Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A GYED-re való jogosultsághoz...

A GYED-re való jogosultsághoz a szülés/terhesség alatt kell munkaviszonyban állni vagy a szülést megelőzően valamennyi idő elég?

Figyelt kérdés
Felmondáson gondolkodom, de félek akkor nem kapok majd Gyed-et, ha munkanélküliről megyek szülni. Évek óta rendesen bejelentve dolgozom.
2010. dec. 29. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha álláskeresési támogatásban részesülsz, akkor biztosított vagy, így ha még a szüléskor, és a gyed igényléskor is él a támogatás, akkor mindkettőt kapni fogod.

Terhes vagy?

Mert akkor egyszerűbb lenne, ha elmennél táppénzre, mert táppénz alatt él a munkaviszony, az álláskeresési támogatást meg meghagyhatnád későbbre, amikor keresel munkát.

2010. dec. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia. Sajnos még nem vagyok terhes, csak tervezzük, és dolgozunk rajta. Most lesz a második clostis hónapom. Most olyan helyzetben vagyok, hogy eldönthetem, hogy maradok a cégnél, de akkor 5 évig nem hagyhatom el őket (inaktív idő nem számít bele), vagy hagyom, hogy január 1-től felmondjanak. Akkor még 1 hónapig lenne munkaviszonyom, tehát a szülésre már nem lenne, és nem tudom, kapnék-e így gyedet, hogy 4 év munkaviszonyom van szülés előtt, de a szüléskor nincs...
2010. dec. 29. 19:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha jövőre sikerül szülnöd,akkor jó,mert az előző évi jövedelemből számítják a gyedet,de ha átcsúszol 2012-re,akkor sajna kevesebb lesz a pénzed,mert a munkanélküli után kapod.
2010. dec. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Utána olvasgattam a dolgoknak most a neten, és ha jól értem, ha munkanélküliről mennék szülni, akkor TGYÁS nem járna, de GYED igen. Jól értem? :)
2010. dec. 29. 20:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem jól érted, a tgyás is járna, nemcsak a gyed:)
2010. dec. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!