Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi van akkor, ha a munkahelyem...

Mi van akkor, ha a munkahelyemről kiraktak leépítés miatt és kiderül, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Nyilván új helyre így nem vennének fel. Mit lehet ilyen esetben tenni?
2009. jan. 25. 08:27
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
hát még egy pár hónapig tudsz dolgozni így is, nem kell az megtudnia a munkáltatónak... csak azt hiszem folyamatosan meg kell lennie a 6 hónapos munkaviszonynak a gyedhez... szóval legalább 6 hónapig próbálj meg talpon maradni, mert ha nincs meg, akkor ugrott a gyed, amit pedig anélkül kapsz, egy kis családi pótlék, plusz a gyes, ami 25 rugó... hát az meg nem éppen elég egy gyerek eltartásához...
2009. jan. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Január 20-én megjelent Maxima, 67. oldal foglalkozik ezzel.

Ha utóbb tudod meg, hogy már a felmondáskor terhes voltál, akkor nem rúghatnak ki.

2009. jan. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Ha 2 évre visszamenőleg meg van a 180 napod akkor jó. Már csak arrol gondoskod hogy aznap mikor szülsz legyen biztosított jogviszonyod. Próbálkozz határozozz idejű szerződéssel,vagy bármivel. A lényeg az amint írtam hogy a szülés napján legyen bejelentett munkahelyed:D Nem tudom pontosan de mintha lenne olyan is hogy a biztosított jogviszony megszünését követő 42 napon belöl szülsz az ugyan olyannak számít. Ha gondolod privátban tudok adni egy másik fórumos oldalt ahol egy "csaj" bár ki levelére 1-2 napon belöl válaszol,ha leírod neki az esetedet. Nekem már adott fullosan részletes választ. Nyugi,biztosan van megoldás:D
2009. jan. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Pár két kérdésem lenne hozzád!

1. Rendes felmondással mondott fel neked a cég?

2. Visszaszámolva, mikor fogant a baba? Még a felmondás előtt?

Ha mind a két kérdésre igen a válaszod akkor nem bocsáthatnak el. Telafonálj vagy menj be és közöld velük, hogy terhes vagy és még azelőtt fogant a baba, hogy a felmondást átadták neked. Ha elutasítanak akkor mond azt, hogy akkor találkoztok majd a munkaügyi bíróságon! Ezután keress fel egy munkajoggal foglalkozó ügyvédet, hogy tuti biztos legyen a siker. Mert te nyernéd akkor a pert (ha perre kerülne)

De ebben az esetben ha bemész szólni én ajánlanám, hogy menj táppénzre a végéig (legalábbis én ezek után nem szívesen mennék be dolgozni az tuti). Gondolom a nőgyógyász csak kiírni ha elmondanák, hogy mi a szitu.

Remélem megoldódik a problémád.

Üdv

2009. jan. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a hasznos válaszokat!

Még nem biztos, hogy terhes vagyok, csak kicsit megijedtem, mert váratlanul küldtek el.Ugyanis már két éve ott dolgoztam és pont a babaprojekt kellős közepén vagyunk. Tehát lehet, hogy besikerült a baba. Most azért megnyugodtam, köszi mégegyszer.

2009. jan. 25. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!