Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy 1,5-2 éves kisgyermeknek...

Egy 1,5-2 éves kisgyermeknek hány óra alvás ideális egy nap?

Figyelt kérdés

A kislányom este 22:00-tól alszik 8:00-9:00-ig nagyjából 10-11 órát. Délután alszik 2-3 órát, így kb. 12-14 órát alszik naponta.

Gondolom, ez elegendő lehet, csak az bánt, hogy egyszerűen este 10 óra előtt nem tudom lefektetni, holott olvastam, hogy az éjfél előtti órák a legpihentetőbbek.


2011. jan. 10. 13:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Kislányom 2 éves.Délben nem alszik.10 után alszik el, és 8-kor fenn van.Éjszaka 2x kel.nappal nem álmos.Nem tudom hogy csinálja!
2011. jan. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! 21 hónapos a lányom, reggel 7 óra körül kel, délben 12 és 13 óra között teszem le aludni, alszik 15 óráig kb és este legkésőbb 21 órakor alvás van, de ez már legkésőbb.
2011. jan. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez az esti fektetés csak szokás kérdése.

Lassan szoktasd rá a korábbi fekvésre, mert ha ovis lesz, le kell feküdnie előbb, mert korábban kell kelnie.

Amúgy a lányom is kb. ennyit alszik. éjjel 11 órát. Este 8-tól reggel 7-ig, napközben 1-3 óra hossz között valahogy.


Ráadásul jól jön az esti nyugi a rendrakáshoz, meg hogy a férjemmel kicsit kettesben legyünk.

2011. jan. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
26 hónapos. 22, 22-30 előtt nagyon ritkán alszik el. Fél 8- 8 körül kel. (Tehát nagyjából 9 óra). És délután 1-3-ig, általában két óra.
2011. jan. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28 hónapos, éjjel max. 10 órahosszát alszik 22-22.30- kb. 9-ig. Délután vagy nem alszik, vagy ha hosszas hiszti és sírás után elelaszik, akkor max. 1 órahosszát. Én látom, hogy ez nagyon kevés neki, mert sokszor dörzsöli a szemét, nyűgös, kéri a cumit.
2011. jan. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

25 hónapos, este 8-tól reggel fél 8-8-ig alszik, nappal pedig változó 1,5-3 óra, de általában 2.

Nem lehet, hogy nálatok a du-i alvás túl későn van, azért nem álmos még este 8-kor?

2011. jan. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Masfel eves kora korul napkozben ket es fel, max harom orat aludt a fiam. Ennyit hagytam aludni, ez egyszeri alvas volt.

Addig aludt el este nehezen, tehat olyan tiz korul, amig reggel hagytam 9ig aludni. Mert akkor a delutani alvas is kesobb kezdodott.

Ez nem sokaig tartott, hamar kapcsoltam.

Azota ebresztem max nyolckor, inkabb fel nyolckor, eleinte deltol, fel egytol aludt haromig, igy este nyolctol volt furdetes es fel kilenctol aludt.

Most 2 eves mult masfel honapja, par hete mar sok neki a napkozbeni alvas (abbol vettem eszre, hogy ismet nem akart elaludni fel kilenc korul), igy most delutan egytol, fel kettotol alszik szinten max haromig. Es igy nyolcra ismet almos, fel kilence ismet alszik.

En a helyedben megprobalnam reggel korabbi ebredesre szoktatni.

Reszemrol inkabb reggel legyen ebren, mint este tizig, mert az esti oraimat a ferjemre szanom, vagy magamra.

2011. jan. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ebéd után fektetem le, majdnem mindig 13:00-kor. Legtovább 16:00-ig alszik. Ebéd után azonnal elaszik, este meg kínlódunk.
2011. jan. 10. 14:51
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor en mindenkeppen javaslom, hogy delutan ne hagyd negy oraig aludni.

Ebreszd haromkor es kitapasztalod.

Utolso valaszolo vagyok egyebkent.

Nalunk maximalisan mukodik, hogy delelott 5 ora, delutan 5 ora, tehat osszesen napi 10 ora a fiam aktiv idoszaka. Szerintem ilyen a legtobb gyereknel van, akinek napirendje van, ilyen pedig van a te kislanyodnak is, hiszen nem ossze-vissza hajlando aludni, enni.

Ha neked nem jo az esti kesoi fekvese, akkor meg kell probalni ataritani a napirendet, ki kell tapasztalnod, hogy hany ora a lanyod aktiv idoszaka, hany ora ebrenlet utan altathato el konnyen.

2011. jan. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!