Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hoztátok már haza saját...

Hoztátok már haza saját felelősségre a gyereketeket a kórházból valamilyen betegség után?

Figyelt kérdés
2011. jan. 9. 23:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészen saját felelősség volt, a kórházba való felvételt csak ajánlották.Ha nem muszáj én nem hagyom bent.Persze felelőtlen sem vagyok,mert 2 orvossal is beszéltem és ugy utasitottam vissza a felvételt.
2011. jan. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is hasonlóan mint az előző, saját felelősségemre nem vittem be. De útra készen állt a kocsi és a cucc ha rohanni kell. Nem kellett szerencsére, megoldottuk otthon, bár húzós volt.
2011. jan. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, bár nem volt igazi betegség.

Az akkor 10 hónapos kisfiam 2,5 hónapja nem hízott egy grammot sem és tiszta kiütés volt a tejtermékektől, ezért el kellett mennünk a gasztroenterológiára, ahol viszont csak úgy vizsgálták volna ki, hogyha felveszik az osztályra és 1 hétig bent fekszik.

Hozzáteszem, tök egészséges volt, sokat evett, jól aludt, nagyon nyugodt és kiegyensúlyozott egyébként még most is.

Szóval én nemet mondtam, a dokik pedig ki voltak akadva, főleg a gyerekorvosunk.

3 héttel későbbre kaptunk amúgy időpontot a járóbeteg rendelésre, ahol kiderült, hogy valóban tejérzékeny, így azóta nem kap semmit, amiben tej van.

Ja és rohamtempóban elkezdett hízni :)


Persze, ha lett volna valami baja, akkor bent maradtunk volna, de így feleslegesnek tartottam és végül nekem lett igazam :)

2011. jan. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én hazavittem, mert nagyon berágtam rájuk.

A bölcsiben elesett és beütötte a fejét. Felszakadt a feje és belilult a szeme körül. A bölcsi értesítés nélkül mentővel beszálítatta a kórházba. Én később tudtam meg, addigra bent fogták.

Egy kis széken alhadtam mellette a kórházban egy 1,5-1,5 méteres üvegkapszulában (6 db egy osztályon)

A kapszulákat nem szabadott elhagyni, azzal a címszóval, hogy nehogy lefertőzzük a többieket.

Ételt nem szabadott bevinni. Addig egyedül kellett hagynom a lányomat.

A 1,5 éves gyereket nem engedték kivenni a rácsoságyból, azzal a cimszóval, hogy ez kórház, a gyereknek ágyban a helyük!

Mikor megkérdeztem mikor mehetünk haza, az első verzió 24 óra volt, utána 48 óra...

A 3. napon már nagyon mérges voltam, rákérdeztem, hogy miért is vagyunk itt.

Erre az osztályos orvos közölte, hogy azért, mert itt a nővérkék óránként megvizsgálják a neurológiai tüneteteket. Mondtam neki, hogy 2 napja nővért sem láttunk, csak a takarítónő hozta a gyerek kajáját.

A doki szerint, a nővérnek nem kell ehhez látnia," hisz ha baj van, a szülő úgyis visít".

Na itt telt be a pohár, nem elég, hogy a gyerek fején a sebet az otthonról hozott ragtapasz fedte, én figyeltem, stb. még nem is vizsgálják, és csak halandzsáztak arról, hogy mikor mehetünk haza.

Ekkor beszéltem telefonon a gyerekorvosunkkal, az ő javaslatára montam, hogy hazamegyünk. Közöltem a dokival, hogy mi így vagy úgy de 24 óra múlva nem leszünk itt.

Az 5. napon még nem volt zárónk ezért kaptam egy Saját felelősségre nyilatkozatot, kitöltöttem és távoztam.

Egy ismerős eüs mondta később, hogy akár 7-10 napot is ránkverhettek volna, mert nem kellett velünk dolgozniuk, hely volt, papíron kitöltötték a vizsgálatokat, és felveszik az oeptől a finanszírozást.

Eltelt 2év, semmi baja a gyereknek.

2011. jan. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szégyen és gyalázat, amit az utolsó írt...


Mi is saját felelősségre távoztunk. Kisfiamnak 11 hónapos kora körül magas láza lett hirtelen. Lázcsillapító, hűtőfürdő és borogatás sem segített. Gyerekorvos nincs, csak az ügyeletes I. sz. Klinika. Bevittük, ahol a dokinő kért vizsgálatokat, hogy kizárjuk a húgyúti fertőzést. Mindezt délután 6-kor. (7-kor szokott kisfiam fürdeni, utána tápszer, és alvás.)

A vért úgy vették le a kézfejéből, hogy hárman lefogták, a negyedik meg még szarakodott a gumikesztyű felvételével. Ekkor már ütöttem volna szívem szerint, mert a gyerek iszonyatosan visított. Nagy nehezen levették a vért, benne hagyták a kézfejében a kanült vagy mit, és leragtapaszozták. Ja, és a fütyijére felragasztottak egy pisizacsit - rosszul, úgyhogy egy darabig mellépisilt, a pelusba. Mire észrevettük, már ott hesszeltünk egy órája. A kézfejéről foggal elkezdte tépkedni a kötést, úgyhogy vagy háromszor szóltam a nővérkéknek, valaki szíveskedjen már rendesen megkötni neki, mert lefogni nem fogom, hogy ne csinálja.

Végül kisfiam már nagyon fáradt volt, nem vittem magammal kaját, sem pelust, 4-es méret helyett csak a kórházi hármas méret volt rajta setesután, mi vidéken lakunk, tehát még hazaugrani sem tudtam volna.

A laboreredményekre várva szóltam a doktornőnek, hogy mi hazamegyünk, vegyék ki a kisfiam kezéből az izét, és ha bármi van, visszahozzuk inkább.

Így engedtek el minket, aztán reggel 6-kor derült ki, hogy minden lelet negatív. Ezért maradtunk volna ott egy éjszakát... Jól döntöttem.

2011. jan. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

Utolsó előtti, melyik kórházban volt a sztori?

Nálunk egy olyan eset volt, hogy az anya hazavitte saját felelősségre a gyereket, pedig nagyon rosszul volt. Nem a gyerek érdekét nézte, az anyának kellett sietnie egy találkozóra (saját bevallása szerint). Éjszaka 41 fokos lázzal hozták vissza a gyereket, 10 napig feküdt bent elég rossz állapotban, de anya ismét hazavitte saját felelősségre. Kontrollra se jöttek vissza...

2011. jan. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
8.21-es vagyok. Azt elfelejtettem leírni, hogy végül kiderült: három napos láz volt a ludas.
2011. jan. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

7:46os vagyok

Egy vidéki kiskórház. Aki járt már ott, úgyis ráismer.

Az üvegboxokat nem lehet látogatni, a rokonok, egy külső (udvaron, emelet) körfolyosóról kukocskálhatnak az ablakon. Ha kinyitod az ablakot beszélni a családdal, akkor meg azért szidnak, hogy hideg van.

Azt nem értem, hogy a gyereket nem vizsgálták 5 napig, de engem tudtak basztatni.

Azt, hogy kivettem a kiságyból, kinyitottam az ablakot, bevittem nasit neki, egyből észrevették és ott termett valaki (üvegkalitkákat jól át lehet látni :-( ), de mikor szóltam volna, hogy elmennék zuhanyozni, enni, vásárolni, soha nem került elő senki.

2011. jan. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
86%
Én soha nem mertem hazahozni a gyereket saját felelőségre a kórházból. Lehet hogy azért mert nem vagyok elég bátor. Pedig aludtam műanyag széken 6 éjszakát a lányom kiságya mellett, pedig akkor már nem volt semmi tünete ami miatt be kellett feküdnünk. Nekem mindig az járt a fejemben, hogy mi van ha otthon lesz rosszul vagy történik valami. Utána a kórházban is úgy fognak hozzá állni az emberhez. Márpedig én ezt nem akartam. Szenvedéssel, de kibírtuk mind a 4 alkalommal.
2011. jan. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!