Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » "Ki" hozza a karácsonyi...

"Ki" hozza a karácsonyi ajándékot a fa alá? (Jézuska, Télapó, angyalka, stb. )

Figyelt kérdés
Érdekel, hogy ki mit "mesél be" otthon a gyermekének ezzel kapcsolatban...és hogy hány éves gyerkőcnek. Köszönöm a válaszokat előre is!
2010. dec. 2. 11:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk még csak 15 hós a gyerek, de a Jézuska hozza mindenképp! :)
2010. dec. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
16 hónapos lesz karácsonykor.nálunk a Jézuska hozza a karácsonyi ajándékot.
2010. dec. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mi adjuk egymásnak az ajándékot a Jézus születésnapja alkalmából.

(Kicsit furcsa lenn különben, hogy utána még négy napig hozza-hozza a Jézuska, mire végigjárjuk a szanaszét levő családot)


A fa a meglepetés.

2010. dec. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ja, egy és három évesek.

harmadik

2010. dec. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Hozzánk is a Jézuska hozzá. Bár ebből volt egy kis "vita", mert Apának kiskorában az angyalok hozták, mondta, hogy Ő nem akar vallási kérdést csinálni a karácsonyból. Mondtam, hogy nálunk sem a vallás miatt a Jézuska hozta, csak úgy. Nem vagyok amúgy vallásos. A családlátogatásokat meg úgy lehet megoldani, hogy ott is járt a Jézuska, és oda is vitt ajándékot, látod, ilyen jó kislány voltál az idén :) Az én kislányom még csak 8 hónapos, de mindenképp ez lesz a "mese" :)
2010. dec. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A gyerekek nálunk mind a 3 nap kapnak,elosztva ajándékot,így hoz az Angyalka és a Jézuska és a manók is,mert egyedül egyik sem bírná el ezt a nagy karácsonyi munkát:)

2010. dec. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én református vagyok, a fiúkkal együtt (7hós a kicsi, a nagy 2éves 5 hós lesz karácsonykor.) Férjem katolikus. Nálunk a Jézuska hozza, de mi sem vagyunk annyira nagy vallás gyakorlók, nem ülünk miden hétvégén templomban, viszont, nem tagadjuk meg a vallást...Anyósomék nagyon hívők. Náluk nincs nevén nevezve a dolog..

Mellesleg, nálunk is a karácsonyfa lesz a nagy reggeli meglepetés. És ha majd délben alszanak kapják meg az ajándékokat a fa alá.:)

2010. dec. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
21%
szigorúan Télapó!
2010. dec. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%

Jézuska!!!!!!!!!!!

A Télapó dec. 6_án jön!!!!!!!!!!!!

2010. dec. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%
A Jézuska , természetesen. Mivel Magyarországon így szokás, én is ebben nőttem fel. 2 éves a kislányom. A napokban láttunk egy nagy Betlehemet, nagyon tetszett neki, röviden elmeséltem, mi is ez az egész. Itthonra is fogunk csinálni egy dobozban kis Betlehemet. :)
2010. dec. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!