,tehát nem volt betegsége,de én"bolond"a picinek azt mondtam,hogy nagyon beteg volt,de már nem fáj semmije.Azóta vigyáznunk kell,mert még akkor is félt minket,ha köhögünk,és azóta idősebb emberekkel távolságtartó,mert fél,hogy meghalnak.

Szerintem mesélj el neki egy angyalkás történetet,az lesz a legjobb.A kérdéseire,ha faggat,nem tudom mit válaszolj,mert mi "őszintén"válaszoltunk és azóta távolságtartó az idősekkel,nehéz ez egy felnőttnek is,pláne egy picinek.Mi azóta nem is jártunk apuék házában,mert képtelen bemenni a kislány,a nagy pedig folyton sír.

Így végezetül pedig ŐSZINTE RÉSZVÉTEM!

2010. dec. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom apukádat,és köszönöm a válaszodat.Sokat segítettél!
2010. dec. 18. 08:09
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ismét én.

Ilyenkor nincsenek vigasztaló szavak,talán te kikérhetnéd a védőnő tanácsát is.Én nem tettem,mert a mi védőnőnk bunkó,egy vén szipirgyó.

Sok erőt és kitartást nektek a lelkiekhez,nagyon nehéz ez,a legszörnyűbb,amikor elveszítjük a szeretteinket.Meg hát a gyerekek,én is nagyon oda figyelek a lányokra,mert azóta igénylik is,bár beszélni nem tudunk róla...pedig kellene.Csak tereljük egymás gondolatait.

2010. dec. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

szia! 3 éves volt a fiam amikor történt. hirtelen, öngyilkosság. imádta a papáját, ragaszkodott hozzá. először én azt mondtam elment messzire, hát ezzel nagyon elrontottem, mert 2 hónap mulva már sérelmezte, hogy jöhetne már vissza. na aztán leültem vele, és elmondtam hogy felment a csillagok közé, mint az oroszlánkirályban simba apukája. kérdezte miért, azt mondtam mert öreg volt és az öregek néha nagyon betegek lesznek. na ezt sem szabadott mondani,mármint az öreget, mert azóta kétségbe van esve , ha pl apukája hülyéskedik vele, h jajj ne mássz rám fáj a derekam, öreg vagyok. mostmár viccből sem szabad ilyet mondani, mert azt hiszi minden öreg eltünik. szóval én hibát hibára halmoztam, nem tudott nekem senki kézzelfoghatót mondani, hogy mit is mondjak. ez a simbás dolog viszont jó volt, mert megértette, hogy nem fog visszajönni.

sajnos mi azóta pszichológushoz járunk,mert nála ez a törés nagy problémát okozott, nagyon hiányzik neki., az a rossz, hogy ő már megérti, de mégsem érti..pont határeset , túl értelmesekebben a korban, de túl tudnak kombinálni a kis agyukban.

a lényeg a pszichológus azt mondta, hogy a legjobb amit mondhattam, ez a mesebeli összehasonlítás. azóta tényleg időnként szokta is mondani hogy tati ott van fönnt a csillagok közt, és figyel milyen ügyes vagyok.

szóval nagyon okosak és érzékenyek, vigyázni kell mit mondd az ember. én első körben nagyot rontottam, naívan azt hittem belenyugszik, és előbb utóbb nem fogja hiányolni. jajj dehogynem.

2010. dec. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,nagyon sokat segítettetek!

Az oroszlánkirályos hasonlat nagyon jó,de az én fiam még nem néz mesét.Azt mondtam neki,hogy a papát elvitték az angyalok fel az égbe,és onnan figyeli őt és vigyáz rá!Azóta ha hintázik akkor olyan magasra kell löknöm,hogy a papát lássa.Igazából nem fogta fel,hogy nem jön a papa többet,mert tegnap voltunk a mamánál és csak a papát várta.

Nagyon sajnálom a kisfiadat,hogy ennyire megszenvedte a "dolgot"reméljük hogy minél hamarabb rendbe jön!

Boldog Karácsonyt Nektek!

2010. dec. 20. 07:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!